Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lenne a legjobb a perzsa...

Mi lenne a legjobb a perzsa cicáimnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kaptam 2 perzsa cicát. Nagyon aranyosak :) A volt gazdija rendesen kiszámolta nekik az utolsó morzsát is. Adott a cicákhoz egy mérleget is. Ő, napi kereken 100g konzerves eledelt adott nekik.(szerintem a dobozt is hozzászámolta) Először nagyon félősek voltak, most már aktívabbak szerencsére már nem bújnak el az ágy alá.Végre eljutottam odáig, h megengedték, hogy megsimogassam őket. A cicák csont soványak! Igaz, hogy a bundájuk igen terjedelmes, de ahogy simogatom őket érzem a csontjukat, semmi húsi nincs rajtuk. Én nem méricskélem az eledelt, 1 konzervet kibontok akkor az egyik odajön és befalja egyedül mindet utánna fél napig is alszik+játszik. Nem akarom túletetni őket, de szerintem a 100g kevés 2 macseknak! Volt gazdija szerint nem szeretik a tejet, hát én adtam nekik, falják! A világos (nyomi) imádja a fésülködést, még lefekszik nekem, hogy a pociját is! :)) A sötétebbik (Dagi) nem igazán szereti inkább fúj és elszalad. Szörzetük eléggé csapzott volt de próbálom helyre hozni, bár a sötét nem igen szeret fésülködni szerintem nyírás lesz a vége. (remélem nem alkotja át a kezeimet) vettem nekik cicavárat, nagyon szeretik de Dagi nem engedi fel Nyomit rá, lezavarja..Csak akkor türi el ha én is ott vagyok. Amúgy nagyon édesek és szeretnek játszani, fiacskám húzogatja nekik a játék egeret és úgy tudnak szaladni utánna! :D Esetleg ha van ötletetek amit megtudtok osztani velem azt szívesen fogadom! Szerintem 100g két felnőtt cicának kevés!...??



#perzsa #perzsa eledel #perzsa etetés
2013. febr. 18. 15:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%

Ne konzervet adj nekik mert 1, a fogaknak kemény eledelre szüksége van 2, a legtöbb része víz és ahhoz képest drága.

Vegyél nekik valami jobbféle tápot. És ne méricskéld nekik hogy mennyit kapnak, elég csak nagyjából, amennyit jónak érzel. A tej nem nekik való, hiába szeretik, nincs nagy szükségük rá.

2013. febr. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
74%

Vegyél nekik royal canin perzsa tápot és ez legyen elöttük mindig.Adhatsz nekik nyers csirke,pulyka ,marhát.Jobb minőségű,magas hústartalmú konzervet is,de a tejet ne hacsak nem laktózmentes,mert híg lesz a székletük.

A 100 gr valóban semmi a 2 cicának.

A szürüket ahogy olvasom tudod kezelni,amelyik nem hagyja annak biza nyírás lesz a vége,de géppel nyírd ha nem hagyja akkor orvos-bódítás és kozmetikus megnyírja.

2013. febr. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Vicuska87 ***** válasza:
65%

Vegyél nekik royal canin persian tápot! Az nagyon jó a szőr emésztésére is! Maltsoft paszta is kell nekik adni, hogy a szőrt ne hányják ki! A szemüket napi 2x törölgetni kell bórvízzel (a patikában tudsz venni 3-4%-os), ez fertőtlenít, és tisztítja szemét! A nyomott orr miatt a könnycsatorna megrövidül, ezért könnyezik nekik a szeme!

100 gramm, az lófütty... SZáraztápot adj nekik tányérba, hogy mindig előttük legyen! A száraztáp azért kell, hogy ne fogkövesedjen le a foguk! Nyers husit is adhatsz, kizárólag ellenőrzött minőségűt, és SERTÉST TILOS! Főtt husi is mehet, sima vízbe megfőzve, semmi fűszer, semmi só, semmi! Alutasakosból is érdemesebb, egy kicsit jobb minőségűt venni nekik! (NEM WHISKAS, FRISKIES, KITEKAT)

Tej abszolút felelsleges, csak hasmenést kapnak!

Viszont én orvoshoz elvinném őket, már csak azért is nehogy férgesek legyenek, vagy a fülük rühes, vagy atkás. Egy ellenőrző vizsgálatra érdemes elvinni őket!



A szőr kérdés: Ha nagyon gáz a szőrük, gubancos, össze van filcesedve, akkor érdemes egy kozmetikusnál lenyíratni, úgyis bent vannak, nem fáznak meg! De utána, ahogy nő nekik, folyamatosan fésülni a hozzájuk való fésűvel!

2013. febr. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a gyors választ! Tényleg nagyon jó infokat adtatok!

Az a probléma, hogy a nagyobbik cica 7 éves a másik pedig 3 éves a gazdája szerint. A volt gazdája mindig konzerves eledelt adott nekik, sajnos a tápot nem tudják megrágni! Fiacskám szendvicsezett és megérezték a párizsi illatát egyből beindultak, adott nekik egy szeletkét, sajnos nem tudják megrágni! Olyan kis "csutka" fogaik vannak, szerintem egy kis fog erősítés nem ártana nekik!

(jövöhétre kaptunk időpontot állatorvoshoz)

A fülük nagyon retkes volt, de most már gyönyörű szép tiszta! Már nem bolhásak! Szerencsére nincs bőr problémájuk! A szörük nagyon csapzott volt de szépen ápolgatom őket. Kaptak féreghajtót is!

Dagi valahogy nem engedi a fésülést, de nem fog ilyen csúnyácska maradni, megfogom oldani!


Van még valami, amikor fésültem Nyomit lefeküdt a hátára, mert a pociját is fésülni kellett! Olyan aranyos volt! Na most észrevettem, hogy nincs neki semmi odalent! khm. azaz "lógókája és tasakja" de nem lány! Remélem érthető ahogyan leirtam.. Egyszerűen a "barna" nyílása van csak! Na most ha műtve volt attól még kellene neki lennie lógókának nem? Hogy pisil? Mindkét cicának megvannak a papírjaik és minkettő fiú! Semmi más olyan nincs rá irva.

Minden esetre jövöhéten kiderül a dokinál.


Üdv

2013. febr. 18. 17:20
 5/17 Vicuska87 ***** válasza:

Hát nagyon örülök, hogy jó helyre kerültek a cicák! Nem tudom honnan sikerült venni, de az előző gazdi elég hanyag volt! Ahogy így olvasom! Ivartalanítva van mindkettő?

Üdv a cicatartók boldog társaságában!

2013. febr. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Kedves Vicuska87


Mi is úgy vettük észre, hogy elég hanyag volt és felelőtlen a volt gazdi. Amúgy nagyon tündériek lettek, bár tudnék ide képet felrakni megmutatnám neked őket! Tudod nekem van egy nagyfiam és 9 éve próbálkozunk de sajnos beteg lettem és nem lehet több babánk. Na most kaptam egyszerre 2 babát is! :)) Ma szépen levágtam a karmaikat, kamillával megtörölgettem a szemüket, mert nagyon könnyeztek és beszinezte a szörüket is. De már szépek és alakulnak :)) Nagyon tetszik nekik a cicavár! Megveregetném a vállát annak aki kitalálta! :)) Igen, úgy néz ki, hogy ivartalanítva vannak.

2013. febr. 18. 23:01
 7/17 Kovács Pistike01 ***** válasza:

Az én thai macskám kicsi kora óta semmi mást nem kapott, csak az éves oltásokat. Ha bolyhos, megkeféljük, bár évek óta nem volt ilyen. Amikor gyulladt volt a szeme, akkor kamilláztuk, a kullancsokat kivettük belőle. Amikor bolhás volt, akkor kapott egy nyakörvet, amikor kidurrant a nyakán a harci sebből szerzett vérhólyag, akkor szintén kamilláztuk, mikor el volt törve a lába, akkor helybe hordtuk neki az ételt. Egyébként tökéletes lett a járása pár héten belül. Ki-be járós kandúr, nincs ivartalanítva. Rendszeresen eljárkál vadászni, bandázni, csajozni.Tejet kapna, de nem szereti, csak vizet iszik. Általában a legolcsóbb száraztápot kapja, illetve kutyakonzervet. Ha halat sütünk-főzünk, abból mindig kap, ha más nem ellopja. :) Sokszor szoktunk neki venni kacsa farhátat és csirkeszárnyat, ezek a nyers húsok a kedvencei.


Ilyen szép és egészséges:


[link]

2013. febr. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Szia Pistike!


Nagyon szép a cicád! Gyönyörűen csillog a szőre látszik, hogy egészséges és jól tartod! Megpróbálok én is felrakni képet, hogy megmutassam az én babáimat :))

2013. febr. 19. 11:35
 9/17 A kérdező kommentje:

Képek a cicáimról:


[link]


[link]


[link]

2013. febr. 19. 11:44
 10/17 Kovács Pistike01 ***** válasza:

Azért ilyen szép, mert hagytam a természetet dolgozni, és nem tettem tönkre az immunrendszerét mindenféle hülyeségekkel.


Ők is szépek nagyon. :)

Őket szerintem gyakrabban meg kell fésülni.

2013. febr. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!