Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lenne a legjobb a perzsa...

Mi lenne a legjobb a perzsa cicáimnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kaptam 2 perzsa cicát. Nagyon aranyosak :) A volt gazdija rendesen kiszámolta nekik az utolsó morzsát is. Adott a cicákhoz egy mérleget is. Ő, napi kereken 100g konzerves eledelt adott nekik.(szerintem a dobozt is hozzászámolta) Először nagyon félősek voltak, most már aktívabbak szerencsére már nem bújnak el az ágy alá.Végre eljutottam odáig, h megengedték, hogy megsimogassam őket. A cicák csont soványak! Igaz, hogy a bundájuk igen terjedelmes, de ahogy simogatom őket érzem a csontjukat, semmi húsi nincs rajtuk. Én nem méricskélem az eledelt, 1 konzervet kibontok akkor az egyik odajön és befalja egyedül mindet utánna fél napig is alszik+játszik. Nem akarom túletetni őket, de szerintem a 100g kevés 2 macseknak! Volt gazdija szerint nem szeretik a tejet, hát én adtam nekik, falják! A világos (nyomi) imádja a fésülködést, még lefekszik nekem, hogy a pociját is! :)) A sötétebbik (Dagi) nem igazán szereti inkább fúj és elszalad. Szörzetük eléggé csapzott volt de próbálom helyre hozni, bár a sötét nem igen szeret fésülködni szerintem nyírás lesz a vége. (remélem nem alkotja át a kezeimet) vettem nekik cicavárat, nagyon szeretik de Dagi nem engedi fel Nyomit rá, lezavarja..Csak akkor türi el ha én is ott vagyok. Amúgy nagyon édesek és szeretnek játszani, fiacskám húzogatja nekik a játék egeret és úgy tudnak szaladni utánna! :D Esetleg ha van ötletetek amit megtudtok osztani velem azt szívesen fogadom! Szerintem 100g két felnőtt cicának kevés!...??



#perzsa #perzsa eledel #perzsa etetés
2013. febr. 18. 15:26
1 2
 11/17 Vicuska87 ***** válasza:

Így van Pistike, csak így tovább, de azért azt is vedd számításba, hogy a perzsa nem egyenlő a te sziámi macskáddal!

És az előzőekben leírtakkal abszolút nem értek egyet!

De majd a kedves kérdező eldönti, hogy csinálja! Remélem nem úgy ahogy te tanácsoltad!

2013. febr. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Kovács Pistike01 ***** válasza:
körülbelül 5 éves :)
2013. febr. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Kovács Pistike01 ***** válasza:
A perzsának a hosszú szőre problémás lehet valóban.
2013. febr. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Maxitabi ***** válasza:

Szia,

a szőrre a furminátor kefét ajánlanám, vagy ahhoz hasonlót, mert az egy kissé drága.

A konzerv kaja nem baj, ha magas a hústartalma (50-60% vagy több),nincs benne gabona, cukor semmilyen formában. Vagy ahogy Vicus írta adj nekik nyers húst (úgyis kevés kell) csirkenyakat -ha rágnak.. a fogakkal majd kiderül dokinál, mi van. Száraztáp is olyan legyen, amiben nincs kukorica, gabona, cukor. Ezekből kevesebb kell egy nap, rajta van a zacsin az etetési útmutató, de majd meglátod és beállítod nekik. Jó tápok (száraz): orijen, acana,taste of the wild, grau, porta 21, applaws, natural & delicious...) nedves: aldiban shah konzerv,mac's,leonardo,bozita, schesir, almo nature,grau..

Egy alomtálcájuk van, vagy kettő? Majd meglátod, elég-e. De esetleg máshova is a szobákba lehet olyan polcokat felszerelni a falra, ahova fel tudnak kucorodni-mindegyiknek legyen egy helye, ahova elvonulhat, csend és nyugalom van. És az ablakok, erkély biztonsága is fontos!!

Jó cicázást, biztos sok örömet fognak okozni (a bosszúság egy "gyereknél" a pakliban van eleve)!!!

2013. febr. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Maxitabi ***** válasza:
Elfelejtettem: macskafű!! Nevelj cserépben, az megkönnyíti a szőr emésztését, ill maláta-paszta!
2013. febr. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a sok hasznos információt! És azt is, hogy időt szántok a kérdésemre!

Sajnos észrevettük, hogy az egyik cicusunknak nincs felül foga. Szerintem ez miatt lehet annyira lefogyva. Sajnos nem eszik rendesen, konzerves eledet adok neki és jól összetöröm picire. A másik cicával szerencsére minden rendben.

A volt gazdija szeretné meglátogatni őket, megmondom őszíntén, hogy ezek után amilyen állapotban voltak a cicák nem szívesen fogadom!

Ilyen kis macsek dobozt vettem nekik, amin van ajtó is alomnak, erőszeretettel használják szerencsére! Nagyon tetszik nekik! Annyira tetszik nekik az illatosított homok :)) persze nekem is mert nem érezni a "szagokat"!

Daginak kozmetikus marad minden esetre, mert nem szeretném átalakítatni a burámat! :)) Nagyon agresszív tud lenni ha fésüt lát! Már ha én elkezdem fésülni a saját hajamat már fúj és szalad! Tervezem nemsokára a kozmetikust, mert már hagyja el a szönyegen a "pamacsokat". Van macskafű de attól Dagi megvesz! De szó szerint a macsek kiakad se kép se hang és örjöng! Nyomika szerintem immunis rá. :))

Persze más egy sziámi mint egy perzsa, de én úgy gondolom, hogy minden macseknak megvan a saját maga személyisége.


Legyen szép napotok!

2013. febr. 23. 10:53
 17/17 Vicuska87 ***** válasza:

Hát nagyon örülök, hogy ilyen szépen haladtok! Mondjuk, én azért kíváncsi lennék, hogy felül miért nincs foga a cicának! Én úgy csinálnám, hogy a nedves szaftosba, áztatnéák bele száraztápot! Bár lehet fája foga... én megmutatnám az orvosnak!

A bunda téren, ha nem boldogulsz, táénleg a legegyszerűbb levágatni, aztán szevasz, és utána fokozatosan szoktatni a fésűhöz, bár lehet hogy nem fog sikerülni 100%-osan! De próba szerencse!

2013. febr. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!