Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek melyik a legjobb...

Szerintetek melyik a legjobb táplálék majdnem 1 éves hím cicáknak?

Figyelt kérdés
Szempontok: táp vagy konzerv esetleg tasakos kaja és hogy melyik márka a legideálisabb, és persze azért ne legyen csillagászati összeg

2013. márc. 10. 14:51
 1/3 anonim ***** válasza:

A cicatápoknál nem az a lényeg, hogy száraz, vagy konzerv, hanem a beltartalmát kell nézni. Csak száraz tápot is kaphat egy cica, de akkor oda kell figyelni, hogy eleget igyon. Sok cica nem szívesen iszik, ezért jó a nedves táp, mert azt a legtöbben szeretik, és felveszik belőle a megfelelő folyadékmennyiséget. A száraz táp előnye, hogy jóval gazdaságosabb. A beltartalmi értékeknél fontos, hogy minél magasabb legyen a fehérjetartalma, és ez állati eredetű fehérje legyen, ne növényi, mert a növényi eredetűt a cicák nem tudják hasznosítani. Az olcsóbb tápokban sok a növényi fehérje. Én a Purina termékeit nagyon szeretem, a legjobb minőségű közülük a Pro Plan. Szintén Purina gyártmány a Cat Chow, és ez nem is kerül horribilis összegekbe, kb. olyan árban van, mint egy Whiskas, és sokkal jobb minőségű. A legjobbak a Royal Canin, a Hills és az Iams, de ezek elég drágák. Nedves tápból nekem a Bozita jött be. Svéd termék, kizárólag jó minőségű húst tartalmaz, és nincsenek benne vágóhídi melléktermékek, illetve különböző mesterséges anyagok, csak természetes alapanyagokból készül. Ha a cicák ivartalanítottak, akkor a Pro Plan és a Cat Chow ivartalanított cicáknak való tápját ajánlom. Ezeknek a jellegzetessége, hogy magasabb a rosttartalmuk, mint egy átlagos tápnak, így kellő teltségérzetet adnak a cicának, viszont csökkentett az energiatartalmuk. A Pro Plan és a Royal Canin ivartalanított cicáknak való tápja ezen felül olyan anyagokat tartalmaz, amelyek szabályozzák a vizelet pH-ját, így csökkentik a húgykő kialakulásának kockázatát, amire az ivartalanított cicák igen hajlamosak. Nekem ezek a tápok váltak be, de ezen kívül is vannak még nagyon jó minőségűek.

Itt utána tudsz nézni a különböző lehetőségeknek, és leírást is találsz az egyes tápokról:

[link]

2013. márc. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Még az elsőhöz

Szerintem a legideálisabb, ha a cica nagyrészt száraz tápot kap, és ez ki van egészítve kisebb mennyiségű nedves táppal.

A szárazat kaphatja két etetésre bontva, vagy kint lehet előtte egész nap, nedvesből pedig reggel és este (fél alutasakos eledel/etetés bőven elég, ha mellette szárazat is kap). Ha a cica előtt egész nap kint van az eledel, annak az a hátránya, hogy több alkalommal rájár falatozni, és ez felgyorsítja a fogkőképződést és a fogak romlását, ezért inkább a napi kétszeri etetést javaslom, legyen kb. 20-30 percig a cica előtt az étel, utána vedd el. Vagy ha egész nap előtte van, akkor javasolom, hogy nézz utána fogkőképződést megelőző készítményeknek (ez lehet valamilyen paszta, amivel bekened a cica ínyét, de vannak különböző porok is, amelyeket az eleségre vagy az ivóvízbe kell szórni), esetleg meg lehet mosni a cica fogát, persze, csak ha hagyja :).

2013. márc. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hasznos és gyors válaszokat! Ki fogom próbálni, így elsőre a Purina Cat Chow vagy a Bozita termékcsalád mellett döntök és a második válaszoló tanácsát is megfogadom.
2013. márc. 10. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!