Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért ilyen bolhás megint?

Miért ilyen bolhás megint?

Figyelt kérdés
4 hónapos cicus, elvittem állatorvoshoz mert nagyon bolhás volt, lefújta frontline sprayvel. Azt mondta hogy 3 hónapig védeni fogja. Gyorsan kipusztultak belőle a bolhák, de úgy néz ki a petékkel nem csinált semmi mert eltelt kb 3 hét és megint tökre bolhás, napról napra több van benne... Mit tegyek? Ráadásul ekcémás a bőre és allergiás a bolha nyálára, ezért állandóan nagyon durván kisebesedik a nyaka a bolhák miatt. Ötlet? (4 hónapos)

2013. jan. 29. 16:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerezz Activyl spot on-t az állatorvostól (esetleg Fr. combo-t, de az drága), és havonta rakd rá fél évig !. Ha benti macska, a környezetet is kezeld Insecticid 2000 spray-vel hetente, és alapos porszívózás, fertőtlenítés. A bolha a környezetbe rakja a petéit, azért bolhás, mert ahogy lejár a gyógyszer hatása, újra rámennek.Nem könnyű kiírtani, alapos kitartó kezelés kell.
2013. jan. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Neostomosannal fújd be mindent, ahol a cica megfordult. Alvóhelyét, szőnyegeket stb.
2013. jan. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ahogy lejár a gyógyszer hatása....?

De azt mondta a doki hogy 3 hónapig hat, erre max 3 hét volt... a lakást befújtam mindenhol bolhairtó sprayvel. Benti macska igen..., csak már megin kezd sebesedni a nyaka. mindenki isteníti a frontline-t és hát ez a hatása... "Nem baj" hogy drága kiadnék én drága pénzeket, de csak úgy ha tudom, hogy nem fürdöm be vele (mert ha megvettem volna a frontlinet amit a doki 9500-ért ajánlott és most 3 hét elteltével, egy teli bolhás macskával tuti kiborultam volna ennyi pénzért.) Szóval a pénz úgymond nem számít, csak HASSON!!!

2013. jan. 29. 21:45
 4/6 anonim ***** válasza:
Frontline combo
2013. jan. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nincsenek csodaszerek, minden készítmény előbb-utóbb hatását veszti,mert a bolhák is alkalmazkodnak. A sima frontline (kék ) nagyon rég forgalomban van, ezért gyenge, azért mondtam az activylt mert az egyik legújabb szer és jó az ára is.
2013. jan. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem értitek, hogy a frontline nem jó?!

Köszi mindenki másnak :)

2013. jan. 30. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!