Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Túl kövér lenne a macskám?

Túl kövér lenne a macskám?

Figyelt kérdés
Lulu-nak hívják fajtiszta Karthauzi kislány cica.6 éves 11 kg-s.Jó nehéz,bár mamáméknak is ugyanennyi kg a macsekjuK.Ez a normális vagy túl sok?Naponta eszik 50 gramm száraztápot kb és 2 alutasakos kite kat-ot vagy whiskas-t.
2009. szept. 15. 14:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kövér, az átlagsúlyuk úgy 5 kg. Le kell fogyasztanod vagy eléggé rövid életű lesz. A mi cicánk is kövér volt, el is pusztult vesebajban 5 évesen.
2009. szept. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
ne adj neki alutasakost, vagy akkor a tápot csökkentsd, tényleg duci a cica.
2009. szept. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Neki semmi baja nincs!És imád rohangálni.Hogy fogyasszam le?
2009. szept. 15. 15:02
 4/13 A kérdező kommentje:
Ha nem adok odamegy a táljához és elkezd sírnih,vagy nyávogni
2009. szept. 15. 15:03
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia, a mi macskánk is nagyon kövér, pedig ő csak 6 és fél kg. Muszáj az egészségét szem előtt tartani, és fogyókúrára fogni. Nekünk is néha megszakad a szívünk, amikor kunyerál, de azt szeretnénk hogy sokáig éljen és egészséges legyen. Nem lehet mást csinálni, mint lecsökkenteni az adagját, és minél többet játszani vele, hogy sokat mozogjon. Állatorvostól is lehet tanácsot kérni (a túl drasztikus fogyókúra sem jó, meg a vitaminokra is oda kell figyelni). És vannak kifejezetten fogyókúrás macskatápok is. Nem tudom, a te cicád milyen száraztápot eszik, de mi elsősorban azt csökkentettük, mert az a töményebb. Így most konzervet kap, és mellette vitamint. De lehet, hogy kipróbáljuk a Purina One száraztápot, és akkor csak azt fogja kapni.
2009. szept. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Az bizony nagyon duci! Az én házicicám 6 és fél kiló és bizony túlsúlyosnak minősül.
2009. szept. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
50%
Vitatkoznék azokkal, akik kategorikusan kijelentik, hogy kövér. Vannak olyan egyedek, amelyek fajtájuknak köszönhetően az átlagnál nagyobb termetűek, de NEM kövérek. A lányomnak van egy óriás méretű (olyan mintha valami hiúz vagy vadmacska "beütés" lenne, egyébként egy erdős részről keveredett hozzájuk pici korában) cicájuk, és egyáltalán nem kövér. Tehát leginkább te tudod eldönteni tapintással (hogy van-e hájacskája) és ránézéssel (hogy duci-e vagy nagytestű), hogy kórosan kövér-e.
2009. szept. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%

Egy karthauzi 11 kilósan kövér. Nem is kicsit. A doki nem szokta a fejeteket verni, hogy azonnal fogyókúra?

Ilyen alutasakos szemeteket én nem adnék neki, szárazból is csak diétásat.

És te vagy aki tud gondolkodni nem a macska. Ha nyávog, hát nyávog. Nem az az állatszeretet, ha annyit adsz neki enni, amennyi belefér, hanem, ha úgy tartod, hogy sokáig, egészségesen élhessen.

2009. szept. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én egy Karthauziakról szóló oldalról vettem az 5 kg átlagsúlyt, ők csak tudják.
2009. szept. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
kérj tanácsot az orvostól ő még a diétát is be állitja neked ha kéred.Vannak diétás tápok hízásra hajlamos cicáknak,egyébbként szerintem is sok a 11kg
2009. szept. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!