Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meg szabad (kell) fogni a...

Meg szabad (kell) fogni a kiscicákat, vagy nem? Valahol ezt olvasom, valahol azt. Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Szombaton jött világra 4 kiscicánk, 3 kan és egy nőstény. Sok helyen olvastam, hogy a kiscicákat már egészen kicsi koruktól kézhez kell szoktatni, főleg a kandúrokat, mert ha megnőnek majd vadak lesznek, nem maradnak el a gazdijukkal, esetleg el is mennek világgá.

Viszont rengeteg helyen meg azt olvasom, hogy már attól is megfostosodnak, ha csak néha-néha óvatosan kezembe veszem.

Akkor most..? :) Válaszokat köszönöm előre is.



2013. ápr. 25. 12:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
24%
Nem unod még?
2013. ápr. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%

Pár napos kiscicákat még valóban nem szabad fogdosni, tényleg fostosodnak és az anyjuk sem szereti ha megfogdossák a kölykeit.

Én úgy tapasztaltam, hogy olyan 3 hetes koruktól kezdve már lehet szoktatni őket az emberi érintéshez, de óvatosan, ha mennének ki a kezeid közül, de visszatartod őket, mindenáron simiznéd, még ha nincs is hozzá kedve, na akkor elvadul.

Kölyökkorban sok minden berögzül a kiscicának, ha arra "emlékszik" vissza, hogy nem biztonságosak az emberi kezek, később sem fogja szeretni.

2013. ápr. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
75%

a pár napos kismacskákat is meg lehet fogni.


akkor lesznek "fostosak" ha megnyomod a pocijukat.


nem ugyanaz a kettő: simám megfogni vagy úgy megfogni megnyomnod a pociját...


de ha még életedben nem fogtál kismacskát akk téll ne fogd meg inkább őket úgy kb 2 hetes korukig...

2013. ápr. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%
Amíg a szemük ki nem nyílik (kb 2hét) addig csak óvatosan, és csak akkorha mondjuk elkúszik az anyukától, visszarakhatod hogy tudjon szopizni. A kezedbe még ne szorongasd őket. ha már kibóklásznak a helyükről akkor nyugodtan simizheted őket.Nem attól szoknak hozzád ha fogok őket állandóan. Én mindig hamar elkezdek nekik adni tejet meg dobozos cicakaját, kb 1 hónaposan már, és akkor azzal is szoktatod őket magadhoz.
2013. ápr. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
47%
Le lehet nullázni, de kb. négy napja elönti a kérdéseivel a macska kategóriát...témái: ellés, jajcukicicákszületteknemtudomhováadni.
2013. ápr. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
47%

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__4271497-mi-a..


Itt is kb. ugyanaz a személy válaszolgat magának, más-más regeken.

2013. ápr. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Egyébként 2 kérdés származik tőlem (ez és egy nyestes) ebben a témában, nem tudom mi a bajotok, kivel kevertek össze.

Ja, és ha 30 kérdésem lenne ugyanarról, szerintem akkor sem lenne hozzá semmi közötök. Látom nektek még macskátok se lehet ha ennyire nagyon ráértek ilyenekkel foglalkozni :)

Szerintem ez az oldal azért lett kitalálva, hogy ha valamit nem tudok, és nem találok rá sehol pontos választ a neten, akkor megkérdezem, hátha a tapasztalatok többet segítenek:)

De látom itt csak arról lehet tapasztalatot szerezni, hogy mennyi ráérő, semmirekellő és agykárosult ember létezik;)

2013. ápr. 25. 14:07
 8/17 anonim ***** válasza:
69%
ha figyelnél, látnád hogy akadt több rendes válasz is. a többiekkel meg nem kell foglalkozni.
2013. ápr. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
61%
Nekünk a cica amikor fialt , akkor nagyon mélyen fialt a szalmába. Apa kivett egyet óvatosa, hogy megnézze mennyi van, de csak azt az egy cicát fogta meg. szerintem nem baj ha megfogod ( és az anyacica tudja ki vagy) de nem nagyon fogdosd őket, és nem szorítgasd a hasukat
2013. ápr. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Igen, látom, hogy vannak még értelmes és segítőkész emberek is a világon!

Azért az előbbi válaszomat is a köszönömmel kezdtem!:)

2013. ápr. 25. 14:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!