Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért csóválja a cicám a farkát?

Miért csóválja a cicám a farkát?

Figyelt kérdés
2009. aug. 28. 13:00
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

a cicáknál a "farokcsóválás" a testbeszéd egyik fontos tényezője! pl.: ha a cica csak a farka végét mozgatja akkor feltehetőleg boldog ha tőből csóválja vagy izgatott vagy támadni készül (attól függ hogy feszült-e a testtartása vagy sem) és a farok minden pici mozdulatának van egy jele.

szóval ne aggódj! ha a cica csóválja a farkát az általában semmi rosszra nem utal:) (de azért figyelj mert ha nagyon hevesen lóbálja a farkát lehet hogy támadni akar vagy esetleg durván játszani,verekedni)

2009. aug. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

Gondolom, nem úgy csóválja, mint a kutya, hanem lassabban, nem? Egyik oldalról a másikra lendíti?

Megfigyeléseim szerint:) a macska akkor csinál ilyesmit, ha dühös, ideges vagy vadászat közben.

2009. aug. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
Ja igen, igaza van az első válaszolónak, akkor is csinálja, ha játszani akar, de kicsit durvábban:) A macskajáték amúgy is a vadászösztön kifejezése a macskáknál.
2009. aug. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Szervál ***** válasza:
33%
Testbezséd és játékosság pajkosság
2009. aug. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

A farok keresztirányú mozgatása idegességre utal.

Ha csapkod az egész farkával, vadászik vagy veszélyben érzi magát, pl. kutyák előtt csinálja. Ha csak a vége mozog, amolyan "Vigyázat, mindjárt robban!" figyelmeztetés. Egyik esetben sem javasolt lefogni, simogatni, vagy közel hajolni hozzá :)

2009. aug. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépem köszönöm mindenkinek aki válaszolt a kérdésemre tényleg sokat segítetetek:)Az agódásom abbamaradt:)

Köszönöm a segítségeteket:)!!!

2009. aug. 29. 13:18
 7/10 anonim ***** válasza:
Ilyenkor ideges.
2009. nov. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ilyenkor ideges úgytudom
2010. jún. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Épp ilyen kérdést kerestem,mert az én cicám is azt csinálta az imént.
2010. jún. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
hát...igen. pontosan szerintem idegességet vagy izgatottságot jelez. az én macskám akkor csinálja ezt ha meghallja a telóm csörgését. Idegesíti ez a hang és azért csóválja a farkát. Volt olyan amikor még nem értem oda időben és az asztalról is leverte és elkezdett vele bunyózni...:DD
2010. dec. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!