Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hozzá fog valamikor szokni a...

Hozzá fog valamikor szokni a "régi" cicám az új kis jövevényhez?

Figyelt kérdés

Van egy 6 hónapos lány cicánk, aki 6 hetes korában került hozzánk. Kicsit nehéz természetű, borzasztóan öntörvényű, de imádnivaló.

3-4 napja befogadtunk egy kandúr cicát. Még nincs ivartalanítva. Azt mondta a doki, h kb 10 hónapos lehet, de most épp beteg, gyógyszereket kap, így nagyon nyugodt, bújós és állandóan dagaszt. (Ivartalanítani akkor lehet ha majd meggyógyul)

Na most, a probléma az, hogy a lány cicónk nem igazán kedveli a kis kandúrt. Morog, fúj rá, duzzog, sértett, habár azt veszem észre, hogy ahogy telnek a napok, nagyon lassan, de egyre jobban megbékél. A kandúr cicó nem csinál semmit, abszolút nem agresszív, Ő nem morog, nem fúj, csak figyel.

Össze fognak ők valaha is barátkozni? Nagyon sok helyen utána olvastam már a cicák összeszoktatásának módjáról, de érdekelnének tapasztalatok is.

Lehetséges az, hogy egy ilyen rosszul induló kapcsolatból barátság legyen? Nem szeretném, ha örökké utálnák egymást.


Köszönöm a segítséget!!



2013. jan. 8. 13:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia, Sajnos nálunk nem sikerült :( Két hétig bírtam a szenvedésem és a cicák szenvedését is. Pedig mindent megpróbáltam. Az az érdekes hogy az én cicám a kislányával élt évekig aki sajnos meghalt. Azt hittem sima ügy lesz. De nem.... De sok sikert, és kitartást. Hiszem, hogy nektek menni fog :)
2013. jan. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Vicuska87 ***** válasza:
47%

Nos, lehet hogy sohasem fognak összeszokni! De majd figyeld, és hetek múlva már semmi fújás nem lesz! Nálunk 1,5 hónap volt az összeszokás ideje. Mostanra kijelenthetem 4-5 hónap után, hogy 100%-osan elfogadták egymást!

És nagyon örülök, hogy ivartalanítva is lesz az új jövevény!

2013. jan. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Olvastam, h éjszakára jobb őket külön szobába tenni. Próbáltuk is, de a kis kandúr velünk akar lenni egy légtérben, nyávog hosszasan, és kaparja az ajtót. Eléggé meggyötört cica, gondolom sok rossz dolgon mehetett át, míg be nem fogadtuk. Nagyon ki van éhezve a szeretetre.

A lányka cica is természetesen velünk akar lenni. Most a fiú cicó a testvéremnél aludt, így a lány cicánk teljesen önfeledt volt otthon..ismét a régi. Játékos, érdeklődő, izgőmozgó. Mikor ott van a fiú cica, akkor egyszerűen megváltozik, mintha, olyankor ránk is haragudna, h visszahoztuk :) vagy nem tudom.

2013. jan. 8. 13:16
 4/6 anonim ***** válasza:
Sikerül majd összeszokniuk, de nem lesznek puszipajtások minden esetben. Egy példa: Nekem van egy 2 éves fiú cicám. (apró korától velünk volt). Kb. 3 hónapja fogadtunk örökbe egy szintén felnőtt nagy testű kutyát (akiről mikor már félúton voltunk hazafelé telefonon megtudtuk hogy üldözi a macskákat) Igen. Eleinte tényleg üldözte, meg a macsek is fújt rá meg látszott rajta hogy meg van sértődve, és nem mertem volna őket akár csak 1 percre is egyedül hagyni őket, mindenféle nagyokos azt mondta, hogy soha nem fognak még csak 1 udvaron sem meglenni. És láss csodát szép lassan odáig jutottunk, hogy a kutya üdvözléskor arcon nyalja a macskát. Igaz, ha a macska arca túl nyálas lesz, kicsit fintorog, de nem fúj, nem morog, nem csapkod a kutya felé.
2013. jan. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem több macskám is van, mindegyik egyesével került hozzám. Az első pár hét mindig nehéz volt, de fokozatosan összebarátkoztak. Most mindegyik jóban van mindegyikkel. Vannak szorosabb barátságok is, és kevésbé szorosak, de nem veszekednek.

A 6 hónapos lány macskád még nem láthatott másik macskát, ezért megy neki lassabban a barátkozás.

2013. jan. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nekem nagyon sok macskám van és a fele kóbor volt.. Ha a mi macskáink megszokták egymást akkor a te cicáid is össze fognak szokni szerintem. :)
2013. jan. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!