Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mire kell felkészülnöm macskai...

Mire kell felkészülnöm macskaivartalanításnál?

Figyelt kérdés

Van két cicám, tavasszal lesznek egy évesek. A lányt mihamarabb ivartalanítani szeretném (ha indokolt lesz, akkor talán majd a fiút is, de egyelőre egyre van pénzünk.)

Kérdésem tehát, hogy mit kell tennem vele azon kívül, hogy elviszem a dokihoz és hazahozom? Ha valakinek olyan tapasztalata van, levezethetné az egész folyamatot :)

Kinti cicák, bent két vadászgörény éldegél, ha ez esetleg számít.

Előre is köszi!



2013. jan. 11. 13:26
1 2
 1/13 Vicuska87 ***** válasza:
84%

Előtte 24/12 órával sem inni, sem enni nem kaphat! Elviszed, megcsinálják. Amikor haza viszed akkor még alszik a cica.

Hazavitted, készíts rongyokat, törülközőt, mert lehet hogy bepisil, vagy esetleg hányni fog. Enni inni, csak az ébredést követő 12-16 órán belül kaphat! Amikor felébred támolyogni kezd, eldől, szédeleg, ne engedd felugrani sehova sem ahonnan leeshet. Ha kell, tedd bele az almába, hátha pisil. Aztán tedd vissza a hordozóba. Kb egy 5-6 óra hossza mire kimegy az altató hatása. Aztán, nem tudom, hogy kap e gallért. Ha nem, akkor nagyon figyelni kell, és ha látod, hogy nyalja, vagy rágja a friss sebet, akkor ilyen gézruhácskát kell csinálni és ráadni. Hogy szellőzzön, de rágni mégsen tudja. Aztán majd biztos visszakell menni varrat szedésre, ha nem felszívódó a varrat!

2013. jan. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, a kérdéseim: azt hogy érjem el, hogy ne egyen-igyon előtte? Kinti macska, ráadásul a tesóját etetnem kell.

Mennyi idő ez kb. az állatorvosnál? Dolgozom, szabadságot nem tudok kivenni, hétvégén meg nincs állatorvos, akkor küldjem el egy ismerőssel?

Mint írtam, kinti cica, nincs alma, így egy pár dolgot nem tudok megcsinálni, amit írtál...

Ezekre nincs más megoldás?

2013. jan. 11. 15:21
 3/13 Vicuska87 ***** válasza:
48%

Hát zárd be valahova, garázs, fáskamra, vagy valahova!


Azt nem tudom, hogy mennyi idő sajnos, 1-2 órahossza szerintem.


Műtét után, mindenképpen vidd be a lakásba, mert mihelyst észhez tér, úgy el szalad hogy lehet többet nem lesz meg!

2013. jan. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A lakásba nem igazán lesz egyszerű bevinni, mint írtam, két vadászgörény lakik benn (szabadon), és közülük a lány még harap is rendesen... Majd akkor próbálok kigondolni valamit, nem lesz ez olyan egyszerű, ahogy elképzeltem :(
2013. jan. 11. 15:47
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha el tudod valahová zárni legalább fél napra ivartalanítás előtt az jó lenne, hogyne tudjon enni. Amikor adsz a testvérének, neki ne adj.

Kintre semmiképp ne engedd a műtét után, kába lesz, elalszik az országúton és vége. Zárd be valahová. Erre az egy napra vehetnél neki almot, hogy tudjon bent pisilni. Vagy szerezz be homokot, földet, ösztönösen oda fog menni.

1 órát biztosan ott lesz majd az állatorvosnál, altatás, műtét. stb.

Ha te dolgozol, elviheti más is, visszafele úgyis aludni fog. Szépen kiterítve helyezzétek el, míg alszik, nehogy megfulladjon. Amint már írták, rongy legyen alatta, mert ébredéskor várható, hogy bepisil.

A fiú cicát is érdemes lesz majd ivartalaníttatni, neki olcsóbb lesz, de így hosszabb lesz az élete, legtöbbször ivaros fiú macskákat ütik el az autó.

2013. jan. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A görényeket addig zárd be egy szobába.
2013. jan. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Valahogy csak elzárjuk a görényeket, nekik van is bent mondjuk almuk minden szobában, az jó a cicának is? (lehet hülye kérdés, de ki tudja, milyen viszonyban állnak egymással :))

Maradhat egyedül ébredezni? Vagy addigra valakit kerítsek mellé? Baja lehet, ha nincs vele akkor senki?

2013. jan. 11. 15:58
 8/13 A kérdező kommentje:
Ja, és otthoni cicatulajok vagy valaki leírhatná még azt, hogy a lakásban miben tud kárt tenni (már ha épp károsítani lesz kedve szegénynek egy műtét után..), tehát mit pakoljak el? A függöny és hasonlók veszélynek vannak kitéve? (Az ajtóban van egy függöny, azt előszeretettel tépik, ha ajtónyitásnál kizárjuk a csücskét pl..)
2013. jan. 11. 16:01
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A pisis rongyot nem árt kiszedni alóla, ha bent van egy hordozóban, vagy dobozban. Az nem baj, ha benne marad a macska, legalább nem esik botlik. Ha nincs dobozban, akkor pedig mindenképp kell rá valakinek figyelni, úgyhogy jó lenne, ha valaki ott lenne mellette.

Szerintem a görényeknek való alom is jó lesz neki.

2013. jan. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Első nap még csak bukdácsol, kárt nem tesz semmiben. Amint élénkül, gondolom már kéreckedik is ki, másnap már ki mehet. De a törékeny dolgokat elpakolhatod, vázák, virágok, kerámiák stb.
2013. jan. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!