Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elfogadná-e vagy összebarátkoz...

Elfogadná-e vagy összebarátkozna az 1 éves nőstény cicám az új befogadott kiscicát?

Figyelt kérdés

Milyen nemű cicát érdemes tartani 2 macska egy házban?A cicánk nőstény de nincs ivartalanítva fogamzásgátlót szed.

Lány cica mellé lány cicát vagy kandúrt?


2013. máj. 6. 18:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Össze lehet szoktatni, bármilyennel. Kandúr talán azért jobb, mert olcsóbb/egyszerűbb ivartalanítani.
2013. máj. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

És mikortól érdemes összerakni őket?Akkor érdemes beoltatni leukózis ellen az egy éves cicámat?NEhogy megfertőzze a kicsi.

Én is arra gondoltam a lány cicámat már nem akarom ivartalanítani mert rossz tapasztalatok értek ezen téren.:(

Ezért jobb lenne a kandur kiscica.

2013. máj. 6. 18:57
 3/8 anonim ***** válasza:

Lány cica mellé akár kandúr, akár nőstény cica hozható, idő kérdése, és úgyis összebarátkoznak nemtől függetlenül. Az elgondolkodtató inkább az, hogy melyiket akarjuk ivartalanítani. Hogyha a már meglévő lánycicát nem, akkor a kandúrt mindenképpen szükséges, ha rá esik a választás. Ebben az esetben figyelni kell arra, hogy a kandúr ivartalanítás után is képes még néhány hétig megtermékenyíteni a nőstényt, amíg ki nem ürül a szervezetéből. Ha viszont társnak nőstényt választotok, akkor a vemhesség ugyan kizárható, csak a cicáknak kell megküzdeniük a 3-4 hetente fellépő hormontúltengésüktől, amitől tüzelnek, kéjesen fetrengenek, nyarvognak, ez őket is megviseli, s a gazdát is legtöbb esetben. Fogamzásgátlót nem célszerű hosszú távon alkalmazni, mert nem egészséges a cicáknak, azonkívül hosszú távon a fogamzásgátló finanszírozása sokkal költségesebb, mint az egyszeri ivartalanítás, amivel hosszabb élettartamra számíthat a cicus és számos betegséget elkerül.


Az állat ivartalanítva nem érzi magát csökken értékűnek, nem fosztjuk meg semmiféle örömtől - ugyanis sem a párosodáshoz, sem az anyasághoz nem fűződnek érzelmek, számukra fizikailag is inkább fájdalmas élmények ezek. Ők állatok, nem emberek, bármennyire is szeretjük őket emberi érzelmekkel felruházni. Számukra a párosodás, a szaporodás egy ösztön, ami semmiképpen sem keverendő össze az igazi "szerelemmel".

2013. máj. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Tudom nőstény macskám van.Azért nem ivartalaníttattam mert az előző elpusztult ivartalanítás után és féltem őt!

Azt is tudom és csak 2 évig szedi a fogamzásgátlót utána szünetet kell tartani.

Értem.A kandúr macskát könnyebb ivartalanítani és mikortól lehet mennyi idősen?kölyökkorában lehet már?Majd utána kérdezek ha befogadom a kicsit.

2013. máj. 7. 17:52
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem tavaly volt 1 éves a lány cicám és akkor jött mellé egy nagyon picike, 8-10 hetes kandúr baba. A kandúrt muszáj volt ivartalaníttatni mert nagyon büdöset pisilt már 5 hónaposan, a lányt én nem akartam de végül ő is átesett a műtéten (egészségesebbek és megnövekszik az élettartamuk is). A kislány az első pár napban (a legelső volt a legrosszabb) folyamatosan fújt rá, morgott. Utána 2-3 hét múlva elkezdte lesz*rni a kicsit, nem vett róla tudomást de meg volt sértődve. 6 hónap múlva kezdett el újra kicsit is dorombolni a kislány, de mostanra imádják egymást és sírnak ha nincsenek együtt. Valószínűleg hamarabb túl lesz rajta a tiéd, az enyém amúgy is egy nehéz eset, úgyhogy nem lepődtem meg ezen. Sajnáltam persze, de így neki is jobb, hogy nincs egyedül mikor nem vagyok otthon
2013. máj. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én is attól félek hogy nem fog tetszeni neki az új jövevény.

ÉS megfog sértődni.Ő csak nekem doromból.A mamámnál születtek kiscicák de ő nem tud róluk gondoskodni.Az anyjuk hófehér és az egyik szeme kék a másik zöld.2 kiscica maradt meg az alomból a többi egyszerűen eltűnt...nem benti cicák.

szóval ha még 8 hetesen is meglesz akkor érdeme lenne hazavinni ha az anyjuk fél az embertől?Nem öl cica.Amúgy miért élnek tovább ha ivartalanítják a nöstény macskát?Nem tudom én félek nem szeretném elveszíteni a cicámat az ivartalanítás miatt.mostmár lehet mégsem fogadok be másikat mert nem szeretném ha probléma lenne.

2013. máj. 8. 18:27
 7/8 anonim ***** válasza:

Lehet, az elején duzzog picit, de össze lehet őket szokatni és utána már nagyon fogja szeretni.

Az nem baj, ha nem szelíd a kicsi, kis korban még könnyen barátkozik.

2013. máj. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Miből tudom megállapítani hogy a kiscica egészséges?Nincs valami fertőző betegsége?

gondolom akkor érdemes lenne a nagy cicánkat beoltatni leukózis elleni védőoltással.

2013. máj. 8. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!