Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Érdemes cicát hazahoznom, ha...

Érdemes cicát hazahoznom, ha valószínűsíthető, hogy az élettartama alatt gyereket szeretnék?

Figyelt kérdés
Mi a helyzet a toxoplazmózissal? Nem volt még cicám, de nagyon gondolkodunk rajta, hogy tavasszal hozunk egyet, benti cica lenne. De akkor nem, ha el kellene vinni, ha terhes lennék. (Ami még nem most várható, de 2-3 év múlva már lehetséges.)
2013. febr. 7. 17:55
1 2
 1/16 Vicuska87 ***** válasza:
56%

Természetesen érdemes! Ha benti cica lesz akkor 3 havonta féregtelenítő tablettát kell kapnia, oltások, valami minőségi táp, és akkor minden rendben lesz!

A toxoplazmózist, egy toxocara gondii nevű féreg okozza!

Ha teherbe sesel, akkor kérd az orvosodtól, hogy vizsgálják meg, hogy te már átestél e a toxoplazmózison...

Ha igen, akkor többször nem kaphatod el, illetve ha nem, akkor sincsen semmi gáz, ha kapja a cica féregtelenítőt!

2013. febr. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%

Páromnak van egy szobakutyusa...rendszeresen fürdetjük stb.

De megbeszéltük, hogyha indul a baba projekt, akkor SEMMI állatot nem tűrünk meg a házban, pusztán higiéniai okokból.

A macska ilyen szempontból utálatos állat...gondolj bele! Bárhová felugorhat, mi van ha összenyalja a cumisüveget, vagy hozzádörgölőzik a pelenkázó asztalhoz?

Nem vagyok finnyás típus de pffff ... baba mellé macska???

2013. febr. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%
A toxoplazmózist nem féreg okozza, hanem egy egysejtű élősködő, akire nem hat a féreghajtó. Viszont még a fertőzött állat is kizárólag a fertőzést követő kb. 10 napban üríti a tojásokat, utána soha többé. Ami egyébként nem fertőző képes kb. 2 napig. Magyarul, macskától kizárólag akkor tudnád elkapni a betegséget, ha frissen fertőzött macska székletét hagyod 2 napig aszalódni, majd azt puszta kézzel fogod meg és a szaros kezed a szádba veszed. A hiedelemmel ellentétben a fertőzéseket nem a macskától, hanem a nem kellően mosott zöldségtől-gyümölcstől, valamint a nem kellően hőkezelt hústól tudod megkapni. Ami meg a második beíró válaszát illeti: manapság már bizonyított, hogy sokkal egészségesebbek azok a gyerekek, aki állatok mellett nőttek fel. Például sokkal kevesebben lesznek közülük allergiásak, ritkábban betegek és ha megbetegednek, akkor sokkal gyorsabban meggyógyulnak, kevesebb gyógyszert szednek.
2013. febr. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
Te vagy az Maugli???
2013. febr. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ahogyan ezt a Cornell Egyetem Macskaegészségügyi Központját vezető James Richards szakértő megfogalmazta:


"Az egyedüli mód, ahogy egy terhes anya veszélybe kerülhet a következő: egy kerti macska, amely még nem vált immunissá a toxoplazma ellen, elfogyaszt egy fertőzött zsákmányt, székletét a kerti földbe vagy a macskavécébe helyezi abban a rövid időben, amikor abban toxoplazma tojásokat ürít, a székletét elegendő ideig állni hagyják ahhoz, hogy a tojások fertőzőképessé váljanak, aztán a terhes anya puszta kézzel megfogja ezt a székletet, majd az ujjait a szájába helyezi. Sok millióan neveltek fel a történelem során sikeresen gyerekeket macskák társaságában. A tanácsom az, hogy mindenki használja a józan eszét és tartsa be az alapvető higiéniai szabályokat."


[link]


Még egy jó írás a témában:


[link]

2013. febr. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
9%

De egy állat akkor is kiszámíthatatlan!!!

Legyen az kutya, macska stb stb. Tiszta lenne a lelkiismereted ha a kisgyermek csak kíváncsiságból nem úgy nyúlna a macsekhoz ahogy az neki tetszik és megkarmolná az arcát??? Olyan vékonyka bőrön maradandó károsodást okozhatna!

Vagy akkor is a macska pártján állnál???

2013. febr. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is macska, kutya mellett nőttem fel, úgyhogy nem kapnék szívrohamot, ha a gyerekem valamilyen állathoz közelítene. Mindamellett, hogy ugye állattal gyereket egyedül nem hagyunk, venném a fáradtságot és időben megtanítanám neki, hogy hogyan lehet nyúlni egy állathoz. Hogy mit szabad és mit nem. A kutyáim pedig jól szocializáltak emberrel-gyerekkel-állattal kapcsolatban is, ugyanis családtagok, nem pedig a kert sarkában vannak kikötve. Egyébként meg őszintén sajnálom azokat a gyerekeket, akiket nem engednek állatokhoz. Rengeteg dolog kimarad az életükből.
2013. febr. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

Én is voltam állatokhoz engedve, kiskoromban sokszor volt, hogy kiskutyái voltak a németjuhászunknak, rengeteget játszottam velük stb.

De kisbaba koromban nem engedtek macskához!

Sajnálom azokat a gyerekeket, akik nem kapnak elég szeretetet, figyelmet a szüleiktől, és állatok mellett kell felnőniük.

2013. febr. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan már...

Én csecsemő koromtól kinti benti macskákkal nőttel fel és mégis itt vagyok, élek virulok. Teljesen megoldható hogy a macska és a gyerek ne kerülhessen konfliktusba. A kicsi ugye csecsemőket szinte csak alszik és eszik. Na aludni ugye a szobájában fog oda meg nem kell beengedni a macskát. Nem legyünk már olyan mulyák hogy ne lehessen megoldani. Egy benti cicától pedig semmit nem fog elkapni, csak a javára válhat ha állatok között nő fel. Én nagyon parás vagyok de akkor ennyi erővel más embert se engedjünk a gyerek közelébe mert ki tudja honnan jön. Egy benti macska jóval higénikusabb ebből a szempontból.

2013. febr. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

mellettem is volt pici baba koromtól KINTI macska...de szüleim beoltatták a cicát és ennyi. sőt volt, hogy a babakocsimba is beugrott és a lábamon aludt a cicus, le is vagyunk úgy fotózva. nagyon ragaszkodott hozzám és én is hozzá.

1. egy normálisan nevelt gyerek nem fog úgy nyúlni egy állathoz, hogy az állatnak az ne tetszen és rátámadjon. amikor még tanuló fázisban van, akkor meg még olyan gyenge a pici, hogy kb rá kéne vetnie magát az állatra ahhoz, hogy az fájjon neki :)

2. egy normálisan nevelt kutya vagy macska az életben nem fogja bántani a gyereket ha az esetlegesen mégis úgy nyúlna hozzá, hogy az nem tetszik az adott állatnak. és persze állattal sose hagyunk együtt gyereket (legalábbis olyannal, ami árthat is neki)

példa: amikor még tanultam, hogy hogyan kell bánni egy állattal néha előfordult, hogy meghúztam a macska farkát. eredmény: a cica sértődötten otthagyott. volt kutyánk is, vele együtt nőttem fel, a szőrébe kapaszkodva tanultam járni, eséskor nem egyszer jött pár szőrcsomó is...soha meg nem nyikkant pedig a aggresszív kutya volt (persze nem a családdal szemben...) és biztos megérezte, hogy kihúzom a szőrét...

3. a csecsemő felszereléseit amúgy is HASZNÁLAT ELŐTT (is) szokás fertőtleníteni. magyarul még ha meg is nyalja a macska esetleg a polcon/asztalon hagyott cumit, te elvileg azt úgyis elmosod és lefertőtleníted mielőtt a gyereknek adnád. és különben is, egy normálisan nevelt macsek az életben nem nyúlna hozzá még az asztalon kint hagyott húshoz sem, nemhogy egy gumi izéhoz...

2013. febr. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!