Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen cicát válasszak lakásba?

Milyen cicát válasszak lakásba?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnénk cicát tartani a lakásunkban (barátommal élünk ketten), de nem tudom, milyen fajtát kellene választanunk. Én viszonylag sokat vagyok itthon, így nem lenne túl sokat egyedül. Messze lakom a szüleimtől, akikhez 1-2 havonta járunk haza, ilyenkor nyilván vinnénk magunkkal (autóval, hordozóban). Otthon a szüleimnél van 5 macskánk de sima házi macskák, nem tudom, hogy bírnák-e lakásban. Tavasszal fognak születni kiscicák, nem tudom, hogy ők "alkalmasak"-e a lakásban tartásra.


Nagyon tetszenek a hosszú szőrű cicák is. Légyszi adjatok tanácsot, hogy milyen fajta lenne a legjobb, amelyik elég lusta ahhoz, hogy ne vágyjon ki a szabadba, nem hullatja nagyon a szőrét és bírja néha az utazást (4 órás út). Köszönöm a válaszokat! :)


23/L



2013. jan. 20. 23:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nem fajtátólmfügg, hanem hogy mihez van hozzászokva. De pl. a hosszú szőrű macskák inkább bentre valók. :)
2013. jan. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
Sziámi cicát. Nem igazán hullik a szőre, nagyon szép kecses ragaszkodó cica:)
2013. jan. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Az utazás mennyire rossz neki? Nem szeretném, hogy ez esetleg "rossz hatással" legyen rá.
2013. jan. 20. 23:26
 4/14 anonim válasza:
Hordozóban jól viseli, ha meg van ijedve próbál elbújni. Bár én nem sokat utaztattam eddig.
2013. jan. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Bármelyik macska tartható bent is, nem ettől függ hogy vágyódik-e majd ki. Nekem 3 házimacskám van bent, páromnak kettő. Ezek közül egy sem akar kimenni... sőt egyszer kivittem az egyiket, de összes karommal kapaszkodott a bőrömbe, úgyhogy letenni a földre sem sikerült már. :D

Régen jó pár perzsánk is volt, az egyiket mindig sétáltatni kellett... reggel, este. Na és még néha meg is kérdezték az utcán hogy ez milyen fajta kutya...:'D

Válassz a kiscicák közül szerintem, ha úgyis születnek majd. Ha bentre lesz szoktatva, nem akar úgyse kimenni.

2013. jan. 21. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
15%
Hát te aztán egyáltalán nem értesz a macskákhoz, ha ilyet kérdezel. Minden macskát lehet bent tartani. De te úgyis valami drága, extra fajtát fogsz beszerezni.
2013. jan. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
??? nem, tényleg nem értek a macskákhoz, ezért kérdeztem. Miért gondolod, hogy drága macskát fogok beszerezni? Otthon mindig is tartottunk cicákat, de akinél láttam bent tartottat az mindig valamilyen "extra" macska volt, ezért gondoltam, hogy "sima" házi macskát nem lehet bent tartani. Nem értem, miért írsz ilyen hangnemben. :(
2013. jan. 21. 00:37
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem fajtafüggő, hanem ivartalanításfüggő a lakásban tarthatóság. A problémát inkább ott látom, hogy

1, a cicának területe van. Még az ivartalanított cicának is. Nem teheted meg a macskáddal, hogy bizonyos időközönként elviszed az otthonából és berakod egy másik macska területére. A másik macska megtámadja, és megtépik egymást egészen addig, amíg valamelyik le nem fekszik a másiknak. Ez borzalmas stresszt, tályogokat, vérző sérüléseket és súlyos fertőzések összeszedését okozhatja

2, ha otthon van 5 macskátok, amiből egy terhes, akkor tehát nincs ivartalanítva. Ebből arra következtetek, hogy nálatok úgy tartják a macskákat, mint ahogy a parasztok szokták, hogy ki van csapva a ház mellé, és le van sz*rva. Én ilyen mentalitással nem javaslom az állattartást

3, Az ilyen kicsapott macskák vélhetően nincsenek oltva semmi ellen. Nagy eséllyel FIV, FeLV, FIP pozitívak. Ha ez így van, akkor ezeket a betegségeket a kiscicák már születésükkor hordozhatják. Ezekkel a betegségekkel együtt lehet élni, de attól függően, hogy mikor kezd tüneteket produkálni és milyen formában jelentkezik akár pár nap alatt meghalhat a cica, vagy gyakorlatilag állandó orvosi felügyelet mellett éldegél. Az én FeLV-es cicám például folyamatosan szteroidokat és infúziót kap, gyógyszereket kell ledugnom a torkán, két orvosi vizit között maximum két hét telhet el az antibiotikum miatt, állandóan a lázát kell mérni és külön trükkökkel kell etetni. Ez megy két éve. Ez pénzben és időben sem kis ráfordítás.

4, Ha a szüleidnél kicsapott macskák ilyen betegségeket hordoznak, akkor bárhonnan veszed a cicádat és elviszed a szüleidhez, ott azonnal elkaphatja ezeket. Ezen kívül bolhát, bélférget, fülrühet, macskanáthát, bélbetegséget stb.

Vagyis bárhonnan veszed a cicádat, azt tilos elvinni a szüleidhez. Egyébként a cicák utálják a cicaboxot és rettegnek utazás közben. Első lépésben vidd el a terhes macskát az orvoshoz, és csináltasd meg a FIV, FeLV, FIP tesztet. Olyan 10 000 forint körül van. Kapsz mellé egy általános vérképet is. Egyébként a legszívósabbak a jól tartott házi macskák. A mindenféle tenyésztett macskáknak mindenféle kis fajtahibái vannak, például a keleti macskaféléknél nagy kockázata van a krónikus vagy heveny veseelégtelenségnek. És tapasztalatból mondom, hogy olyat nem szeretnél látni...

2013. jan. 21. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Otthon nincsenek "kicsapva", 3 ki van ivartalanítva, a másik kettő tavaly született és egyszer szeretnénk hagyni elleni őket. Nem értem miért kell rögtön rosszra gondolni. Szeretem nagyon a macskákat, úgy nőttem fel, hogy sokat játszottunk velük és ez most hiányzik. Köszi, hogy írtad, hogy az otthoniak megtámadnák, ebbe nem gondoltam bele, csak nagyon hiányzik egy háziállat mert mindig is volt csak ugye most nehezebb megoldani.
2013. jan. 21. 00:51
 10/14 anonim ***** válasza:
például ez egy babona, hogy egyszer meg kell várni, hogy szüljön. Semmilyen lelki problémája nem lesz tőle. Sőt egy csomó macskának attól lesz lelki problémája, ha szül. Ott stresszel egész nap, vagy bedobja a törölközőt. Ráadásul a párosodás egy nagy fertőzésforrása az említett betegségeknek. Maga az aktus is, meg az is, hogy párosodás előtt a macskák szerelem-verekednek. Egyébként a legnagyobb kockázat a FIV, FeLV, FIP-ben ha a macska kijáró. Mivel ezek a betegségek nyállal, ondóval, vérrel és anyatejjel terjednek. Már attól bekaphatja, ha elprédál valami kaját a másiktól, vagy bunyózás után lenyalogatja magát. Pedig a macskák gyakran csűrnek le egymásnak pofont,mivel az ismizés egymás körbeszaglászásával kezdődik. Amikor ahhoz a ponthoz érnek, hogy egymás seggét kezdik szagolgatni, akkor vagy azért mert az egyik megijed, vagy azért, mert már korábban nemszimpinek találta a másikat, hajlamos véget vetni a helyzetnek egy jól irányzott pofonnal
2013. jan. 21. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!