Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meglévő 1 és 3 éves ivartanlan...

Meglévő 1 és 3 éves ivartanlanított macskáinkat hogyan szoktassuk össze befogadott 3 hós és kb másfél éves kutyával?

Figyelt kérdés
a macska ha meglátja a kutyát fúj, karmol, szalad, a kutya meg ugatja és szaladna utána..
2013. ápr. 15. 08:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát ez nehéz téma a gyakorlat meg még nehezebb. Én egy ivartalanított 1.9 hónapos fiú cicát szoktatok össze egy 3 hónapos kis kandúrkával, de eleinte itt is ment a fújás, morgás, besértődés a nagy részéről, pedig eddig nem hittem, hogy ilyen lesz. A kicsi direkt miatta jött, hogy ne legyen egyedül. Nekünk a 3. napon már jobb a helyzet, reggelre megszűnt a fújás a morgás és már játékkal keveredett kergetőzés is volt, bár ma később azért kicsit megint előjött a nem tetszik morgás. Képzeld el, hogy egy kis cuki, ártalmatlan cicával így viselkedik az én eddig tök nyugodt, barátságos cicám, akkor egy hangos, rohangálós kutya(ák) mennyire felborzolhatja(ák) a cica(ák) idegeit. Ez egy elég hosszú folyamat lesz, nálatok meg pláne. Én sokat vagyok együtt velük és próbálok közösen játszani és mindkettővel egyformán foglalkozni. Neked ez azért jóval nehezebb feladat lesz. Szerintem legyél nagyon türelmes, figyelj mindegyikükre, simizd őket és beszélj hozzájuk sokat, plusz figyelj, hogy ne bántsák egymást és azt hiszem a ti esetekben tényleg javasolt, hogy a cicáknak legyen legalább egy olyan kis menedéke, ahova a kutyák nem tudnak bemenni és ahol a macsok biztonságban érzik magukat. Bocsi, hogy így írom, de nem tudtam kivenni a kérdésből plusz a szövegből, hogy most macska, macskáink és kutya vagy 3 hós és másfél éves kutya az pontosan mennyi is. :)
2013. ápr. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

szia, előszőr is a macskák bejárósak, a kutyusok nem, tehát van nyugijuk. cicával ugyanezt a nyáron eljátszottuk, mikor hazahoztam a második cicust, a nagy macseknek majd egy hónap kellett h megsozkja a kicsit. a felállás amugy következő

van két cica, egyik 3 éves, másik 1 lesz májusban

és van két kutyus , egyik, kb 1-másfél éves, a kicsi meg 2és fél hós kb.

2013. ápr. 15. 14:01
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor már van némi tapasztalatod. :) Sőt... sokkal több mint nekem, úgyhogy én akkor nem is "okoskodok" itt. Csak néha annyira utálom, hogy pár kérdésre nem ad senki választ, én meg szívesen segítenék, de egy csomó mindenben nincs tapasztalatom, pedig szerintem az az igazán mérvadó.
2013. ápr. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!