Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyibe fáj egy sziámi...

Mennyibe fáj egy sziámi macska havi fenntartása?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 22. 06:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Fáj?

Hát... ugyanannyiba, mint más macskáké, mivel ő is normál testalkatú és különösebben nem kell nekik semmi extra. A te etetési/tartási szokásaidtól is függ. Van aki megoldja szó szerint fillérekből, bár szerintem ez a cicának hosszútávon nem tesz jót, mivel nem mindenevő, szüksége van húsra és különböző tápanyagokra, vitaminokra, ásványi anyagokra, ami eltér az emberi igénytől.

Én azt mondanám, hogy kaja/alom ami rendszeres havi kiadás 10 eFt. Az élősködők elleni szerek meg a doki az nem havi kiadás, de ezzel is számolni kell. Plusz az elején pár dolog/kellék beszerzése is kiadás, de azt egyszer kell megvenni.

2013. ápr. 22. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Vicuska87 ***** válasza:
64%

Ha fáj, akkor ne tarts állatot!


Egyébként egy macska havi fentartása úgy 10-12000 ft. Az esetleges orvosi költségek, és az egyszer megvásárolandó alomtál+alom, fésűk, táp, alutasakos eledelek, itatók, macskabútor, játékok.

2013. ápr. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Én kettőt tartok a kajájuk kb. max. 5000 Ft de viszont az alomra nem költök!
2013. ápr. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Boldogság Bár válasza:

A sziámi a legjobb választás! ki nem állhattam a cicákat míg engem meg nem talált az kis sziámim. Sajna már 3 éve nincs, de nagyon nyugodtak és egyéniségek, saját maguk választanak gazdit mondjuk ha családba viszed.


Alomtál= régi tepsi volt

Macska alom= vettük nevére nem emlékszem( zöld fehér papír tasakos)

Étel= valami kis ropogós vitaminokkal, konzerv, ill. mi a húsokat amit anya nekünk főzött abból vettünk le egy kicsit és neki raktuk külön fűszerek nélkül készítve

Általában ott aludt ahol csak akart nem volt kosárkája. Fogamzásgátló cicáknak 3 hónapra valami 1500Ft és ennyi. Nagyon hálásak azzal aki fontos nekik és törődnek vele.

2013. ápr. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2 macskára 10ezernél több megy el, az egyik sziámi. Leginkább az alom a drága, 12 kg-5000 Ft és ebből sajna 2 kell egy hónapra.
2013. júl. 6. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!