Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Három lábú kiscica? Szerintete...

Három lábú kiscica? Szerintetek mit csináljunk?

Figyelt kérdés

Három hetes kölyök cica, az anyjuk most hozta elő a tesóival. Ma megközelítettem őket, megnéztem és az egyiknek a bal hátsó lábán nincs mancs. Nem értem miért, vagy születési rendellenesség vagy az anyjuk elrágta???

A lényeg, hogy mit csináljak? Életképes lehet attól? Örökbe fogad valaki csökevényes lábú cicát? Holnap még nincs orvos az ünnepek miatt. Segítsetek dönteni, hogy maradjon-e a cica vagy nem.


2013. máj. 19. 21:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekünk is volt ilyen cicánk, neki egyik mellső mancsa hiányzott egész pici korától. Teljesen életképes volt, a mozgásán nem is látszott a dolog. Annyi gond volt, hogy hajlamos volt a csonk kidörzsölődni, de nem vészesen. Idős kort megért a cica :)

De mutassátok meg állatorvosnak is, amint lehet.

2013. máj. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Otthon teljesen életképes lehet 3 lábbal, persze a természetben nem lennének túl jók az esélyei.

De ha ti gondját viselitek, vagy találtok neki gazdát, akkor szinte teljes értékű cica lesz.

2013. máj. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a másik két hozzászólónak, ilyen választ vártam. Megnyugtató. Megy orvoshoz, majd ott is tanácsot kapok a továbbiakról.
2013. máj. 19. 22:16
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekunk is volt mar ilyen.az allatorvos azt mondta valoszinuleg valahova(resbe,hezagba)beszorulhatott aztan az anyja elragta neki.

Sajnos a kiscicat elaltattak....

2013. máj. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Nniki175 ***** válasza:
A kis cica bizonyára teljesen életképes,hisz ha nem lenne az,már valószínűleg elpusztult volna. Mindenképp tanácsos megmutatni az állatorvosnak és ki kérni az ő véleményét is és elsősorban rá hallgatni. A cicusnak keress egy szerető gazdit aki "hiányossága" ellenére is szeretni fogja és az se baj ha lakáscica lesz belőle.
2013. máj. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Megyünk orvoshoz, ő fogja eldönteni, ha azt mondja, hogy el kell altatni, akkor is hallgatunk rá, ha azt mondja hogy életképes, akkor marad nekünk. Persze ha találunk szerető gazdit, akkor odaadjuk, de kevés esélyt látok arra, hogy bárkinek is kellene. (Magamból kiindulva a gyámoltalan állatok még jobban a szívemhez tudnak nőni.)
2013. máj. 20. 22:46
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia, el mondanád, hogy végül mi lett?

Sajnos nekünk is ezzel a helyzettel kell most megküzdenünk.

2013. júl. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!