Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek, a macskám farkának...

Mit tegyek, a macskám farkának a tövénél rasztás a szőr?

Figyelt kérdés
A macskám (hosszú szőrű). Mintha ragasztós lenne a szőre és tisztára ragad. Már megfürdettük macskasamponnal, de nem lett jobb.

2013. ápr. 2. 22:42
 1/6 anonim ***** válasza:

"

Kandúr farok A kandúrok farka alatti faggyúmireigyek mértéktelen zsírtelmelése. Forduljunk állatorvoshoz."

2013. ápr. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

És még....

" Külön gondozást igényel a macska farka , különösen a kandúroké és a hosszúszoru fajtáké. A farok felso részén, a testhez közelebb eso részen zsírmirigyek vannak, ezek fülzsírra emlékezteto váladéka elsárgítja a szort és ez különösen fehér macskáknál igen visszataszító látványt nyújt. Ezen felül elhanyagolt esetben a lerakódás borgyulladás okozója is lehet, mert zsírréteg alatt elszaporodhatnak a közönséges baktériumok (kandúr farok). Ezt a részt akár naponta vagy másnaponta beszórhatjuk hintoporral, amit a borbe dörzsölés után kikefélünk. A farkat külön is megmoshatjuk samponos vízzel, de a megfázás veszélyére ilyenkor is gondolni kell. "

2013. ápr. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi. Csak sajnos kiállításra megyünk a hétvégén. Amúgy már próbáltuk kimosni a szőrét de még rosszabb lett, kifésülni nem lehet.
2013. ápr. 2. 23:09
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is problémát jelentett ez a dolog. Szintén hosszú szőrű kandúrkámnak feszt csatakos volt a farka tövénél a szőr. Nem akarok nekiállni okoskodni, mondod hogy kiállításra mentek, tehát nem lehetsz kezdő, de nálunk az ivartalanítás után ez a probléma egyik napról a másikra elmúlt. Soha többet vissza se tért. Nem tudom, hogy van-e összefüggés az ivartalanítás és a kandúrfarok között, csupán tapasztalatot szerettem volna veled megosztani. Sok sikert a kiállításon!
2013. ápr. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen van összefüggés, jól tapasztaltad/tudod. Én is hosszabb szőrű cicát szeretnék és olvastam is, hogy a farok és fültőnél hajlamosak a zsírosodásra. Megkérdeztem a tenyésztőt és azt válaszolta, hogy ivartalanított kandúrkánál nem lesz ilyen. És igen, amit előttem írtak, hintőporral lehet kezelni vagy van külön macskáknak ilyen por.
2013. ápr. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Próbáld meg natúr hintőporral. Beledörzsölni és utána tüsi kefével alaposan kikefélni visszafelé.
2013. ápr. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!