Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tehetnék egy koszos kóbor...

Mit tehetnék egy koszos kóbor cicával?

Figyelt kérdés
tegnap hozzánk tévedt egy kóbor kiscica adtam neki enni inni. csak nagyon koszos a füle,mancsa,orra, szeme szeretném rendbe rakni csak nem tudom mit kéne csinálni.
2009. szept. 15. 16:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Nedves rongyal törölgesd át tetőtől talpig a főlére meg a szemére főzzél egy kis kamillát és ott azzal töröld meg neki.
2009. szept. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan fürdesd meg, vigyázz a fülébe ne menjen víz. Nem kell agyonmosni, egy kis sampnnal dörzsöld át, majd öblítsd le, aztán csavard be törölközőbe, és amíg meg nem szárad törölgesd és tartsd melegen. Utána már bizti jobban fog kinézni. Aztán én a helyedben megnézetném egy dokival is.
2009. szept. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mindenképpen be kell vonnod egy dokit, nagy segítség lesz a "gazdiság" elkezdésében: átvizsgálja, védőoltás, tanácsok, stb. Sok örömet kívánok a cicához, meg fogja hálálni a gondoskodást!
2009. szept. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat és az orvos pénzbe kerülne ha igen mennyibe?
2009. szept. 15. 17:21
 5/7 anonim ***** válasza:

Mikor a második cicámat hoztam, először az orvoshoz vittem, és csak onnan haza. Nagyon jól tettem, mert kiderült, hogy rühes a füle, és ki kellett tisztítani, meg a nyakára kent az orvos valami bolha- és atkairtót. Kapott féregirtó pasztát is.


Budapesten, viszonylag drága orvosnál voltam, a vizsgálat a két irtószerrel együtt 6000 forint körüli összegbe került, ha jól emlékszem.

2009. szept. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szép dolog, hogy befogadtad, de igen, pénzbe kerül és azt jó tudni, hogy nem csak egyszer. Rendszeres orvosi vizsgálat oltásokkal, féreghajtók, ivartalanítás, etetés, ez mind pénz, és arról már nem is beszéltünk, ha netán beteg lesz. Ezekre egy cica tartásánál számolni kell.
2009. szept. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért nehogY megijedj és kirakd!ha vigyázol rá nem lesz beteg és az állatorvosi keltsegek nem egyszerre jönnek.az én kóborcicám egy csontsovány koszos kis csúnyaság volt óriási fülekkel.megfürdettük,kapott féreghajtót(400ft) és ma már irigyen nézik a hófehér dús szőre és hálás viselkedése miatt.1-2napig figyeld,ha nem megy a hasa, nem gennyes a szeme akkor nincs gond,majd csak oltatni kell vinni.ha csúnya a szeme és megy a hasa akkor gyorsan vidd el orvoshoz mert a macskanáthaba bele is halhat,hiába a kamillas lemosás.a purina one junior tápot vegyél meg vmi konzervet(törd apróra).ezek jók és nem drágák.tejet NE adj neki!sok sikert)
2009. szept. 16. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!