Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek, hogy a macskám...

Mit tegyek, hogy a macskám szőre szép fényes legyen?

Figyelt kérdés

1 hete van nálunk a cica,és mivel az előző gazdája nem törödött vele,szegényemnek nem olyan szép a bundája..Ő egy félhosszú szőrű macsek.Mit tegyek,hogy szép fényes és csillogó legyen a szőre?

Igyekszem naponta fésülni,bár nincs hozzászokva és nem mindig engedi nekem.


2013. márc. 9. 15:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

szerintem meg is fürdetheted egyszer,meg keféleda szőrét mást nem nagyon lehet vele csinálni:D

szerintem egy idő után már sokkal szebb lesz a bundája ,ha picit foglalkozol vele.mondjuk én a macskáim szőrével nem nagyon csinálok semmit mégis nagyon selymes meg fényes a bundájuk,lehet azért mert ők szobacicák:)

2013. márc. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A fénylő szőr titka: az étel minősége! A jól táplált állatnak csillog a szőre. A jó minőségű eledelek mellett adj neki heti 2-3-szor nyers tojást, attól igazán fényes lesz :)
2013. márc. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Vegyél neki jó minőségű eledelt,esetleg valamilyen vitaminkészítményt.Mi szoktunk adni a cicának Gimpet multivitamin pasztát.
2013. márc. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Milyen márkájú eledelt vegyek,mert én most Whiskassal etetek,de most olvastam a neten,hogy nem a legjobb?!

2013. márc. 9. 15:56
 5/12 anonim ***** válasza:
Pár hónap is eltelik, mire megjavul a szőre. Nekem mentett cicám van, szegény az sem kapott rendesen enni, de most már csillog-villog a szőre a normális etetéstől.
2013. márc. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Egyetértek, hogy a megfelelő tápláléktól lesz szép a bundája, esetleg +vitamin.

Igen a Whiskast nem mondják a legjobbnak. Neten lehet rendelni prémium száraz tápokat (is), ezeknek több a fehérje tartalma és nincs benne annyi adalék. Nekem is itt ajánlották őket (Acana, Brit, Orijen) árban sem annyira vészes, főleg a Brit.

2013. márc. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Maxitabi ***** válasza:

Szia,

valóban a szupermarketes tápok nem a legjobbak, főként annyi pénzért...

A cicáknak állati fehérjére van szüksége elsősorban, tehát olyan tápot ill konzervet vegyél, amelyikben ebből van a legtöbb(hús és nem állati melléktermék, vagy állati eredetű valami). Gabona ne legyen benne,az felesleges nekik. Cukor sem-sem répa,sem karamell stb formájában. Tilos ízfokozó,tartósítószer,színezék és E-k.

A jó minőségű tápból kevesebb kell naponta,tehát hiába drágább, összességében olcsóbban jössz ki.

Én neten rendelem, nagyobb kiszerelésben olcsóbb.

A w után lehet, hogy nehezebben fog megenni más-jó minőségű- tápokat, de ne add fel...

A fényes szőrhöz pedig a sörélesztő ill a halolaj/lazacolaj is nagyon jók. Nálunk most halas táp van műsoron, és nagyon bejött,szebb a szőrük.Ez az összetétele:Friss csontozott lazac (20 %), lazachúsliszt (17 %), heringhúsliszt (10 %), friss csontozott hering (8 %), friss csontozott süllő (5 %), friss csontozott tavi fehérhal (5 %), lazacolaj (tartósítva kevert tokoferolokkal) (5 %), russet burgonya, fehér halhúslisztek (4 %), édesburgonya, borsó, napon szárított lucerna, borsórost, friss csontozott lepényhal (3 %), friss csontozott északi csuka (3 %), moszat, spárgatök, cikóriagyökér, sárgarépa, spenót, répalevél, alma, tőzegáfonya, fekete áfonya, édesgyökér, angyalgyökér, görögszéna, körömvirág, édeskömény, borsmentalevél, kamilla, gyermekláncfű, csombord, rozmaring, A-vitamin, D3-vitamin, E-vitamin, niacin, tiamin-mononitrát, riboflavin, kalcium-pantotenát, piridoxin, folsav, biotin, B12-vitamin, cink-proteinát, vas-proteinát, mangán-proteinát, réz-proteinát, szelén élesztő, Lactobacillus acidophilus, Enterococcus faecium.(Orijen 6fish)

Számos jó táp közül választhatsz, vagy BARF etetéssel is próbálkozhatsz.

Pl: Orijen,Acana,Applaws,Natural & Delicious,Almo Nature, Leonardo,Grau,Porta 21....

2013. márc. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
69%
Itasd kecsketejjel. Nem vicc. Macskának úgy nézett ki tőle a szőre, mint valami sampon reklám.
2013. márc. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Egy idő után biztosan szép és egészséges lesz a bundája. :) Ha tényleg megfelelően lesz etetve. Nekünk 2 benti cicánk van. Mind kettőnek egészséges a bundája, de az egyik grafit színű cicusunknak a bundája nagyon fényes és selymes :) Mindenki imád jól beletúrni a bundájába, olyan kis pihe-puha szőrgombóc :D Fésülni is csak a kis szőrhullás miatt fésüljük, de amúgy sose gubancos a szőrük :)
2013. márc. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2013. márc. 12. 15:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!