Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Legjobb kölyök macska eledel?

Legjobb kölyök macska eledel?

Figyelt kérdés

Melyik a legjobb minőségű cica táp? Most fog hozzánk kerülni egy 9 hetes kiscica és nem tudom melyik lenne a legjobb neki tudom ,hogy nagytestű kiskutyáknál nem jó ,ha eleinte nagyon magas a fehérje tartalma a tápnak ,ez cicáknál is érvényes ,hogy nem jó ,ha eleinte nagyon magas a táp fehérje tartalma?

Én ezeket a tápokat néztem Happy Cat(Fressnapf-ba kapható),Real Nature,Select Gold,Orijen,Acana,Josera, ezek közül szerintetek melyik a legjobb táp ,esetleg ezeken kívül tudtok még nagyon jó tápokat? :)



2013. máj. 10. 11:06
1 2
 1/11 anonim válasza:
32%

Mi 3hónapos kis sziáminknak Hillst és Royal Canint adunk ezek a legjobbak.

Adtunk neki Whiskast is a junior szárazat de attól olyan büdöset kakilt, hogy el se lehetett viselni. (Akkor gondolhatod, hogy milyen anyagok vannak benne.) Az a megfelelő cicatáp ami nem színes..(nem tartalmaz színezéket)

Az alutasakos Whiskast lehet neki adni mi azt ebédre szoktuk reggel este meg napközbe szárazat kap.

2013. máj. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%

Sokkal kevesebb a kiscicáknak való, mint a felnőtteké. Legalábbis nedvesben ezt vettem észre. Minden márkában kb. 2 íz van, aztán annyi, nem értem miért. Azt néztem, hogy amíg a felnőttben 10% a juniorban 15% a fehérje. A többi összetevőt nem volt idegzetem összehasonlítgatni, mert annyira pici meg homályos, hogy...

Szárazban érdemes kis kiszereléssel próbálkozni. Nekem 2 cicám van, de a pici nem akarja enni a szárazat. Acana meg Hill's junior volt, de ő megevett 2 darabot, szaglászta és mint az ürülékét elkezdte bekapirgálni a tányér környezetét. Próbáltam neki áztatva, puhán adni, de úgy se ment be. Így a nagy cicám lassan elnyammogta. Direkt ráálltam a prémium tápokra, mert azt olvastam itt róla, hogy sokkal jobb, de nálunk a gagyibbak, amit mindenki szid, jobban bejöttek, mert megette a cica (Whiskas, Kitekat, Purina One, Perfect Fit, meg társai). Lehet van benne rászoktató nem tudom, de ha a prémiumot egyáltalán nem eszik, akkor...

Így inkább sok nyers húst is kapnak (csirke mell, comb), ezzel már tuti megvan a fehérje a tápokban (nedvesben meg abba a kis mennyiségű szárazban amit lenyomnak) meg a többi vitamin, ásványi anyag csak benne van.

Egyszóval hiába mondják valamire, hogy jó, ha a cicád inkább éhen hal, de nem eszi. Próbálkozni kell, hogy melyik felel meg mindkettőtöknek és jó is, hogy több márkát írtál, szerintem ezt ha megtudod tartani etetésnél is váltogasd, hogy ne szokjon egyre rá.

2013. máj. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Acana,Orijen a legjobb,csak nincs külön kiscicáknak való.

Josera,Happy Cat:középkategóriás,de jó minőségű eledelek.

Real Nature,Select Gold:nem ismerem őket,de összetevők alapján jónak tűnnek.

2013. máj. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Összetevők alapján szerintetek melyik kölyök cica táp a jobb Happy Cat, Select Gold vagy a Real Nature? :)
2013. máj. 10. 21:07
 5/11 A kérdező kommentje:

Pl: A két táp összetevői közül melyik a jobb?


[link]



[link]


Az a jobb ,ha a zsírtartalom magasabb,jobb a magasabb rost tartalom? Szerintetek a két táp közül melyiknek jobbak az összetevői?

2013. máj. 10. 21:51
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén?

Nem vagyok szakértő, biztos szuper minőségek, de annyira idegennek hangozak az összetevők, hogy... Beltartalmilag elég minimális a különbség, szerintem így mindkettő a jobbak között lehet. Megint csak azt tudom írni, bár tudom, hogy baromira nem ez érdekel (:D), hogy próbálj ki minél többet, mert eleve jobb, ha különbözőeket is megeszik meg leginkább ő dönti el, hogy melyik ízlik neki.

2013. máj. 11. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ezt most olvastam (pont húsi receptet keresek nekik), ezek szerint a cicáknak is magas fehérjetartalom kell kis korban.


"A táplálék összeállítása házilag is megoldható, de gyári tápokat és konzerveket is adhatunk macskánknak. A házikoszt mindig fehérjéből és köretből álljon. Fiatal korban, vemhes állatnál és bizonyos betegségekben 50% fehérje lehet a köret mellett. Felnőtt korban már 30% fehérje bőven elegendő az eleségben."

2013. máj. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Összetevők alapján szerintem a Real Nature jobb.Kevesebb gabonát tartalmaz.
2013. máj. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
az nem baj hogy a RN-ben kenderolaj meg zabpehely van?
2013. szept. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
79%
Royal Canin, Purina tápok mind tartalmaznak gabonát, ami nem jó. meg lehet venni az olcsó, "gagyi" tápokat csak a macskának nem tesz jót. de a ti döntésetek... én az applaws, orijen, vagy ha olcsóbb kell akkor acana. real nature is jo, select goldban nem tudom van e gabona, bioplan szintén gabonás. nem tudom pontosan mi van még jó táp
2013. okt. 1. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!