Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Minden tavasszal ez megy itt...

Minden tavasszal ez megy itt az oldalon, minden második kérdés elléssel kapcsolatos?

Figyelt kérdés
Ez az első tavasz, hogy olvasom az oldalt, de azt hiszem az utolsó is. Ennyi felelőtlen állattartót, ez szörnyű!

2013. ápr. 27. 18:04
1 2
 1/13 Vicuska87 ***** válasza:
79%
Hát sajnos ez van! Nagyon kellene az ország részéről valami más, felelősebb állattartás!
2013. ápr. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

Nézd más szemszögből a dolgot! ;)


Azokat, akik itt kérdezősködnek, talán érdekli annyira a macskájuk sorsa, hogy el lehessen magyarázni nekik, hogy miért nem jó, ha állandóan kiscicái vannak (vagy állandóan megy udvarolni az ivaros kandúr). Sőt, még lehet, meg is értik! De minden esetre az érdeklődés szikrája bennük van.


Annak a sötét parasztnak, aki el se jut odáig, hogy felmerüljön benne, hogy valami lehet, nincs rendben, magyarázhatsz te bármit.


(A környékünkön még mindig lakik néhány barom, akik rendszeresen megfojtják a kölyökmacskákat, az pont nem érdekli őket, hogy 2 hétre rá, megint vemhes a macska.)

2013. ápr. 28. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, itt évszaktól, ünneptől, világvégétől, bármitől :D függetlenül ez megy éjjel-nappal.

A kutyáknál, macskáknál, mindennél. Van aki minden évben újrakérdezi, mert annyira gyökér, hogy hiába linkelünk neki, nem olvassa el, vagy nem fogja fel.


Az se jutott még el a többség agyáig, hogy elleni a tehenek, juhok és hasonlók szoktak, a ugyanis macska hivatalosan kölykezik, esetleg fial. De se nem szül, se nem ellik, ahogyan a kutya sem.

De amíg madaraknál a tojót nősténynek hívják, addig mit várjon az ember...

2013. ápr. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
44%

És abba nem gondol bele a sok "ivartalanítsd a macskádat" válaszoló, hogy NINCS RÁ PÉNZ? Ja, a másik kérdés akkor meg: "minek van macskád? felelőtlen állattartó". Úgy találtam a macskát, hagytam volna meghalni??


Én is ivartalanítanám a macskámat ha lehetne, de erre sajnos most nincs pénzünk.

2013. ápr. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%

Én megértem, ha nincs rá pénz, mert hiába szajkózzák, hogy mindig van valamilyen akció, menjenek már le egyes vidéki városokba, ahol nem, hogy akció, de csoda, ha állatorvos van... A részletfizetéssel pedig nem sokra megy az, aki nagyon szegény.

Na mindegy. Vannak országok, ahol járják az utcákat és befogják a kóbor macskákat, ivartalanítják, majd újra elengedik, vagy be is lehet vinni hozzájuk és ingyen megcsinálják. Bár gondolom ott az állam is besegít, ki van dolgozva a rendszer, hogy gátolják a szaporulatot, hiszen pl. a turisták sem szívesen mennek olyan helyre, ami tele van beteges, csontsovány, guberáló jószágokkal és folyton húzzák ki a szemetet a kukákból...


Viszont ami még nagyobb probléma (és lényegében ezért is írok most kommentet), hogy a legtöbb kérdésből lejön, hogy a kérdező direkt akart kiscicákat, vagy pedig több százezres telefonra és parfümre van pénz, de az ivartalanításra nincs. Ráadásul sokan még mindig azt vallják, hogy az isten úgy teremtette, nem szabad kivenni a szerveit. (Nem a máját veszik ki, bakker!)

2013. ápr. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Olyat már én is tapasztaltam, hogy nincs pénz, de egy másik kérdésnél pedig tabletet keres az illető. Sokszor pont erre nincs pénz, de minden másra van. Akinek pedig tényleg éppen nincs, lehet fogamzásgátlót venni, de csak egy-egy tüzelési időszakban, mert hosszabb távon káros, vagy zárja el a macskáját. A kandúr ivartalanítás pedig nem drága, a legtöbb helyen 5-6 ezer Ft. Ennyit össze lehet kaparni. Én is látom, hogy sokan tényleg akarnak kismacskát, őket végképp nem értem meg, hogy lehetnek ennyire buták, amikor tele van az internet, minden kismacskákkal, ők még akarnak, biztos, hogy lássák, hogyan neveli az anyja. De! A menhelyeken viszont késői stádiumban lévő vemhes macskákat ivartalanítanak, befogott vemhes macskák, mert egyszerűen nincs hely ennyi macskának, legalábbis olyan hely nincs, ahol tisztességesen tartanák, legfeljebb oda kéne, ahol fogyóeszköz a macska. Ilyen vemhes macskákat nyugodtan kivehetnének ideiglenesbe, ha akarják látni hogy születik a kismacska, nem kéne elaltatni a kicsiket az anyjuk hasában. Kár, hogy olyanok az emberek, hogy ezt nem értik meg, miattuk hal meg az a rengeteg macska, de ők büszkén írogatják, hogy nagymamák lettek és a hasonló eszement agyrémek.
2013. ápr. 28. 11:23
 7/13 A kérdező kommentje:
Az olyan vidéki helyeken ahol orvos sincs, gondolom más se nagyon van, pl iskola, munkahely, az ottani emberek bejárnak a legközelebbi nagyobb településre, ahová a macskát is el tudják vinni, ha akarják. Én is laktam falun, ahol nem volt rendelő, de még bolt se. Mégis megoldottam, akarás kérdése az egész.
2013. ápr. 28. 11:42
 8/13 A kérdező kommentje:
A kóbor macskás dolog úgy működhetne itt, ha mindenki a maga macskáját ivartalanítaná, mert így azt sem lehetne tudni melyik kóbor, melyik nem. A gazdás macskák is sokszor betegen, ivarosan járják az utcákat.
2013. ápr. 28. 11:44
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Már fel akartam én is tenni ezt a kérdést.

De átolvasva a kérdéseket és a rájuk adott válaszokat, nekem gyanús, hogy több kérdést-és választ-ugyanaz a személy tette fel, provokálásként.

2013. ápr. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Elég megnézni, ugyanazok a hibák, stílusjegyek.
2013. ápr. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!