Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a véleményetek a tesco/aldi...

Mi a véleményetek a tesco/aldi/lidl/dm/rossman-ban kapható macskaeledelekről? Konzerves, alutasakos, száraz egyaránt érdekel!

Figyelt kérdés
2009. szept. 9. 14:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%
semmi. ugyanolyan jók azokis.
2009. szept. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Kölyök macseknak is? Brit cica nem házi!
2009. szept. 9. 14:26
 3/14 anonim ***** válasza:
94%

Nézd meg a hús %-át és hogy van-e benne búza meg hogy színesek-e a tápszemek

Ha bármelyik igaz a tápra (búza van benne, 15%-nál kevesebb a hústartalom, vagy színesek a szemek vagy nincs ráírva, hogy tartósítószert nem tartalmaz)akkor ne vedd meg, mert a macskád jobbat érdemel.

2009. szept. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Kell h legyen benne búza vagy nem? Mi a jó, ha színes vagy ha nem?
2009. szept. 9. 15:30
 5/14 anonim ***** válasza:
szerintem uyganaz azt nem is tudtam hogy a dm és a rossmann is árul..aZT HITTEM .HOgy csak kozmetika...
2009. szept. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%

Logikus nem? :

a macska húsevő, vagyis ne legyen a kajájában búza, ha színes a táp, akkor az azt jelenti, hogy színezék van benne, hogy esztétikus legyen és megvegyék, pedig nem jó a mcskának (nekünk sem) ha mesterséges szinezékeket eszik.


Vagyis sok hús legyen benne, semmi búza, és akkor jó, ha egyszínű barnásak a tápszemek.

2009. szept. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ezzel a búzadologgal vitatkoznék, de a többivel egyetértek.


Még a royalcaninban is van gabona, főleg kukorica, ha jól emlékszem. El lehet olvasni az összetevők listáját.


Én csak a dm-es tápokat ismerem, kétfélét szoktam venni:


- Katzenkinder csirkés kölyöktápot, a címke szerint 50% hús van benne, a kismacska szereti,


- a nagynak Naturverliebt száraztápot, abban is viszonylag sok hús van, és nincs benne színezék, aroma és tartósítószer.

2009. szept. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Bocs, de en tuti nem vennek a cicamnak ilyan tapokat. Konzerv meg talan, de szarazat biztos, hogy jo minosegut kapna. Foleg hogy fajtiszta a cicad, szerintem megeri, hogy odafigyelsz a szorere es az egeszsegere. En is evekig Friskiessel tomtem szegeny cicat, amiota jobb minosegure valtottunk, ragyog es szemmel lathatoan majd ki csattan az egeszsegtol.
2009. szept. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
44%

Én a konzervekre szeretnék reagálni. Az aldiba a Topix nevű konzerv (405 g), és a Shah (205 g) pástétom az ami nagyon jó. Mindkettő német gyártmányú magas hústartalommal topix (30%), Shah (60%) és semmi művacak sincsen benne.


Shah összetétele (a konzerv cimkééről írom): Hús és állati eredetű melléktermékek: (min. 60% hús, abból min. 4% vadhús, min. 4% máj), hal és melléktermékei, ásványi anyagok. Beltartalmi értékek: nyerfehérje: 10,2%, nyers zsír: 6%, nyerhamu: 2,7 %, nyersrost: 0,1%, nedvességtartalom: 80%. Hozzáadott anyagok: A-vitamin: 2000 IE/kg, D3-vitamin: 200 IE/kg, E-vitamin: 20mg/kg, taurin: 220 mg/kg, réz: 1,2 mg/kg


A topix összetétele: Hús és állati eredetű melléktermékek (min. 30%, ebből min. 4% borjúhús, min. 4% szárnyashús), gabona, ásványi anyagok, cukor. Beltartalmi érték: nyerfehérje: 7,5%, nyers zsír: 3%, nyerhamu: 2%, nyersrost: 0,5%, nedvességtartalom: 81%. Hozzáadott anyagok: A-vitamin: 2200 IE/kg, D3-vitamin: 220 IE/kg, E-vitamin: 20mg/kg, taurin: 220 mg/kg.

Sajna egy kicsit drágák 159 Ft.


DM-s Dein Bestes összetétele: Hús és állati származékok (min. 5% kacsa, min. 5% máj), gabona, növényi származékok, inulin (0,1%) Beltartalom: nyerfehérje: 7%, nyers zsír: 4,5%, nyerhamu: 2,5%, nyersrost: 0,3%, nedvességtartalom: 81%. Kiegészítő anyag tartalom/kg: D3-vitamin: 250 IE, E-vitamin: 100mg, réz-(II)-szulfát 1 mg, biotin: 20qg taurin: 445 mg/kg.Színezéket és tartósítószert nem tartalmaz.


Nekem egy thai és egy hófehér macskám van, és nagyon imádják, pláne a Shah-ot. A Dm-ben is van ugyanilyen minőségű macska konzerv a Dein Bestes és persze ez is német gyártmányú. Lehet érezni a szagukon amikor kinyitod, hogy nem olyan szörnyű szaga van hanem, húsos kellemes, hogy már majdnem megennéd. Én csak ezeket adom a macskáimnak, sajnos roszzabb minőségűt már meg sem esznek. Óvakodjatok minden olyan magyar terméktől, amit a Pet-Hungária gyárt, mert azok szerintem szörnyűek, a szaguk stb. Össze sem hasonlíthatók ezekkel. Ajánlom mindenkinek!! Én a lidl macskaeledelektől nem voltam meghatódva, azok sem túl jók és még drágák is. Utoljára hagytam a tesco-s macskakajákat. Hát azt sem venném meg, főleg nem a saját márkásakat. Amúgy egy fajta van ami jó a tesco-s sajátmárkákból, csak úgy felvitték az árát, hogy az nekem már sok, azt hiszem olyan 170-180 Ft lehet. Egy szép szürke macska van rajta narancssárgás szemmel néz felfelé. Na az ami szerintem még a jó kategóriába belesik.

2009. szept. 14. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Én is Aldisat szoktam venni, nekem 3 éves a cicum, és makkegészséges, 5 kilós malac:):) Az előttem szólóval egyet értek, a hús illatú dolgokban, de egyébként a száraz tápoknál ami jó nagyon, az a Rossmannos- Winston asszem. Az nélunk a megunhatatlan:)

A búzás dolog meg nem értelmes,ne foglalkozz vele, menj el, és nézd meg hogy a lilásdobozos csodaszépcicusos termékben is van:) Ha másnem, hogy ne nyersüljön le a termék:)

2011. febr. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!