Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Apukám nem akarja beadatni az...

Apukám nem akarja beadatni az első két oltást a kiscicámnak, mert ha régen kibírták oltás nélkül akkor most is. Mit tegyek? Amúgy szobacicáról van szó.

Figyelt kérdés
2009. szept. 24. 21:47
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
23%
Minek valakinek a panelba macska? Azért betegszik meg mert annak kint a természetben a helye! Ott kint, mint előttem valaki írta valóban oltani sem muszály.
2009. szept. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm azoknak akik normálisan tudtak válaszolni :D Majd meglátjuk mi lesz. Szerintem a szülinapos dolog lesz..inkább nem kérek semmit de ezt a két oltást muszáj be adatnom neki Oo Akik meg csak azért írtak hogy jól leoltsanak, azoknak üzenem, hogy nem csak én tartok macskát lakásban. És így is lehet boldog. Ennyi.
2009. szept. 26. 09:35
 13/14 anonim ***** válasza:
43%

Mi a macskát soha de SOHA nem oltjuk minek? haszontalan állat elkobor mindig eltud szökni bármikor teljesen feleseleges ..de ha beteg akkor viszük az állatorvoshoz..

Mi a kutyát oltjuk be mert az a hűséges állat nem a macska..a kutya nem csavarog el minden nap és tud is vigyázni magára..

De tényleg teljesen felesleges beoltani főleg a ha szoba..:S

2010. júl. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Én azt javaslom, hogy győzd meg apukádat: legyen ez a születésnapi/névnapi/karácsonyi stb. ajándékod. Vagy: van zsebpénzed? Összegyűjthetnéd magad is. Vagy: felajánlasz valami plusz házimunkát, hogy rendszeresen csinálod.


Teljesen megértem amúgy, hogy rosszulesik, Neked van igazad, a macskát is kell oltani, ha azt akarjuk, hogy hosszú ideig éljen. Sajnos még mindig sokan ezt a falusi (bocsánat az elnevezésért) szemléletet vallják, hogy a macskának nem kell oltás, fogyóeszköz (!) stb. No comment.


13-14 éves koromban nekünk is volt kiscicám, kertes házban laktunk, de nem jöhetett be a macska, oltani sem akarták a szüleim, végül a 2. kiscicánál sikerült kikönyörögnöm valahogy az oltást. Az első kiscicát elütötte az autó, borzalmas volt, a 2. meg eltűnt 4 hónaposan. Soha többet nem lett kiscicám (mármint gyerekként).


Most felnőttkoromban újra lett kiscicám, benti (pedig kertes házban lakunk), minden oltást megkap. Sokszor eszembe jut, hogy milyen jó, hogy végre úgy tarthatom a macskámat, ahogy nekem jó. Neheztelek is a szüleimre, bevallom, bár alapvetően állatszeretők, csak egyszerűen nekik is ez a begyepesedett gondolkodásuk volt még akkor, hogy minek a macskát oltani meg ivartalanítani (kandúrok voltak amúgy, nőstényt sosem engedtek).


Sajnos ha apukádat nem lehet meggyőzni, akkor tényleg csak azzal vigasztalhatod magad (bár tudom, hogy marhára nem vigasz), hogy ha lesz saját kereseted (és külön élsz), úgy tartasz macskát, ahogy te akarod.


Azért persze jobb lenne apukádat meggyőzni a fenti módszerek segítségével. Kitartást kívánok hozzá!


32/N

2017. aug. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!