Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák meg szokták érezni,...

A macskák meg szokták érezni, ha gazdájuk beteg, szomorú, depressziós?

Figyelt kérdés
2012. szept. 27. 10:13
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Volt olyan, hogy valami miatt nagyon kiakadtam, ideges voltam. A macskám folyamatosan dörgölte magát a lábamhoz, nagyon jött hozzám. Meg akart nyugtatni.
2012. szept. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
11%
Nem. A macskák leszarják hogy mi van veled. Ha éppen meghalnál, maximum azért jönne oda hozzád nyávogni hogy adj enni neki.
2012. szept. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

Látszik, hogy a másodiknak nem volt macskája, nem is értem, az ilyen minek válaszol.

Amúgy igen, megérzik. Amikor valami bajom van, még az amúgy nagyon vad és akaratos lánymacskám is hozzám bújik.

2012. szept. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
ezt minden állat megérzi nem csak a macskák.
2012. szept. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Két cicám van, az egyik tavasszal elszökött. Nagyon bánatos voltam, mert előtte soha nem járt kinn és féltem, hogy elpusztul. Az itthon maradt cica addig nem volt olyan "öledbe ülök" viselkedésű, de akkor egyszer este odajött hozzám az ágyba, rám feküdt és kb. egy óra hosszat dorombolt ott. Utána sokkal könnyebb lett a szívem. Szerencsére a kis szökevény is hazakerült egy hónap után.
2012. szept. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de az enyém nem vígasztal, hanem sajnos átveszi az én rossz hangulatomat.
2012. szept. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Mecse ***** válasza:
100%

Igen.


Illetve a testünk kémiai változásait érzik meg. Az izzadtság összetételének megváltozását, stb.


Az én macskám pl. ha beteg vagyok (fizikailag mármint), nem nagyon jön a közelembe, elég távolságtartó lesz.


Ezért soha nem tudnék haragudni rá, azért van mert a macskák a vadonban magányos állatok és a vérükben van hogy a túlélésért nem szabad hogy megbetegedjenek. Így nem fognak bújni az emberhez amikor az beteg, a túlélési ösztönük azt diktálja hogy eltávolodjanak a beteg élőlénytől, nehogy megfertőződjenek.


Van olyan cica nem is egy, amelyik a beteg gazdi ágya mellett marad, virraszt vele, dorombol, bújik, persze. Csak épp az enyém nem ilyen, pedig amikor egészséges vagyok akkor le sem lehet vakarni rólam, valamint meggyőződésem hogy a macskám félig kutya. :)


Ha szimplán szomorú vagy levert vagyok akkor belém bújik, mert ugye az lelki eredetű gond, nem fizikai. :)

2012. szept. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
En a minap ugy bevertem a fejem az ablakba hogy 5percig csak a foldon kuporogtam a cicam meg tisztara panikba volt esve es jott oda hogy uristen mivan mivaaan kelj feel :D edes
2012. okt. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Fannybaba8 ***** válasza:
100%
Amikor beteg vagyok vagy rossz kedvem van a macskám egyből oda jön hozzám és be ül az ölembe úgyhogy szerintem igen érzik.:)
2012. okt. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
nekem csak a kisebbik cicám ilyet, de az sem gyakran, valahogy a ciácim nem tolerálják az érzelmi lejtőimet, már amikor vannak... de ez van :)
2013. aug. 4. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!