Kezdőoldal » Állatok » Macskák » FIP, FIV, FELV, HCM teszt kb....

FIP, FIV, FELV, HCM teszt kb. mennyibe kerül? Én Borsodban lakom (Miskolc mellett. ) Valaki tud ajánlani jó állatorvost a környéken aki végez ilyen szűrést macskákra?

Figyelt kérdés
2013. febr. 9. 12:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én Bp.-en lakom, az én cicámnak volt FelV és FIV vizsgálata, amit vérvétel alapján szűrnek. Azt hiszem ilyen módon a FIP nem mutatható ki, szóval ennek a megállapítása, hogy + vagy - további költségekkel jár, mert más vizsgálatot igényel és még így sem tudják egyértelműen megállapítani. Nekem a vérvétel 17.000 eFt volt. A HCM nem ismerős. Miből gondolod, hogy szüksége van a macskádnak ilyen szűrésre?

2013. febr. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szeretnék valamelyik egyesülethez csatlakozni, és tenyésztővé váli, kiállításra hordani a cicámat. De mielőtt belefognék szeretném ha mindenféle betegségre szűrnék a macskámat.
2013. febr. 9. 12:53
 3/8 Vicuska87 ***** válasza:
15%

Tesztek ára úgy kb összesen 60.000 körül mozog...


De inkább te tenyéssz, nem fenékig tejfel...

Rengeteg pénz kell hozzá, ha nem akarsz szaporítóvá válni!

2013. febr. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Persze ezzel tisztában vagyok, ezért szeretnék mindennek utána nézni előtte, és tájékozódni, "mi merre hány méter". és az első lépés az lenne, hogy az állataim egészségéről gondoskodom, és bebiztosítom magam, hogy minden rendben legyen.
2013. febr. 9. 13:30
 5/8 anonim ***** válasza:

A HCM szűrés önmagában 25.000 Ft körül van. Egyébként milyen fajta macskád van? Mert ezt a ragdollra, és a main coonra szokták ajánlani.

A FIP, A FIV, és a FeLV PCR vizsgálata 8000-8000 Ft körül van.

De ezek az árak közvetlenül a laboratóriumi árak, erre a rendelők ráteszik még a saját hasznukat, és a szállítási díjat. És így valóban 60.000 ft körül lesz a végösszeg.

Azt nem tudom, hogy arrafelé ki csinál ilyen vizsgálatokat. Főleg a HCM szűrés része a necces, azt elég kevés helyen végzik. De gondolom megoldható, hogy felküldik a mintákat Budapestre,és ott elvégzik a vizsgálatokat. Fel kell hívni a nagyobb rendelőket, és megkérdezni. Egyébként ez nem állatorvosfüggő, mert nagy valószínűséggel nem a helyi állatorvos, aki leveszi a mintát, végzi el a genetikai vizsgálatot (hacsak nem nagyon jól felszerelt a hely...), erre vannak kifejezett állatorvosi laborok, tőlük függ a dolog. Az, hogy az állatorvosod meg hová küldi a mintát, az meg tőle függ, hogy melyik laborral vannak kapcsolatban.

2013. aug. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Maine Coon cicáim vannak egyébként, őket szeretném szűretni.Akkor körbeérdeklődöm a környékbeli állatklinikán.


Még egyszer köszönöm a választ!

2013. aug. 25. 17:28
 7/8 anonim ***** válasza:

Vicuska!

Egy szaporito ilyet meg sem kerdez. ;) szerintem azt sem tudja mik ezek a tesztek, csak normalis tenyeszto foglalkozik ilyen kerdessel.

2015. jan. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja, és az is minek? Minek macskákat tenyészteni, nem sokkal szebb a természetes? Meg nincs elég kóbor? Tökmindegy, ki hogy címkézi fel magát, meg tetszeleg a nagy genetikai szakértő színében, akkor is csak egy büdös szaporító marad :P
2019. febr. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!