Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor fürdünk a macskám...

Mikor fürdünk a macskám folyton nyalogatja a habot, ez káros lehet neki?

Figyelt kérdés
Eszi, nyalogatja a habot, ami a tusfürdőből keletkezik, tudom hogy miután megfürdetjük macska samponnal utána is nyalogatni szokta magát még se lesz semmi baja, de szimplán egyből a tusfürdőt enni, nem káros neki? Ne hagyjam hogy ezt csinálja?
2013. márc. 5. 18:51
 1/8 Emyke031 ***** válasza:
Hát nem a legjobb, az biztos. Szerintem ne hagyd.
2013. márc. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 molnaranda válasza:
Az enyém is ezt csinálja...
2013. márc. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Attól, hogy XY-é is ezt csinálja, még nem egészséges...
2013. márc. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Azért mégis csak egy tisztítószerről van szó, az sem egészséges, ha magáról nyalogatja le. Nem is értem egyáltalán miért kell egy macskát fürdetni. Mosdik ő magától is, az bőven elég. Ha valamivel konkrétan összekoszolja a bundáját, ott megmosod, rendszeresen fürdetni indokolatlan.
2013. márc. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Valletta ***** válasza:
Ne hagyd neki, hogy nyalja,szerintem te sem innád meg a tusfürdődet, a macska viszont nem tudja, hogy bár esetleg jó illata van, az nem ennivaló. Utána már mosdhat, hiszen alaposan le van öblítve a vegyszer a bundájáról.
2013. márc. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem is ezt csinálja mindkettő. Múltkor megkóstoltam, hogy ugyan mit szeretnek benne és nagyon keserű, azóta nem hagyom. Biztos, hogy nem előnyös :(

Próbáld meg valahogy leszoktatni, én mostanában inkább lespriccelem őket (bár a szívem szakad meg mert úgy szeretnek velem lenni mikor fürdöm).

2013. márc. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én is imádom mikor velem fürdik. mindig rácsapok a fejére mikor elkezdi nyalogatni, elmegy, de utána kezdi előlről, mostmár inkább habot se teszek a vízbe, csak velem fürödhessen és ne legyen semmi baja :(((
2013. márc. 6. 16:39
 8/8 anonim válasza:
100%

Egyrészt nem tudom, mennyire van szüksége egy macskának arra, hogy vízben fürödjön. De abban elég biztos vagyok, hogy arra semmi szüksége, hogy emberek számára tervezett tisztálkodószereket egyen.

Egyébként még ha tiszta is látszólag a cica, azért mégiscsak állat, és szerintem neked sem a legjobb egészségügyileg, hogy egy vízben áztok.


De ha mindenképpen vele akarsz fürdeni, akkor szerintem ne használj inkább semmilyen tisztálkodószert, amihez hozzáférhet. A macskáknál amúgy sem válik be az olyan fegyelmezés, mint a kutyáknál. Nem hiszem, hogy sok haszna van gyakran a fejére koppintani. Nem az ő cselekvésével kapcsolja össze a dolgot. Inkább azzal, hogy nem örülsz neki, hogy ott van.

2013. márc. 7. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!