Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megváltozik-e egy macska?...

Megváltozik-e egy macska? Normális-e ez a viselkedés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Lassan egy hónapja örökbe fogadtam egy 1 év körüli ivartalanított kandúr macskát, lakásban van tartva.


Viselkedése: alig hagyja magát simogatni, 1-2 simi után kifordul a kéz alól és karmol, harap. Nem túl agresszíven, de odakap.

Lesből, kitágult pupillákkal közelít, laposkúszásban, mint mikor támadni akarnak, de végül meggondolja magát. Én itthon vagyok vele, sokat játszunk madzagos játékkal, hogy a kéz ne legyen neki játék, de így is nagyon kiszámíthatatlan.

A bezártság okozhatja? Vagy ilyen a természete?

Meg lehet ezt változtatni?

Kicsit tartok tőle, mert magától jön oda, dörgölőzik, aztán gondol egyet és belémkap, nem tudom mire számíthatok.

Nem szeretnék félni a macskámtól. Kertes házban jobb lenne neki?



2013. jan. 9. 16:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól lehet olyan, hogy előtte hogyan tartották. Ha elég sokat foglalkozol vele, megváltozik, alkalmazkodik hozzád. Nincs köze a bezártsághoz, sok macska kintről kerül lakásba és semmi baja sem lesz.
2013. jan. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
"Kicsit tartok tőle, mert magától jön oda, dörgölőzik, aztán gondol egyet és belémkap" nagyon sok embernek van téves elképzelése a dörgölőzésről. Azért simul a lábadhoz a macsek,hogy otthagyja az illatát,ezzel jelezve hogy az övé vagy. Nem mindegyik kandúr macska ,bújós vagy barátságos.De a madzagra kötött játék az jó ötlet.
2013. jan. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Még elég fiatal, idővel majd azért még le fog nyugodni. De ő egy ilyen személyiség, szeret játszani, kicsit vadulni, nem az a szelíd, ölbenülős típus. Sok játék kell neki, tegyetek róla, hogy ne unatkozzon, mindig le tudja foglalni magát, mert különben rajtatok éli majd ki a vadászösztönét.


Az én macskám is hasonló volt, nem volt túl nagy simibarát, de ha éppen olyanja volt, akkor viszont simogatni kellett, kikövetelte a figyelmet. Felvenni sem nagyon lehetett, mert pár másodperc múlva már elege volt, menni akart. Érdekes módon csak a testvéremmel játszott úgy, ahogy te írtad, szerintem érezte, hogy ő alatta van a rangsorban. :) De amúgy jó cica volt, nem volt vele probléma, csak vele többet engedett meg magának, mert gondolom érezte, hogy vele megteheti. Illetve ő még tulajdonképpen bátorította is a macskát erre a viselkedésével, amit a macska játékként fogott fel.


Ha téged zavar ez a viselkedése, a harapdálása, akkor ilyenkor ne csinálj semmit, szólj rá és vedd el a kezed, vess véget a játéknak, menj arrébb és ne törődj vele. Ebből meg fogja érteni, hogy veled így nem lehet játszani. De ha ott maradsz, hozzányúlsz, simogatod, visszavágsz neki, továbbra is mozgatod a kezed, akkor azt bátorításnak veszi vagy felhergeli magát és folytatni fogja. Tudnia kell a játék határait, hogy hogyan játszhat veletek. Nem szabad megütni, ha otthagyjátok, nem figyeltek rá, meg fogja érteni. Viszont ti is menjetek bele az ő játékába. Így barátok fogtok maradni.

2013. jan. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy változik, lehet, hogy nem. Nekem a nőstény macskám ilyen mint a tiéd. Kicsinek is ilyen volt, felnőttként is ilyen maradt. Csak akkor hagyja magát felemelni meg simogatni, ha épp "olyanja" van. De akkor is kiszámíthatatlan, mikor harap. Mert az enyém kifejezetten harapós:D
2013. jan. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!