Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy 5-6 hónapos cicám és...

Pvirag kérdése:

Van egy 5-6 hónapos cicám és nem tudom milyen márkájú tápot adjak neki, hogy megfelelő mennyiségű tápanyagot kapjon a növekedés időszakában?

Figyelt kérdés

Napok óta a netet bújom, de nem tudok dűlőre jutni. Royal canin mellett gondolkoztam mert ott pontosan le van írva, hogy mennyit kell kapni a cicának nedves és száraztápból is, de ugye elég drága és lehet hogy van jobb is?


A cicát találtam, kb 5-6 hónapos kor között lehet jelenleg, kandúr cica még nincs ivartalanítva, de sajnos csak a lakásban tudom tartani. Elég sokat eszik (mindent megenne amit elé teszek) és félek hogy elhízik, jelenleg jó a súlya 2,8 kg körüli,de nem szeretném ha később elhízna.


2013. márc. 12. 17:50
 1/9 Vicuska87 ***** válasza:

Elsőként, mindenképpen ivartalaníttasd!


Én royal caninnal etetek persiannal, de kiváló a fit32 is...

Nedves tápot pedig, schesirt kap, porta21, cosma, és nyers csirke husit!


Amíg ilyen kicsi.. 5-6 hónapos, érdemes megpróbálni a royal canin kitten szárazat, alutasakosokkal!

2013. márc. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! A doktornő javaslatára még várni kell az ivartalanítással, de mindenképpen meg fogom csináltatni.
2013. márc. 12. 18:02
 3/9 Vicuska87 ***** válasza:

Miért kell várni?????????


Könyörgöm neked, keress fel, egy másik állatorvost, aki nem várja meg hogy ivarérett legyen! Ha megvárod, akkor a jelölés rögződhet benne, és az ivartalanítással sem biztos hogy megszűnne! Az pedig nagyon brutális ha jelöl egy kandúr!

2013. márc. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És ha acana-t adok neki és még mellé valami nedveset is, hogy ne csak szárazat egyen, ez mennyire lhet jó ötlet? Csak mert ugye a kiscicák gyomra még nem tudja szabályozni, hogy csak azt a mennyiségű tápanyagot/vitamint szívja fel, amire szüksége van a szervezetnek, hanem sajnos ilyenkor még felszív mindent és a túlzott vitamin bevitel is okoz betegséget, stb.
2013. márc. 12. 18:18
 5/9 A kérdező kommentje:
Azzal indokolta, hogy lakásban tartott és ilyenkor érdemes kivárni az egy éves kort, ha kinti cica lenne akkor már nyissz lenne, de azért megfogadom a tanácsod és megkérdezek másik állatorvost is.
2013. márc. 12. 18:20
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is a Royal Canin vált be, attól a legjobb az emésztése. Egyébként lehet kapni RC Kitten Sterilized -ot is, gondolom, attól kevsébé lesz hízékony. Az, hogy mennyibe kerül, az egy érdekes kérdés. Nyilván vannak drágább s olcsóbb tápok is, de egyrészt a növekedésben lévő macskának tényleg nagyon fontos a minőségi táp, meg a pici még nem is ezsik olyan nagyon sokat. Meg jópáran azt vallják, h a minőségi tápból kevesebbet eszik a cica, mert fajlagosan több benne a tápanyag. Szerintem vegyél vmi jó minőségű szárazat(Royal C, Acana, stb.)jutalomfalatnak, nedves tápnak meg akkor szinte mindegy mit kap alkalmanként.
2013. márc. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Maxitabi ***** válasza:

Az acana tuti az egyik legjobb, etesd nyugodtan!!!Minden életkorban mehet, az adagolás rajta van a zacsin.

És valóban pont most kell ivartalanítani a kandúrodat, ahogy írták: meg ne várd az ivarérettséget,mert jelölni fog a lakásban!!

2013. márc. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Valletta ***** válasza:
Az Acana jó, vagy hasonló minőségű tetszőleges márkájú táp, amit a pénztárcád megenged, és ha van, az életkornak megfelelő verziója. Nyugodtan oszthatod több részletre a napi adagot. Ne félj attól, hogy elhízik, majd ha úgy látod, hogy kövérebb a kelleténél, kevesebbet adsz neki. Az etetési útmutató is csak egy irányadó mennyiség, nyugodtan változtathatod a macska igényei szerint.
2013. márc. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat, beszéltem is egy másik orvossal és jövőhónapban megy a cicám ivartalanításra, egyébként kivártam volna az egy évet, úgy hogy tényleg köszönöm az infókat. Ja és ez az "új" orvos rangsorolta a tápokat miszerint a világon a legjobb az orijen, utána jön az acana, utána a royal canin,gondoltam ezt még megosztom veletek hátha valakinek értékes az információ. Mégegyszer köszönöm a válaszokat! :)
2013. márc. 14. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!