Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van/Volt itt valakinek daganat...

Van/Volt itt valakinek daganatos cicája?

Figyelt kérdés

hali


először is mielőtt valaki lehurrogna, holnap jön az állatorvos mert ma már nem tud eljönni hozzánk annyi felé megy házhoz...és ma már nem rendel a kórházban sem, más orvoshoz pedig nem visszük egyik állatunkat sem.


egyik cicánknak (aki 14 éves) valami piros izé lóg ki az orrából, ilyen gömb alakú és vérrel van tele ahogy nézzük...az orvos annyit mondott, hogy így látatlanban szerinte könnyen lehet daganat is...reménykedünk, hogy nem az de sajnos ez édes kevés a cicus szempontjából :(


igazából az a háttér történet, hogy elég könnyen megfázik (benti cica, alig jár ki) és múltkor a hóban kiszökött és kint volt nagyjából 10 percet. ez elég is volt neki és megfázott. mivel már többször volt ilyen, így nem is hívtuk az orvost mert mindig megvizsgálta és azt mondta, hogy ezzel ő sem tud mit kezdeni mert tényleg csak egy megfázás volt mindig de ha nem javul 1 héten belül akkor szóljunk neki megint. mivel a tünetek most is ugyanazok voltak, mint eddig így vártunk egy hetet. csak most nem múltak el rendesen és előjött ez a valami is...vártunk még egy hetet mert úgy tünt javult a cicus az izé ellenére is de kedden rosszabbul lett, megbeszéltük, hogy várunk 1-2 napot és mivel máig nem lett jobban így hívtuk az orvost.

én már rég kihívtam volna az állatorvost de anyum megvárja amíg elpusztul az állat aztán meg nyavalyog, hogy ki kellett volna hívni az állatorvost...szóval gondolhatjátok meddig tartott meggyőzni -.-


olyan cicásoktól kérnék tapasztalatokat akiknek volt már ilyen problémájuk. nálatok műthető volt? túl élte végül?


bármilyen tapasztalatot szívesen fogadok mert nagyon aggódok...jobban is, mint anyum pedig az ő macskájáról van szó...


anyum szerint legjobb lenne a végleges altatás. sőt ő már elkönyvelte, hogy mindegy mi a baja a macskának...meg kell halnia mert nem fog rá egy fillért sem költeni még akkor sem ha esetleg gyógyítható lenne...pedig mondtam is neki, hogy 20ezer forint van a számlámon és felajánlom a célra, tudom nem sok de még egyetemre járok és nem dolgozok mellette szóval ennyim van...

ebben az a vicc, hogy a kaukázusi juhászunkra (ő egyébként rám morgott és kétszer meg is támadott engem holott soha nem adtam rá okot...) akit megmérgeztek képes volt havonta 10en ezreket költeni csak azért, hogy talán 1 évet még éljen (az orvos azt mondta, hogy ha egy évet még él akkor az nagy csoda lesz...). meg a szívbeteg németjuhászunkra is képes volt hasonló összegeket költeni szintén alig 1 évért cserébe...szal logikátlan nekem, hogy az egyébként kedvenc macskájának a kezelésére miért sajnálja a pénzt...


köszi minden értelmes hozzászólást így előre is! viszont aki csak kötözködni szeretne kérem ne itt tegye meg mert ez most nem az a helyzet...


2013. ápr. 4. 18:16
 1/4 Vicuska87 ***** válasza:
60%

Szóval azért még ne temessétek el a cicát!

Nem biztos hogy daganat, lehet valami más is...

Ne aggódj, holnap az orvos kideríti mi a baja!

2013. ápr. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
jogos de nagyon aggódok, hajlamos vagyok mindig a legrosszabbra gondolni :(
2013. ápr. 4. 18:52
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Megírod majd mi volt vele?

Egy 14 éves macska még nem öreg, nem kéne temetnie anyudnak. Rossz érzés, hogy eleve így áll hozzá, gondolom neked milyen lehet.

Nincs tapasztalatom ilyesmiben és talán anyukád is megenyhül, ha pontosan tudjátok mi a probléma és hogyan lehet kezelni.

Jobbulást a cicának!

2013. ápr. 5. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
persze...megírom mi lett a cicussal....este jön az orvos megnézni...én se értem miért temeti már anyum ennyire...egyáltalán nem öreg ez a cicus, hiszen nem ritkák a 18-20 éves macsekok sem...
2013. ápr. 5. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!