Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van két cica, lakásban tartott...

Van két cica, lakásban tartott. Néha kavicsos tálja mellé kakil, és néha ágyra vagy valamilyen ruhára pisil. Miért?

Figyelt kérdés
Szilikonos a macskaalom,4-5 naponta cseréljük. Kb.8 kg macskaalmot teszünk a műanyag tálcájukba. Miért csinálja csak az egyik cicánk ezeket a rosszaságokat?

2013. ápr. 14. 08:08
 1/9 Vicuska87 ***** válasza:
0%
Jelölés, rossz alom, vagy valami betegség jele!
2013. ápr. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kandurok vagy lányok? Ivartalanitva vannak?

Mindketto csinalja, vagy csak az egyik?

2013. ápr. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hasonló cipőben járok én is, talán annyival vagyok szerencsésebb, hogy nekem mindig a tálja mellett találja a legalkalmasabbnak a "terepet" erre a célra, s nem piszkol ágyba, textilre. Egyszerűen nem találok magyarázatot erre, már mindent próbáltam, az alom mindig tiszta, szagmentes, elegendő mennyiségű, a cicus ivartalanított... Szóval nem értem.
2013. ápr. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Én is így voltamnha bár nekem csak a ágyra pisilt kakálni az alomba ment, ekkor kb. 3 hónapos lehetett de eltelt egy hét és abba is hagyta azóta még egyszer se csinálta!!! (most már 9 hónapos)
2013. ápr. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mind a két cica "semleges" nemű, kb. 1 évesek! Csak az egyik cica csinálja. Szilikonos alom van. Sűrűn cseréljük! 4-5 naponta.
2013. ápr. 15. 08:01
 6/9 Vicuska87 ***** válasza:
Lehet a szilikont nem érzi természetesnek, inkább próbáld ki a csomósodót!
2013. ápr. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem nem teljesen egyertelmu, zehat megkerdezem: Egy almostalcajuk van, vagy ketto?

Ha csak egy, az is gondot okozhat. A macskak neha szornyen valogatosak.

2013. ápr. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ennek nagyon sok magyarázata lehet! Figyeld meg, hogyan viselkednek egymással a macskák! Szeretik egymást, vagy csak eltűrik a másikat, esetleg nem jelennek meg egy légtérben?

Aztán emlékezz vissza arra, hogy mióta csinálja ezt a cicád. Történt valami azóta?

Biztos nem beteg az a cica? Nem megy a hasa, nincs felfázva? Ha a macskának viselkedési zavarai vannak, az első lépés épp ezért az állatorvos!

Van elég almostálca? Elég nagy, meg tud benne fordulni? Ugye mindegyik almostálca egy félreeső zugban van? El tudnak bújni egymás elől? Sőt, talán azt ajánlom, hogy két macskának három legyen, hogy meglegyen a választási lehetősége! Fedeles, nem fedeles? Vagy magas a pereme és fáj vmije, ha belemegy? Esetleg egyszer rossz élmény érte, amikor a tálcában volt? Vagy utána? Vagy fáj neki a pisilés és azért nem akar odamenni?

A macskák néha nagyon sunyi dögök tudnak lenni! Lehet, hogy az egyik kisajátította az egyiket, nem engedi be a másik cicát, vagy a másik cica túl válogatós.

A macskáknál a stressz is vezethez ilyen reakcióhoz.

Egyébként nemcsak a kandúrok spriccelése minősül területmegjelölésként. Lányok, fiúk, ivartalanítottak is szoktak, néha a kaki is területet jelöl, ha a cica nem érzi magát biztonságban.

Mindig ugyanoda jár vagy teljesen random?

2013. ápr. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm 8!!!
2013. ápr. 16. 08:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!