Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van gyermeketeknek valamilyen...

Van gyermeketeknek valamilyen kis házi kedvence? Cica, kutyus, hörcsög stb.

Figyelt kérdés
Mennyi idős a gyereked,hogy viszonyul hozzá?bent vagy kint tartod?Nyuszit tart valaki bent lakásban?
2011. febr. 7. 08:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nekünk van kutyánk és macskánk is. A macska bent van, a kutya kint. Imádja simogatni őket. Mindig kézmosás követi. Külön hangjelet küld feléjük. Figyelni kell arra,hogy mindegyik állat egészséges és élősködő mentes legyen.

9 hónapos

2011. febr. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mindig is volt benti cicánk, kinti kutyánk. A gyerekek nagyon hamar megtanultak szépen bánni velük. Volt néha egy-egy macskakergetés vagy farokhúzkods, de nagyon hamar megértették, hogy szépen kell bánni az állatokkal. Mostmár ha ül a 3 éves és mesét néz, a macska belegömbölyödik az ölébe. Nagyon aranyosak.
2011. febr. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nálunk egész kis állatfarm van, 2 kutya, 3 macsek, 1 csincsilla, 2 tengerimalac. 4 gyerekünk van, a nagyok már kamaszok, nyilván nem az Ő kapcsolatuk érdekel az állatokkal. A kicsi 1,5 éves, nagyon pici korától érdeklik az állatok. A kutyák kint vannak, és ha sétálunk, követik a kislányomat, de gyakran a szőrükbe kapaszkodva sétál. A 3 macsek közül 2 kinti és elég vadak, de a harmadik egy nagy vörös harapós kandúr gyakran belóg a kandalló elé. Bárkit megharap, kivéve a kicsit, neki mindent megenged. Az udvaron úgy sétálnak, hogy a leányzó a farkánál fogva sétáltatja a macskát. A malackák félnek tőle, mert még csak most kerültek hozzánk, de a csincsilla odadugja a pocakját a rácshoz, hogy simogatni tudja.

Két szabályt azonban mindig betartok. Bármilyen szelídek a kutyák, soha egy percre sem hagyom Őket felügyelet nélkül. A másik, hogy mindig kezet mosunk állatozás után.

2011. febr. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 kisnita ***** válasza:
Kisfiam másfél éves és van egy szobakutyánk. El vannak együtt. Sokat takarítok, a gyerek is szemetel meg a kutya is, 2x annyi gond, de megéri :)Már régen is volt szobakutyám és nagyon szerettem volna megint, de a párom csak most ment bele. Ő egyébként nem szereti, csak miattam tűri meg, pedig annyira azért nem is viselkedik rosszul a kutyus. :) Úgy ment bele, hogy minden az én feladatom lesz a sétáltatástól kezdve az állatorvosig minden. Én pedig vállaltam :)
2011. febr. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
nekünk cicánk volt.de sajnos elütötte az autó.Nagyon keresi,mert jókat játszottak,imádta simogatni,dédelgetni,etetni.keresi szinte egyfolytában,és nekem nagyon elszorul a szíven,hogy látom mennyire szenved hogy nem találja.Szeretnék egy olyan benti állatot neki,ami hozzá tud nőni,aki szelíd,és nem veszélyes rá nézve.2 éves.
2011. febr. 7. 09:39
 6/13 anonim ***** válasza:

Nekünk most lett cicánk, már nagy mert úgy szegődött hozzánk.

A fiam 28 hós, és öli a macsekot. Húzza a farkát, fojtogatja, üti vágja.

Pedig mindig is volt körülötte állat, mert anyunál van 2 kutya meg a keresztanyjánál is van kutya, azokat nem bántotta soha.

2011. febr. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekünk egy vadászgörényünk volt, még szó sem volt gyerekekről. Rengeteget foglalkoztunk vele, az ölünkben feküdt, hízelkedett mint egy kismacska. Tényleg szelíd, kedves állat. Aztán teherbe estem a kislányommal, és igyekeztem távol tartani magamtól. Féltem, nehogy valamit átadhasson a babának (tudom hülyeség, de első baba!!!). Innentől kezdve már csak a férjem takarította, etette, és szépen lassan már ő rá sem mászott (hiszen inkább a gyerek volt nála). Azóta született még egy gyermekem, sőt várom a harmadikat. A görény még mindig megvan. Nappal szabadlábon garázdálkodhat, de leginkább alszik. A gyerekekkel nagyon jól megvan, sosem bántaná őket, pedig azért tudnak szeleburdik lenni. Szoktuk levinni sétálni, szegényt a gyerekek csupa jó indulatból szokták csúszdáztatni itthon, etetik, itatják, simogatják, de csak akkor, ha ő is akarja. Annyi esze azért van, ha nincs kedve a gyerekekhez, akkor nem hagyja magát megfogni, inkább elszalad. Ennek ellenére nagyon sajnáljuk őt a férjemmel, hiszen nem ehhez volt szoktatva. Sokkal több figyelmet kapott régen. Tudom, más görény egész életében ketrecben tengődik, de azért ez sem tökéletes megoldás. Szerintem inkább kutyát válasszatok a gyerek mellé, abból is csak olyat választanék ami jól tolerálja a nyüstölést, és kizárólag kinti háziállat. Egy biztos: én lakásban többet nem tartok állatot. Elég a gyerekek után takarítani, minek még egy élőlény.
2011. febr. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Bocs! Utolsó vagyok. A gyerekeim 30 és 16 hónaposak.
2011. febr. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A cica is kinti volt,lakásban én sem tartok állatot.A kutya meg nem jöhet szóba mert nincs kerítés,láncra meg nincs szívem tenni egy állatot sem.Nem nyüstöli az állatokat,max a szeretetével nyomja agyon,mert annyira szeretgeti,simizi,de már szépen megtanulta óvatosan szeretgetni.Én egy csincsillát gondoltam,minden tekintetben megfelelne,de elég nagy beruházás lenne.
2011. febr. 7. 16:55
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!

A 6 és 2 éves fiaimnak 2 ékszerteknősük van,1 hónapja kapták,imádják őket,a pici minden este elköszön tőlük,puszit küld nekik,minden mozzanatát figyeli:)!

Nagyon száraz a lakásunk,jól is jön a vízi kedvenc!

Van még 2 degunk is,de az inkább apa kedvence.

2011. febr. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!