Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák ehetnek mézet?

A macskák ehetnek mézet?

Figyelt kérdés
2009. szept. 26. 09:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Biztos, ha szeretik!? Bár a túl sok sem jó, nem tudom károsítja e a fogát, de a méz köztudottan egészséges, mértékkel eheti szerintem. Baja biztos nem lesz tőle.
2009. szept. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
5%
Nem, mert az cukrot tartalmaz. Egy nálunk élő állast sem eszik/iszik kimondottan édeset-cukrosat. Kutyának sem adsz csokit, mert baja lesz tőle.
2009. szept. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

A cukortól nem lesz baj, néhány konzervben is láttam már, hogy tartalmaz cukrot!

Egyébként a kutyának nem szabad csokit adni, de nem a cukortartalma miatt!!!

2009. szept. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
Szia! Nem lesz tőle semi baja, sőt még egészséges is! persze nem kanálszámra! a kiskutyáknak és kiscicáknak ezt szoktuk adni, nekünk az állatorvos tanácsolta, főleg a kicsiknek szoktuk adni, de a nagyoknak is egészséges! Melegítd meg a tejet, tegyél bele egy kanál mézet és kenyeret is apríthatsz bele. Cicád imádni fogja és te is biztos lehetsz benne, hogy csak jó hatásai lesznek!
2009. szept. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A mennyiségtől függ, hogylesz-e baja. Minden állatnak szüksége van glükózra és fruktózra, de nem mindegy, hogy milyen menniységben. A gyümölcsöt (is) evő állatoknak sok kell például, de egy ragadozónak nem nagyon.

Egy-két nyalintástól még nem lesz baja, de ne adj neki többkanálnyi mennyiséget.

És egyébként tényleg rontja a fogait.

2009. szept. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egy kicsi mézet adhatsz neki nyugodtan.Én úgy szoktam beadni neki a gyógyszert,de tényleg nem szabad eltúlozni,csak módjával.
2009. szept. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem rontja a méz a fogait, mert nem olyan fajata sukor van benne, mint a kristálycukor (fruktóz és nem glükóz)! Sőt, hízni sem fog tőle! Legalábis jó minőségű méz esetén, mert a nagy áruházakban kaphatóakat ("tesco-gazdaságos":P) glükózzal ("kristálycukor") dúsítják. Ha szereti egyébként, akkor nyugodtan adj neki, de tényleg ne olyan rengeteget.

És a csokit a cicák sem ehetik!!!

2009. szept. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Akkor adok neki. Nem adtam neki sokat, csak az ujjamat mártottam a mézbe, ő meg lenyalogatta. Kíváncsi voltam, hogy szereti-e. Szereti. Néha akkor adok neki egy keveset.

:)

2009. szept. 27. 10:23
 9/10 anonim ***** válasza:

#7-es: elképesztő hülyeségeket írsz, a méz gyakorlatilag nem más, mint fruktóz és glükóz keveréke. A fogaknak nem tesz jót, és nem ajánlott ezt adni a cicának amúgy sem, de nem mérgező számukra, ha erre gondolsz kérdező.

Aki meg a csokit írta, nem a cukor miatt mérgező a macskák, kutyák számára, hanem a kakaó miatt. De persze cukros dolgokat sem adunk az állatunknak (kicsit is tudatosabb emberek maguknak sem), meg olyan tápot sem, ami cukros, nem tudom már ezt melyik válaszoló írta...

És bizonyos cukorhelyettesítóket végképp nem, annak halálos kimenetele lehet!

2017. dec. 22. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 mercidesign válasza:
Nekem beválik, kinti macskáim vannak, ilyen hidegben néha prüszkölnek, kapnak az orrukra egy pár csepp mézet, benyalogatják, és minden rendben, a méz immunerősítő nekik is.
2023. márc. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!