Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha a macska nyakára csipeszt...

Ha a macska nyakára csipeszt teszünk, akkor miért "bénul meg"? (videók lent)

2013. jan. 9. 23:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell hozzá csipesz sem, elég ha ott fogod. Az anyamacska így szállítja a kölykeit, így azok bár tudnak mozogni, nem jó, ha mozognak közben, plusz kényelmetlen is, ezért nyugton maradnak. Ez megmarad bennük felnőtt korukban is, fájdalmat nem okoz nekik (maximum egy keveset, ha erősen vannak szorítva), és gyakorlatilag "le vannak bénulva". Mint mondtam, tudnak mozogni, de az ösztön, a kényelmetlenség miatt nem teszik általában. Persze vadóc macskák esetében, akik rettegnek az embertől, kevésbé válik be.
2013. jan. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Így van, "hordozási merevség"-nek hívják.
2013. jan. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2013. jan. 9. 23:16
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
tudod milyen jó ez mikor a körmét vágom?nem szereti de így.. :D
2013. jan. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hasznos egy trükk, jah. :D
2013. jan. 10. 00:20
 6/8 anonim ***** válasza:
Hm! Vajon a teheneknél is müködik? :)
2013. jan. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát, ha a borjút is szokta a tehén a nyakánál fogva a szájában cipelni, akkor megvan rá az esély. :D
2013. jan. 10. 00:32
 8/8 anonim ***** válasza:
Én így szoktam befújni bolha és kullancsírtóval(persze csak nyáron). Az orrába is így tudtunk cseppenteni, mikor náthás volt.
2013. jan. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!