Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van még valakinek ennyire...

Van még valakinek ennyire ragaszkodó macskája? Olyan mint egy kisgyerek

Figyelt kérdés
Velem alszik,ha elrakom mert rossz helyen vao feljöm és a nmellkasomhoz bújik.Ha elmegyek wc re az ajtó előtt vár.Ha fürödni megyünk ott nyávog,be kell engedni.Ha a konyhába csinálok valamit ott van,f ha belépek a spájzba már a sarkamba van és a lábam körül tekereg.Annyira édes!!Nem hagy addig míg abba nem hagyom a dolgom é az ölembe gömbölyödhet.Ha leülök az ágyra mellém ül,nekem dől,és már mászik is az ölembe.Aztán ha úgy ülök felkuporodik a cicimre,nyakamba.És simogat.Komoly!Nyulkál az arcomhoz és simiz.Menhelyi cica.Volt,h.kapott a valagára mikor nem az alomba kakált és hasonlók de ellenére enjnyire ragaszkodik hozzám.Már már mint egy baba akinek az annyára van szügsége.
2013. márc. 14. 18:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Az enyémek is ilyenek. Mivel több is van, beosztották maguk között mikor melyik mászik rám éppen. Reggel jön az egyik, velem reggelizik, leül elém az asztalra, bámul és nyomkodja a fejét az arcomba, dorombol, de az ételhez nem nyúl. Másik kettő munka közben jön és dagaszt az ölemben, így kellemesebbé teszik a munkát, mert van aki masszíroz közben :) Egy másik este jön, vár az ágyban, előmelegíti nekem, majd velem alszik. Bár a többi is jön az ágyba. Reggel amint nyitom a szemem, ott terem és rám gömbölyödik, ezért kell még az ágyban maradnom fél órát reggelente. Ezen kívül mindegyikkel kommunikálok napközben is, jönnek utánam a wc-re, fürdőszobába, tv-zéskor az ölembe, számítógépezéskor az asztalon fekszenek. Sokszor alig látok valamit a képernyőből.
2013. márc. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akárcsak az enyém.Nekünk 2 van.A másik már nagyobb,de van,hogy eléri egy ilyen roham.Mikor picik voltak a párnámon és a fejemen aludtak.A kisebbik még mindig csinál ilyet.Mellémfekszik elnyúlva fs bámul,meg simogat.Aztán ha fordulok mindegy hogy oldalra vagy hanyatt,rajtam van és dorombol mint az álat.Sokszor olyan lehetetlenül fekszik rám,győzök helyezkedni.
2013. márc. 14. 18:29
 3/6 anonim válasza:
A mi cicánk az utcán is jön velünk, kísér mindenhová póráz meg minden nélkül. Ha nagyobb úthoz érünk leül valahol, és ott vár, amíg vissza nem érünk. :) Ő is ragaszkodó nagyon, ez jó dolog, sokan elítélik a macskákat és maguknak valóknak nevezik őket, de ez nem mindig igaz.
2013. márc. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 borcsi02 ***** válasza:
100%

Annyira aranyos jelenségek, amiket írtatok!:) Ezekért érdemes cicás gazdinak lenni (többek közt). Az ilyesmik olyan bensőséges, meghitt dolgok. Az arc simogatás nálunk is megvan, és én komolyan azt gondolom, hogy az én cicám is azért csinálja ezt, hogy még extrábban kifejezze a szeretetét a rengeteg más megnyilvánulása mellett. Mert közben nem nyújtja ki a karmait, és nem is egyszerű nyújtózkodás ez, mert gondoltam arra is.

Ez különleges kapcsolat lehet közted és a cicád között, mert tapasztalatom szerint nem minden macsek ilyen "anyás", csak az olyan, akivel tényleg közös nevezőn vagytok és kötődik ezerrel hozzád, holott nem lenne érdeke, hogy mindenhova kövessen, mégis megteszi.

Az én szemem fénye ugyanilyen, az első saját cicám, most lesz 2 éves, de tényleg olyan, mint egy baba:), és nagyon szoros szövetség van köztünk,ami teljesen meglepő volt nekem, mert macskától nem vártam ilyet. A kezdeti bizalmatlanságot követően-amikor a testvérkéje már boldogan bújt hozzánk és játszott velünk, ő még sokáig durcisan tartotta a távolságot, én meg sóhajtoztam, hogy mi lesz ezzel a macskával, jaj,nem szeret minket-megjött az áttörés. Mintha tesztelt volna engem, nem erőszakoskodtam vele, nem akartam megfogni ,simogatni, csak ültem mellette, beszéltem hozzá, ő meg elkezdett követni, és ez azóta is tart. :) Amikor pici volt, és leültem pát percre meginni a kávémat reggelente, nagy szuszogások és erőlködések közepette felmászott az ölembe, nekem meg nem volt szívem letenni őt, hiába ittam meg akkorra a kávét mire felért, mert szegényke annyira megdolgozott azért, hogy felmásszon, hogy inkább ott üldögéltem még vele.

Mai napig jön velem mindenhová, őt nem lehet kizárni fürdéskor, mert sírdogál, az ajtó előtt egy centire ül, és ugyanúgy beül a monitor elé is, hogy én sem látok tőle semmit, és inkább nyújtogatom a nyakam, hogy lássam, mit gépelek, ami bosszantó sokszor, de nincs szívem elzavarni, soha nem tudnám bántatni, ráütni vagy ilyesmi, és érdekes módon nincs is rá szükség, mert egy szó, hangsúly elég neki, hogy megértse, mit akarok. Pedig nem vagyok egy nagy macskaidomár, erre már rájöttem.:)

Viszont a később érkezett két kisebb cicám már teljesen más eset, velük nem sikerült ilyen kapcsolatot kialakítani, ők egyszerűen mások mint Nyafi, ezt el kellett fogadnom. Ők inkább kis ösztönlények, és nagyon rosszak.:)Nálunk nincs "beosztás", képesek egyszerre hárman az ölembe ülni, egymás hegyén-hátán, szétnyomorgatják egymást és a hasam, és zsibbad a lábam tőlük:),és elsőként mindig a nagyobb cica unja meg, ráharap a nyakukra mérgesen, de finoman,aztán távozik, és szemrehányóan néz rám, hogy ezt a tolakodást miért engedtem meg, de mivel amúgy is ő a fő kedvenc, próbálom tartani az egyensúlyt szeretgetésben és hagyom puffogni.

Én úgy fogom fel, mintha egyfajta értelemben tényleg az anyjuk lennék, és sztm a te cicád is így tekint rád! Sok-sok szeretetteli évet kívánok nektek!

2013. márc. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 borcsi02 ***** válasza:
100%
Most látom, milyen hosszú regényt írtam az előző hozzászólásomban:), bocsi,de azt kifelejtettem az egészből, hogy soha nem voltam a cicótól távol hosszabb időre, és amikor tavaly 3 napra elutaztam a nagyimhoz, a párom mesélte, hogy az indulásom után pár órával már ott feküdt a cica az ágyban, az én helyemen, a párnámon, ami addig nem volt törzshelye, és minden nap ugyanígy csinálta, amíg haza nem értem. Ezt csak azért írom le, mert kristálytisztán mutatja, mennyire hűségesek és mennyire tudnak szeretni a cicák.
2013. márc. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk a kutyánk ilyen...mindig követ
2013. márc. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!