Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti, hogy készültettek az...

Ti, hogy készültettek az érettségire angolból középszinten? Annyi mindenből kell felkészülnöm még, hogy nem is tudom, hogy hogyan is tanuljak angolt.

Figyelt kérdés
2012. szept. 30. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nem a legrosszabb suliba jársz és van egy 4-5ös jegyed (feltételezem ha tanulsz most érettségire akkor nem a rossz tanulókhoz tartozol) akkor konkrétan sima órákon kívül nagyon nem kell készülni, mert a középszintű angol nagyon könnyű.

De amúgy ha megy az alap nyelvtan amit tanultál eddig, általános dolgokról tudsz beszélni vagyis van szókincsed tényleg nem lehet gond. Ha ez nincs meg akkor nyelvtant tanulj tankönyvből/füzetből gondolom van mindenről jegyzet, szavakat meg nekem annó a legkönnyebben angol sorozatok/filmekből tudtam megtanulni. A sima "leülök és ezt az x mennyiségű szót megtanulom" módszer amúgy is szar mert nem tudod mihez kötni őket.

2012. szept. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem kellett külön készülnöm egyik érettségire sem, a 4 év tanulás elég volt. Tanulj folyamatosan, nem nehéz az érettségi. No para.
2012. szept. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én előrehozott érettségit tettem, előtte 2 hónappal kerestem egy magántanárt, hogy regélje el nekem azokat az anyagokat amit csak jövőre fogunk venni, és javítson ki szóban meg a leveleimet. A többi rajtad múlik, ha előtte tanultál és kitöltöd az összes korábbi érettségit szerintem az nagyjából elég készülés.
2012. szept. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a hozászolást:Anna.
2012. szept. 30. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!