Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska ehet muffint?

Macska ehet muffint?

Figyelt kérdés
Teljesen oda van érte, de sosem adtam neki sokat, kb 1köbcm-t ha sütök, de ma mikor reszeltem bele a csokit eszembe jutott hogy az nem annyira jó neki, 12 db muffinhoz 2 csík csokit szoktam használni

2013. márc. 3. 16:00
1 2
 11/17 anonim válasza:
11%
Nem tudom mennyire különbözik egy kistestű kutya és egy macska étrendje, de az én kutyám szinte mindenevő. Nem egyszer evett már különböző kakaós süti maradékokat és még mindig él és mozog és egészséges is! De például Kutya lettére imádja a Macskakaját is!
2013. márc. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
60%
A kutyáknál, macskáknál ugyan azokat a betegségeket idézik elő a tej és gabonatermékek mint nálunk. Elhízás, cukorbetegség, áteresztő bél szindróma, autoimmun betegségek..
2013. márc. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Kinga1995 ***** válasza:
100%

1.) A macska nem érzi az édes ízt (abszolút hiányzik belőle az édes íz érzékelése), tehát nem is szeretheti az édességet.

2.) a csoki méreg a macska számára, belehalhat.

3.) a gabonatermékek nem annyira veszélyesek, az enyém szereti a pirítóst, kábé havi egyszer kap, mert sokat adni neki növényfélét szintén nem egészséges.


A macska ragadozó és nem mindenevő, mint a kutya!

2013. márc. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 vagyokakilehetek ***** válasza:

jó párszor kérdezték már hasonlót.

most is tessék a válaszom


Tiltólista:


• Minden, nem macskáknak készült táp


• Csirkecsont, halszálka


• Csokoládé és különféle édességek


• Kakaó (a csokoládés és a kakaó is tartalmazza a teobromin nevű alkaloidot, amely mérgező hatással bír a macska szervezetére)


• Alkohol


• Savanyúság


• Földimogyoró


• Füstölt és fűszerezett kolbászfélék


• Szalonna


• Lekvár


bővebben

[link]

2013. márc. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
Rákérdezhetek a szalonnára? A macska ragadozó, a szalonna zsír. A macska zsákmányában van zsír. Milyen gondot (vagy miért okoz gondot) a szalonna macskáknál?
2013. márc. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Én meg a csirke csontra is rákérdeznék...

Mármint ha nincs megfőzve, megsütve, akkor nem szilánkosan törik, szóval elméletileg lehet nekik adni.

Ez a téma már csak azért is vitás, mert olyat is láttam, hogy egy külföldi (orvos) tenyésztő, fogta a sima nyers csirkeszárnyat és már adta is a macskájának.

Én már adtam csokit a macskámnak, vagy éppen túró rudit, amin szintén van csoki. Nagyon kis mennyiség után nem is kér, szerintem inkább néha csak a kíváncsiság és az motiválja, hogy ő se maradjon ki semmiből. Eleinte nagyon nem szerettem ezt a viselkedést és leráztam, rászóltam. De ez olyan volt, mintha kizártam volna őt valamiből.

Ez nem azt jelenti, hogy napi szinten tömöm, de kéthetente, havonta biztos kap "mérgezőnek" minősített kaját. Én egészségesnek látom és remélem az is marad sok-sok éven keresztül.

Meg régi emlékem, hogy egy nyugdíjas bácsi minden reggel tejeskávét ivott a macskájával és azt hiszem az a cica is sokáig élt.

Szerintem nem csak az számít, hogy táblázatszerűen helyesen egyen, hanem az is, hogy szeressük őket és ésszel etessük, amibe nekem néha belefér egy-egy más falat is, mint ami előírt.

2013. márc. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Az emberek is nagyon sz.arul esznek, de azért eléldegélnek relative hosszú ideig! :)
2013. márc. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!