Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tanítsam meg a cicámnak...

Hogyan tanítsam meg a cicámnak, hogy ne kaparja a bútort?

Figyelt kérdés
Van neki kaparófája, kettő is, és mindig mérgesen rászólok, hogy nem szabad. Néha az orrára is koppintottam, és amikor a bútort kaparja és elindulok felé, elszalad. Szerintem pontosan tudja, mit szabad, mit nem. De hogyan akadályozhatnám ezt meg?

2013. febr. 10. 09:39
 1/5 Mecse ***** válasza:
100%

Ez furának fog tűnni, de ; hol vannak a kaparófáid? Nekem volt egy furi esetem amikor a cicám idekerült 3 hónaposan, fel volt neki állítva a plafonig érő kaparófa, gondoltam elég közel is van a lakás középpontjához, jó helyen is van, fogja használni.


Le se sz*rta, hanem a puffom tetszett neki amit előszeretettel mart, akárhányszor rakosgattam is át a kaparófához, türelmesen, alkalmaztam vízipisztolyt, citromos illóolajat próbáltam hinteni a puff oldalára, semmi haszna nem volt, annyi talán hogy kiderült hogy a cicám nem bánja a citrusfélék illatát... :)


Szóval aztán kisebb átrendezésen esett át a lakás, és ezáltal a kaparófa átkerült egy másik helyre. Azóta használja mintha akkor jött volna rá hogy létezik, mint a megveszekedett.


Azért nem a standard módszereket írom, mert látom a rászóláson már túl vagy, még az lenne hogy átteszed a kaparófára /-hoz ahányszor a bútort kezdi marni. Mivel a cicád már iszkol ha felemeled a hátsódat, szerintem is úgy van ahogyan mondod, pontosan tudja mit szabad és mit nem, csak lekakkantja :).


A másik dolog ami miatt csinálhatja ezt az a figyelemfelkeltés. A macskám teljesen leszokott a puffom marásáról, DE hogyha nem inalok játszani vele fél óra kerregés-kurrogás és édes nyávintgatás után sem mert mondjuk dolgom van a gépemen, akkor odamegy a puffhoz és leül elé, addig vár amíg oda nem nézek, akkor ráteszi egy mancsát a puff sarkára... majd két mancsát... és közben bámul a szemembe. Ekkor beadom a derekam, felugrok és szaladok a játékáért :D... És igen, a macskámnak annyi sütnivalója van, mint néhány embernek sem.


Csak gondoltam hátha ezek közül egyik stimmel a te cicádra is.

2013. febr. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Mecse ***** válasza:
Elnézést a dupla válaszért, de kihagytam hogyha a cicud reagál a macskamentára, akkor azt még kipróbálhatod hogy behinted vele a kaparófát hogy odavonzza a delikvenst.
2013. febr. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy meg lehet erre tanítani a macskát. Általában azért kaparnak, mert ezzel ezt fejezik ki: "ez az én otthonom, az én területem, itt sokat vagyok"

Valószínűleg meg fogja érteni mit vársz tőle, de nem biztos, hogy teljesíteni is fogja. Gondolj bele, neked milyen lenne, ha megtiltanák, hogy ne fejezd ki a ragaszkodásod.

2013. febr. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
kifejezd a ragaszkodásod* bocsánat
2013. febr. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hát az egyik kaparófa a földön van, ahol a többi játéka is, a másik kaparófa pedig egybe van építve a házzal és egy ki "emelettel", ez az párkányomon van, mert elég széles és imád nézelődni az ablakban.

Már azt is csináltam, hogy odavittem a kaparófára, hogy ezt kapard, de semmi... Néha azt kaparja néha a szekrényem. És velem is ezt szokta csinálni, hogy a szemembe néz és úgy rosszalkodik. Ha játszom vele, abbahagyja, de nekem nem nyávog előtte, meg nem szól, hogy játszani akar, hanem rögtön kapar... A másik, hogy hajnalban kezdni el, amivel meg tud őrjíteni... Viszont azt sem akarom, hogy azt higgye, hogy akkor játszom vele, ha kapar, mert azt fogja hinni így kell szólni...

2013. febr. 10. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!