Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudom a cicámat Erdélyb...

BAndika91 kérdése:

Hogyan tudom a cicámat Erdélybe vonattal elvinni? Útlevele nincsen, nemrég fogadtam örökbe.

Figyelt kérdés
2013. jan. 14. 16:17
 1/6 anonim ***** válasza:

"dugva tartod..."

egyébként nem engedik érvényes kisállat-útlevél és állatorvosi egészségügyi könyv nélkül át a határon!

2013. jan. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
és kb mennyibe kerül ezt mind elintézni?
2013. jan. 14. 16:27
 3/6 anonim ***** válasza:
Nemzetközi oltási igazolványt szerintem ingyen kérhetsz az állatorvostól, azzal átengedik, persze ez az ország törvényeitől is függ, de kétlem, hogy romániának szigorú törvényei lennének, ha pl. Britanniába vinnéd, már neccesebb lenne.
2013. jan. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, gondolom azzal nem lesz baj, de az útlevelét is az állatorvosnál kell igényelni? sokba kerül? Sosem voltam még ilyen helyzetben, és nincs akire hagyhatnám a cicát, meg nem is igazán szeretném otthagyni valakinél.
2013. jan. 14. 16:33
 5/6 anonim ***** válasza:
2013. jan. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mennyit kell fizetni az állatútlevél kiállításáért?


A kiállításkor fizetendő összeg tartalmazza az útlevél árát, a regisztráció díját és a kiállítással kapcsolatos vizsgálat, azonosítás költségeit. A Magyar Állatorvosi Kamara javaslata szerint az útlevél kiállításának díja 3600,-Ft+ÁFA, ez azonban csak javasolt díjtétel, amitől az állatorvosok eltérhetnek. Tudni kell azonban azt is, hogy olyan állatok esetében, amelyek nem rendelkeznek sem olvasható tetoválással, sem mikrochippel, az útlevél kiállítása előtt az állatba mikrochipet is be kell behelyezni. Ez további költségeket jelent. Az útlevél kiállítása, a mikrochip behelyezése együttesen (az állatorvosi rendelőtől, és a felhasználásra kerülő mikrochip gyártmányától függően) elérheti a 12000-13000 forintot. Amennyiben az útlevél kiállítására az állattulajdonos kérésére annak lakásán (telephelyén) kerül sor, a költségeket a kiszállási díj is növeli.


+ a veszettség elleni védőoltás ára...

2013. jan. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!