Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szeretnék egy cicust magamnak,...

Szeretnék egy cicust magamnak, kisfiút vagy kislányt javasoltok?

Figyelt kérdés
(szoba cica lesz)
2009. szept. 26. 23:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
szerintem tök mindegy. Csak ivartalanítsd mindenképpen. Ha fiú és nincs ivartalanítva akkor mindent összepisil. A lányról nem tudok nyilatkozni mert eddig csak fiú cicám volt :)
2009. szept. 27. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

nekem két fiú cicám van, az egyik lakásban lakik anyukámnál, a másik meg kijárós, de egyik sem pisilt még össze semmit,1 dolog kivételével: a bentlakó cica a húgom táskáját pisilte le 3szor, mert állandóan 2 méter átmérőjű parfümfelhő veszi körbe a táskát és valahogy ez a ciccnek nem tetszik...

És a lány cicák is szoktak lepisilni dolgokat, sőt, tüzeléskor elviselhetetlenek( egy barátomnak lánycicája van )


Egyébként egyik sincs ivartalanítva pénzhiány miatt // a kijárós cica ivartalanítása már tervbe van véve, de egylőre örülök, hogy oltatni volt még pénzem...szegényke kóbor cica volt, míg be nem fogadtam...//

2009. szept. 27. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is mindegy,de mindkettőnél lényeges az ivartalanítás 1 éves korban.Nekem fiú cicám van panelban,ivartalanított természetesen,semmi probléma nincs vele.Esetleg annyi,hogy nagyon sokat játszik,futkározik (ami nembaj) csak néha a búútor,tapéta,fal látja a kárát:D

Nemtudom,hogy a lány cicák is ilyen játékosak,rosszalkódók -e,lehet hogy csak az emberből indulok ki,hogy a fiú gyerekek is ilyenek:P

Szóval,tényleg tök mindegy:D

2009. szept. 27. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
61%
Anyukámnak sok macskája volt már és ő azt mondja, hogy a kandúrkák sokkal kedvesebbek, bújósabbak, bár csavargósabbak (ha nem ivartalanítod). de persze ez nem kizárólagos.
2009. szept. 27. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nos a legfontosabb dolog az ivartalanítás mert ha nem a fiú jelölget a lány meg folyton vemhes lesz(kivéve ha nem jár ki) de az ívartalanítás sok betegségtől megkiméli a cicát és a természetükön is javít.

Ha meglesz az ivartalanítás szinte mindegy milyen neműt választasz, én lányból és fiúbol is láttam nagyon akívat és nagyon lustát. De példáúl ha tarka cicát szeretnél olyanból csak lány van.

Szerintem azon gondolkozz mit szeretnél magad mellé egy kislánykát/barátnőt vagy egy kissrácot/igazi férfit.

2009. szept. 27. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Egész életemben kertes házban laktam és babakorom óta mindig volt cicánk. Az eddigi majd' 40 évem alatt két kivétellel kandúr cicáim voltak, volt köztük kijárós, csak kinti és csak szobacica is. A kandúrkák - lehet, csak szerencsénk volt - nem jelölgettek, viszont csak az ivartalanítottak maradtak itthon, a többi mindig kószált valamerre, főként ha valahol kislányt szimatoltak és ilyenkor gyakran jöttek haza megtépázva, kisebb nagyobb verekedések nyomaival. A lánykák nem kóricáltak, viszont párzási időben idegesen nyafogtak, nem találták a helyüket. És - lehet, hogy a szellőztetéssel kijutottak az illatok - udvarlók üldögéltek a házunk ajtaja előtt, amit viszont agyon jelölgettek, nem győztük mosni, fertőtleníteni a falakat, ajtót. Aztán mindkét kislányt ivartalanítottuk és kijárósak lettek. Szerintem bármelyiket választod, jól jársz. Azzal számolj, hogy a nőstény ivartalanítása drágább a kandúrénál, de ezt úgyis csak egyszer kell kifizetni. Egyébként az én tapasztalatom szeritn tüneményes mindegyik.
2009. szept. 27. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

attól függ..

A lány cica nem olyan bújos,de nagyon szeretni való.

A fiú sokkal bújosabb cica,szereti ha simogatják.Eddig volt 6 macskám: 2 lány 4 fiú.Most 1 fiú van..És ő 1 kis doromboló gép..:)

Boldog cicázát.

2009. szept. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Minden cica más egyéniség, nem lehet ráhúzni, hogy a lány ilyen, a fiú meg olyan. Kétségtelen, hogy azért van különbség.

Az én lánycicám nagyon tündéri, de egy rosszaság is. És szerintem jobb egy ilyen cica, mint aki ottmarad egy hétig az ágy szélén, ha épp ott tetted le :)

Szerintem menj el, és válaszd ki azt a cicát, amelyikbe rögtön "beleszeretsz"!

Ja, és szerintem is fontos az ivartalanítás, 4-5 hónapos korban ajánlják, és ha nincs rá sok pénzed, akkor keress rá a neten, mivel támogatják szervezetileg a cicák ivartalanítását, ezért rengeteg helyen végzik eléggé olcsón.

Jól döntöttél, hogy cicát szeretnél tartani, élvezni fogod! Sok sikert hozzá

2009. szept. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem lánycica is ugyanolyan bújós mint a fiú. Szóval az hogy mennyire lesz bújos az a cica egyéniségétől függ és nem a nemétől.

A fiú cicák ivartalanítás után szép nagyok lesznek úgyhogy nekem kandúrom lesz ha elköltözünk.

2009. szept. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenki válaszát!
2009. szept. 27. 11:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!