Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik ivartalanítás ellenesek,...

Akik ivartalanítás ellenesek, azok maguk sem szednek fogamzásgátlót? Annyit szülnek, amennyit a Jóisten akar tőlük? Vagy csak az állataikat szívatják?

Figyelt kérdés
2010. febr. 6. 16:28
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Annyiszor de annyiszor lerágtuk már ezt a témát.Hülye emberek mindig vannak és lesznek is sajnos,akik magasról leszarják,hogy mi a jó az állatuknak!
2010. febr. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
27%
Én nem vagyok ivartalanítás ellenes, én mégsem ivartalanítom a kan kutyámat. Mivel egy elég nagy testű kutyusról van szó és ez a fajta nagyon hajlamos az elhízásra(golden retriever). Egy elhízástól sokkal jobban szenvedne, mint a tüzelő szukáktól és sokkal több esélye van egy elhízásból adódó betegségnek, mint egy ivarszervinek. A kutyám viselkedésével semmi baj nincs, minden kutyával gond nélkül kijön. Van vagy öt ivartalanított golden a környékünkön/ismerősök között és mindegyik el van hízva, köztük a kutyám alomtestvére is. Annyira féltem őt attól, hogy ellustul és elhízik, pedig minden nap sétáltatva van ő is, meg az elhízott ivartalanított goldik is. Az egyiknek súlyosan károsodva van a csípője, ami az elhízás miatt alakult ki. Ha nem kellene ettől tartanom, vagy ha szuka lenne a kutyám akkor ivartalaníttatnám, nem a pénzt sajnálom rá.
2010. febr. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%
Meg lehet előzni a vemhességet másként is, nemcsak az ivartalanítással. Persze tudom, ez a legegyszerűbb megoldás, ráadásul csak egyszeri költség. De ha valaki magához vesz, úgy értem befogad egy kutyát, lehet, hogy erre már nem tud költeni, vagy sokáig kell rá spórolnia. De attól még sokkal boldogabban él az állat, mint a menhelyen vagy az utcán. Szuka esetében csak évente pár hétről van szó, mikor a szokottnál is jobban kell rá figyelni. Kertes házban lakó, nem, vagy csak ritkán sétáltatott kutyuknál nem olyan nagy ügy ez sem, ha egyébként tényleg odafigyelnek rájuk. Aki meg azért van az ivartalanítás ellen, mert az természetellenes, az szimplán tudatlan. Pár évnek el kell telnie még sajnos, hogy mindenki képben legyen.
2010. febr. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Te hülye vagy! Mi köze van az ivartalanítás ellenességnek a szaporításhoz??? Nem vagy Te egy kicsit fogalomzavaros???
2010. febr. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
17.34-es vagyok. Kérdezném, hogy mire kaptam a lepontozást?
2010. febr. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!