Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hat hetes korban már oda...

Hat hetes korban már oda lehet adni a kis ciákat?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 7. 13:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem. Majd 12 hetesen.
2013. ápr. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Semmiképpen NEM! Azt hiszem 8 heteset szoktak mondani a dokik, mert addigra elméletileg már tud magától táplálkozni a pici, de ez csak a testi dolog. Lelkileg legalább 12 hetes koráig az anyja és a tesói mellett a helye egy cicának. Sokat számít nekik ez a korszak, ilyenkor nagyon óvni kell őket lelkileg is. Kérlek, ne add oda ilyen kicsin őket.
2013. ápr. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Másfél hetesen meghalt az anyukájuk és azóta mi neveljük őket...ők már szerencsére esznek maguktól párizsit meg ilyesmiket
2013. ápr. 7. 13:10
 4/6 anonim ***** válasza:
Jobb lenne még egy kicsit várni, de ha szívós a cica, akkor simán kibírja. A mi cicáink kb. 5 hetesen lettek elválasztva (meghalt az anyjuk, és nem élték volna túl) És szerencsére túlélték.:)
2013. ápr. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 borcsi02 ***** válasza:

Szerintem, ha jó gazdit találsz nekik, nyugodtan odaadhatod őket, hisz a mamacica halála miatt az általános 12 hetes kor, amikorra már elválaszthatóak, már értelmét veszti. A 3 cicámból kettő ugyanígy került hozzánk, ugyanígy 6 hetesen, amikor az anyjuk meghalt. Annyi könnyebbség volt a dologban, hogy eredetileg ugyan egy cicáért mentem oda, de mikor megláttam, milyen kis pindurkák, sajnáltam volna egyedül idehozni egyet, ezért ketten érkeztek.:)

Ilyen korban már ehetnek kiscicáknak való konzerveket, nálunk is szerették nagyon, kiszolgálták magukat. Az idősebb cicám akkor már egy éves volt, nem mondanám, hogy az elején lelkesedett értük, de sokat segített a szocializálódásukban, mai napig nevelgeti őket, az anyjukká vált.

Nem lesz semmi gond velük, és nagyon remélem, hogy jó, szerető gazdikat találsz majd nekik! Sok sikert hozzá!

2013. ápr. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha már önállóan esznek, akkor nagyon jó helyre odaadhatod, ahol még eleinte nagy gondot fordítanak az etetésre. De általában 8-10 hetes kor körül adhatók. Voltak cicáink akiket a mamájuk nevelt, s amikor az aprókák 8 hetes körül voltak, akkor sokszor a mamájuk már el-elbújt előlük. Almot neveltünk cumival mert elpusztult a mama, azokat 7 hetesen adtuk oda gazdiknak, amikor már ettek-ittak, szobatiszták voltak majdnem teljesen, ellátték magukat.
2013. ápr. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!