Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Frontline semmit sem használt?

Frontline semmit sem használt?

Figyelt kérdés

Benti cicámra két hétig egy ismerősöm vigyázott, aki mint kiderült, nem használ bolhairtót kijárós cicájára, el is kapta a miénk szépen (pedig kapott előtte pár héttel Advantage csepegtetőt). Egy hete tehát ismét adtam neki-ezúttal-Frontline spot on-t, pár nap múlva feltűnt, hogy vakaródzik, átnéztem nem találtam bolhát, viszont tegnap este feküdtünk az ágyban és barátom karjára egy szép nagy bolha ugrott. D:

Utánaolvastam, sokan a Neostomosan-t ajánlják a környezet bepermetezésére, vagy macska megfürdetésére.

Ti mit használtok, ami tényleg hatásos? Oké, hogy lakást befújni Neostomosan oldattal, de esetleg valami hatásosabb spot on?


Köszönöm a válaszokat!


2013. márc. 25. 10:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Termékekkel kapcsolatban nincs tapasztalatom (szerencsére még nem volt ilyenre szükségem), de a bolha-problémáknak már utánanéztem, s bár nem írtad, mennyi idő telt el kezeléssel, de talán ez lehet a megoldás. Azaz, hogy túl rövid ideig tartott. A bolhák teljes kiirtása hosszabb folyamat, mivel egyetlen bolha is óriási károkat tud tenni. Ezek nagyon alattomos élősködők és több hónapig tartó kezelést is igényelhetnek. Egyetlen pete is több hónapig elél az állaton, mire bolha lesz belőle, s folytatja a károkozást, s a peték nem csak egymagukban kerülnek az állatba, több ezret is képes lerakni, s iszonyú gyorsasággal szaporodnak. Azonkívül tudomásom szerint a bolháknak csak 5%-a él a tenyészállaton, a többi pedig a környezetében. Az állat mentesítése ez esetben igencsak kevés. Ha az én macskám lenne bolhás, vagy a Frontline Combo-t választanám, vagy ha végképp tanácstalan lennék az állatorvost kérdezném meg.
2013. márc. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekünk is volt bolha-problémánk, szintén benti cicánál. Elég nehéz megszabadulni tőlük. Mi Frontline Combo-t vettünk, tényleg bevált. De nem a cicából nehéz kiirtani a bolhát, hanem a lakásból. Az alábbi cikket elolvasva egyértelmű, hogy miért.

[link]

Egyébként mi azt csináltuk, hogy rácsepegtettük a cicára ezt a bizonyos Frontline Combo-t, aztán jó alaposan átporszívóztuk az egész lakást, felmostunk forró vízzel, és minden szőnyeget, plédet kikeféltünk, kimostunk. Az eredmény még így sem garantált, de ha ezt többször megismétli az ember, akkor egy idő után sikerül megszabadulni a bolháktól. A fürdetés nálunk szóba sem jöhetett, a macska hallani sem akart a dologról. :) És, habár sok helyen javasolják, hogy szórjuk be arra alkalmas rovarirtó szerrel a cica környezetét, de mi tartottunk tőle, úgyhogy maradt a mosás.

Egyébként, ha jól tudom, akkor a Frontline hatóanyaga egy kontakt idegméreg, úgyhogy elég, ha hozzáér a bolha az anyaghoz. Azt viszont nem tudom, hogy mennyi idő alatt végez a szer az élősködővel, de elképzelhető, hogy pl. az a bolha, amelyik a barátod karjára ugrott, már találkozott a szerrel, csak még nem döglött meg.

Úgyhogy nehéz ügy, de kitartással meg lehet szabadulni a kis dögöktől. Sok sikert!

2013. márc. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
22:43-as vagyok. Épp megelőzött az előttem szóló, de ahogy látom, hasonló a javaslatunk. :)
2013. márc. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tartalmas válaszokat és segítséget!


Vettem még egy spot on-t, meg lakásba való bolhairtót, azóta vagy 4x felporszívóztam.:)

2013. márc. 26. 12:11
 5/8 anonim ***** válasza:

Felesleges hatóidőn belül még egy spotot rátenni a macskára.Sőt, káros is.

Lakásban a bolha tovább él, a peték is idővel kikelnek. Ezért kell legalább 3 hétig a lakást kezelni.

Hány kilós a cicád?

2013. márc. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Szia, még nem tettem rá a spot on-t. A gyógyszertáros is azt mondta, hogy azzal várjak még.

Viszont a lakást befújtam neostomosanos vízzel.

Négy és fél kilós.

2013. márc. 26. 18:15
 7/8 anonim ***** válasza:

Amikor nekem a 8 kilós maccsra csak a 4 kiló felettit használtam, elleptek a bolhák sajnos. Én is Neostomosannal fújtam a heverőt, minden szövetes bútort. Azzal mostam fel a padlót is 5 naponta. Szépen eltüntek a bolhák. Persze, utána a maccs is kapott megfelelő adagot.Én A

Neked elég a 4 kiló feletti spot.

2013. márc. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :)
2013. márc. 27. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!