Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nemrég ellet de úgy tűnik...

Nemrég ellet de úgy tűnik tüzel, mi a baja?

Figyelt kérdés
A cicánk nem rég ellett 4 kiscicát és most kb. 2 hét 2 naposak. Az anya macska ott szokta őket hagyni nem nagyon szoptatja őket... Ma pedig mindennek elkezdett dörgölőzni, le-le fekszik és hempereg meg olyan halkan és rekedten nyávog, olyan mintha tüzelne de elvileg ezt nem szabadna amíg tejes... Amúgy kinti cica és ma az ablakomba volt be is engedtem az ágyam alá bújt meg megölelgettem meg minden... Ugye nem kapok el tőle semmit és ugye nincs baja? Lehet hormonzavar? A kismacskákat elhagyta? GYORS VÁLASZOKAT PLS!

#kölyökmacskák #anyamacskák
2013. máj. 18. 20:42
 1/5 anonim ***** válasza:
a kiscicák már elég nagyok ahhoz hogy ne üljön mellettük egész nap.Neki is kell a pihenés. Valószínű megint tüzel a cica, semmit nem jelent hogy szopnak a kicsik. Ha nem akartok még egy alom kiscicát a nyárra akkor ivartalanítsátok, mert pár nap alatt újra vemhes lehet.És azok a kiscicák már késeiek lennének, nem lenne idejük megerősödni a tél előtt, és ha kint alszanak nem biztos hogy kibírják a hideget.
2013. máj. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
mostanság egy valószínűleg veszett róka van itt az áruházaknál... akkor most biztos hogy tüzel? A kiscicák még nem tudnak járni sem. Csak próbálgatnak néha. Szerintem még kéne szoptatnia de nem teszi. Még tejes ilyenkor nem szabadna tüzelnie. Meg már akartuk ivartalanítani a lehető leghamarabb, csak arra nem számítottunk hogy szinte rögtön tüzelni kezd. Még nem is lehetne ivartalanítani mert hogy mondjam, sérült vagy mi... amikor le-le fekszik felemeli a hátsóját úgyhogy valószínű hogy megint párzani akar, de nem tudom miért?
2013. máj. 18. 22:05
 3/5 Vicuska87 ***** válasza:
Ivartalaníttasd! Igen tüzel, újra tüzel! Sőt ismét vemhes lehet, és ismét szülhet kiscicákat, ami teljesen kimeríti a cicát, és belepusztulhat!
2013. máj. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Okés! De 2 hét 3 napja ellett! Mikor lehet legközelebb ivartalanítani? És mikor szoknak rá a húsra a kicsik?
2013. máj. 19. 14:49
 5/5 anonim ***** válasza:
bármikor kilehet ivartalanítani
2014. febr. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!