Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Más is tud 'társalogni'a...

Más is tud 'társalogni'a macskájával?

Figyelt kérdés
8 éves macskám eszméletlen, megismételhetetlen egyéniséggel rendelkezik.Rengeteget nyávog, mirnyog, vernyákol, iszonyatosan sokféle hangot tud kiadni.Ha 20x egymás után elismétlem a nevét, ő 20x válaszol, visszanyávog a megszólításra, mintha csak azt kérdezné:mit akarsz?Van, hogy elég csak ránéznem, már elkezdi mondani a magáét, anélkül, hogy szóltam volna hozzá.Be nem áll a szája, de pont ezért imádom, hihetetlenül aranyos:)Ha megsértődik, érzema nyávogása milyenségén, és hangsúlyán, hogy neheztel rám.Durva, és idiótán hangzik, de rengeteg érzés van benne, s ezeket angyon hatásosan adja ki magából.A kérdésem:másnak is van ilyen különleges kis élőlénye?Jó nyilván mindneki annak tartja a magáét.Mitől alakul ki eza fajta \'beszédesség\'?Alaptermészet, vagy az is közrejátszik, hogy nagymamám sokat volt egyedül, s állandóan a macskához beszélt?:D
2009. szept. 11. 19:41
 1/8 A kérdező kommentje:
jah, ivartalanított, eredetileg lány macsekról van szó.
2009. szept. 11. 19:44
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Alaptermészeten is múlik hogy a cica mennyire beszédes. Az én cicám is ilyen, szinte minden nyávogsásból tudom hogy éppen mit akar, pedig még csak eg éve van velem. :) Ti meg ráadásul már 8 éve ismeritek egymást. Ha ezt összerakjuk azzal hogy beszédes tipus is, akkor még jó hogy beszélgettek. Nagyon aranyos lehet. :)
2009. szept. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

A mi macskánk is ezt csinálja.....csak az a baj, hogy neki nagon idegesítő a hangja....mintha mindig be lenne rekedve. :) Nálunk is így van, ha kimondom a nevét, mindig nyivákol.

De azért aranyos..mindig ott ül a konyhában...várja, hogy valaki adjon neki enni.

2009. szept. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ilyen macskák, pl. a sziámi kifejezetten "beszédes" fajta. Nekem sima házi cicám van, de mi is szoktunk társalogni, ha nem is ennyire, mint ti, de a nyávogás hangsúlyából valóban érteni, hogy mit "mond".
2009. szept. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A 2éves lány cicám egyáltalán nem nyávog.szüleim még soha nem hallották.csak prüttyög ha bogarat lát.Az 1éves pedig mindig mondja.Ha kérdezek tőle vmit mindig válaszol:)Meg ő nagyon tud grimaszolni.1x összetörték barátnőm porcelándíszét.Szomorúan nézte őt a cica,látta hogy rossz kedvű és fogja a törött díszt.elhaló hangon nyávogott egyet közben pedig a fejével odasimult.egyértelmű volt mindenkinek,hogy bocsánatot kért.A másik cic meg egész nap került minket,pedig nem kiabáltunk rájuk vagy ilyesmi.Tehát ők nagyon is képben vannak.Csak ők legalább annyira nem értenek minket,mint mi őket.
2009. szept. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én cicám is ilyen, ő még csak egy éves. Pár hónapja kezdett hozzám intenzíven "beszélni", általában akkor pampog nagyon, amikor ki akarom küldeni anyukám szobájából. :) Nagyon édes.
2009. szept. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

En cicam is kb ugyanez, egesz nap berreg, purrog, beszelget, meg a fejet is emelgeti neha hozza.

Mikor kicsi volt, rengeteget beszeltem hozza (es persze meg most is). Szerintem ez jatszhat kozre.

2009. szept. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
az én cicám is beszédes volt!:) már nem beszél olyan sokat de azért van hogy mondja:)
2009. nov. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!