Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy sima kivizsgálásért is...

Egy sima kivizsgálásért is fizetni kell?

Figyelt kérdés

7 éves ivartalanított nőstényem néha köhögő rohamokat kap, illetve lehet, hogy atkás a füle! Egyébként jó közérzetű, szóval élénk, játékos, van étvágya...

Viszont ezek a köhögő rohamok elég rémisztőek. Az előbb is aludt, és akkor kapta el egy köhögés.

Szeretném elvinni állatorvoshoz.

Viszont valószínűleg autóval nem tudunk elmenni vele, és rendes szállítókosara sincs (vagy nem tudom hol van). Soha nem volt még semmilyen betegsége. A buszozás mennyire stresszeli meg a macskát? A szüleim viszont szemet hunynak ezek fölött, és nem akarják elvinni orvoshoz, mert drága... Nekem meg nincs pénzem, max 2000-em maradt még karácsonyról... :/


2013. febr. 17. 18:30
 1/5 anonim ***** válasza:

igen, a kivizsgálásért is fizetni kell, ráadásul valószínűleg valami betegsége is van, amiért köhög, az már nem is sima kivizsgálás, vsz antibiotikumot vagy szteroidot fog kapni, meg persze lekezelik a fülét

az én cicám annyira félt az utazástól, hogy biztos nem tudtam volna buszon vinni

egyébként miben vinnéd a buszon, ha nincs szállítókosara? Fel sem engednek vele anélkül

2013. febr. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Biztos találnék rá alternatívát, táskát, dobozt, kosarat.. (??) :S Igen, ezt én is gondoltam, hogy lehet betegség a köhögés, de abba se vagyok biztos, meg az atkákba se. Egyébként olyan fajta cica, aki sokmindent megtűr, de attól még bestresszelhet. Sőt, most jut eszembe, hogy bírom e majd cipelni?? Az a gond, hogy amíg nem szenved látványosan a macs addig a szüleim sem emberelik meg magukat...

Én csak vizságlatot szeretnék, és tanácsokat a dokitól.

2013. febr. 17. 18:39
 3/5 A kérdező kommentje:
Mondjuk nem sokára tervezik elvinni a másik macskánkat ivartalanítani!! Nem tudom, hogy akarják megoldani a szállítást, de tavasszal akciós az ivartalanítás és ezért akarják akkor vinni. A két macskát hogyan szállítsuk egyszerre? Milyen necces dolog ez..
2013. febr. 17. 18:41
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én orvosom nem kér pénzt kivizsgálásért. Ha már kap szurit vagy valamit, azt kell kifizetni.

Ha kell vinni, akkor kell vinni, jó lesz egy erős karton doboz is, amire vágsz kis lukakat, hogy kapjon levegőt. A tetejét pedig ragaszd le, hogy ne tudjon kiugorni. Hazaútra is tudd beragasztani, mert ha megijed, kiugorhat. Nyugi fel fognak engedni, legfeljebb előtte kérdezz rá előző nap vagy valamikor, hogy kell e macskának külön jegy.

2000Ft elég lesz, ha kell is fizetni, beszéld meg az orvossal, hogy ennyi volt nálad, a többit részletben fizeted. Más is van úgy, hogy nem visz elég pénzt magával.

Ha szüleid benne vannak az ivartalanításban az már jó jel, azt jelenti, hogy érdekli őket a macska, csak ezeket a tüneteket nem veszik komolyan. Ha kész diagnózissal mész haza, csak megértik, hogy tényleg baja van a macskának, amit kezelni kell. Kérj az orvostól egy leletet vagy valami igazoló papírt, hogy meg tudd mutatni otthon.

Két macskát ha többen mentek, vihettek majd egyszerre, akár 2 karton dobozzal, visszafele úgyis aludni fognak. De addig lehet, hogy szüleid is beszereznek hordozót. Vagy elviszitek őket külön-külön, egyik nap egyiket, másik nap másikat.

2013. febr. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 maffancs válasza:
Igen kel fizetni a kivizsgálásért nekem pl van sharpei kutyusom 7 éves kislány és Maffancs a neve nagyon aranyos kutyalány
2013. febr. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!