Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek hogy a macskám ne...

Mit tegyek hogy a macskám ne legyen depressziós?

Figyelt kérdés
Pár hete kaptunk egy 1 éves cicát. De mióta nálunk van depressziós. A sarok kád mögött bujkál. Az alomra végzi a dolgát de utána visszamegy. Enni is csak ritkán jön ki. Ha felé nyúlunk akkor meg fúj. Nem tudom mit tegyek. kérlek segítsetek. A válaszokat előre is köszönöm!
2013. máj. 6. 08:38
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
Bár nem vagyok nagy macskás, de szerintem légy türelmes. Ne erőltesd a kapcsolatot, ne próbáld megfogni, simogatni, hagyj neki időt. Hagyd, hogy ő kezdeményezzen. Kajálásnál próbálj a közelében lenni, adj neki finomságokat, de akkor se akard megsimogatni, csak ülj távolabb, ahol azért lát. Lássa, hogy tőled kapja a kaját, szerintem az is fontos.
2013. máj. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Nekünk is volt egy ilyen macskánk jó rég, a kád mögött élte az életét. Enni, wczni járt csak ki. Amíg élt ilyen volt.
2013. máj. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos vannak ilyen félénk macskák, de ne aggódj, van esély, hogy megváltozzon.

Nekem van olyan cicám, aki 3 éves korára változott meg, és hasonlóan félénk teremtés volt az első 3 évben.


Esetleg próbálkozztál másik cicát vinni hozzá?

Egy próbát ez is megérne, mivel lehet, hogy az újdonság kizökkentené...

2013. máj. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én kb. 5 hónaposan kaptam meg a cicámat, és nekem is ilyen volt. Az első 1-2 héten olyan volt, mint a tiéd, néha játszani már lehetett vele, de megfogni nem.

Utána hagyta magát megsimogatni, de amint felvettem az ölembe, kiugrott és újra elszaladt.


Ez december végén volt.

Mostanra már bújós, hízelkedős cicus lett belőle. :) Az a titka, hogy légy türelmes és szeresd :)

2013. máj. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
89%
Szia! Hát én nagy macskabolond vagyok, és úgy gondolom, hogy a mivel már egy éves, meg volt szokva a régi otthonával, és most ezért szorong. Mivel nem tudom, honnan kaptátok, és ott milyen körülmények között élt, nem tudok afelől tanácsot adni, hogy mit tegyél vele. Talán, ha leülsz mellé, és beszélsz hozzá mindenféle kedves dolgot, a hangsúlyodból megérzi, hogy szereted. ;) De semmiféleképpen ne nézz a szemébe, mert egy könyvben olvastam, hogy az a macskáknál a sértés, az agresszió jele. Hidd el, csak meg kell szoknia az új környezetét, és jobban fogja magát érezni. De azt se feledd, hogy minden macska egyéniség, és lehet, hogy ő ilyen kis zord, mint Grumpy Cat. Nekem is volt olyan cicám, aki ilyen kis mogorva volt mindig, de nagyon szeretett, beleült az ölembe, dorombolt, de mindig mogorván nézett rám. Próbálkozz, és hidd el, egyszer sikerrel jársz! ;)
2013. máj. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat mindenkinek!
2013. máj. 6. 17:06
 7/8 anonim ***** válasza:

A pár hete az mennyi?

Segíteni kéne neki, hogy feloldódjon, mert azért ennyi idő után szerintem már nem kéne neki a kád mögött bujkálnia.

Az jó ötlet, hogy időnként ülj le mellé és beszélj hozzá, hogy ismerje, szokja a hangod, szagod, téged. Lehet neki jutifalatokat is adni és esetleg azzal kicsalogatni. Játszani is kéne vele, olyan játékkal, ami felkelti a figyelmét. Én nem hinném, hogy még egy cica most jó ötlet lenne, mert egy idegen macskát megszokniuk is stresszes lehet. A szembe nézésről annyit, ha nyugodtan a szemébe nézel és lassan pislogsz akkor ez nem baj, ha ő is visszapislog, akkor az egy jó jel, a bizalom jele, onnantól lehet bátrabb lesz. Én állandóan a cicáim szemébe nézek és ők is állandóan kommunikálnak így is, nagyon beszédes a tekintetük (is).

Szóval törődni kell vele, mert már pár hét alatt meg kellett volna mozdulnia, hogy felfedezze a terepet, de valamiért még nem érzi biztonságban magát és ezen neked kell segíteni. Azt tényleg nem szabad, hogy felveszed meg akkor simogatod, mikor ő nem akarja. És persze sok türelem is kell. Tudni kéne az előéletét is, ahogy írták az is segítség lehetne.

2013. máj. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Egy macskanevelős műsorban láttam, hogy a pasas azzal kezdte, hogy a macska bizonytalan, ezért nem szabad, hogy téged lásson támadónak. Éppen ezért, amikor ki kell csalogatni egy helyről, lehetőleg minél kisebbre kell összehúznod magad, hogy ne tűnj fenyegetőnek. A pasas az ágy alól akarta előcsalogatni a fújó, ideges, karmoló macskát és lefeküdt elé és nagyon összehúzta magát és finomságot tett a közelébe és egyre távolabb tette a cicától, így annak előrbb kellett jönnie míg végül kijött. Ehhez jön hozzá, hogy a pasas nagyon lágy, kedves hangon biztatta, és eloszlatta a saját félelmét, idegességét, mert a cica érzi az ember kisugárzásán. Sok türelem kell hozzá. És persze az, hogy a cica bízzon benned. Remélem segíthettem
2013. júl. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!