Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hol működik olyan magánrendelé...

Hol működik olyan magánrendelés ahol macskákat elaltathattatok? (akár országos szinten érdekel)

Figyelt kérdés

Na, most majd kapok hideget meleget, de megkérdezem, TI mit tennétek a helyemben. Két mentett kismacskát nevelek 0/24ben már két és fél éve öt napos koruk óta.

Mindent megkaptak,a legjobb kajákat,szeretetet,szép otthont és mivel itthon dolgozom, egész napos figyelmet, foglalkozást.

Tavaly év végén súlyos állatszőr allergiát diagnosztizáltak nálam. Mivel nem tudtunk változtatni a helyzeten,jelenleg már az asztma közeli állapotok uralkodnak: fulladás,köhögés,légút elzáródás. Egyik antihisztamin sem segit, és NEM csak a gyógyszerek.Kipróbáltunk már MINDENT, az elmúlt fél év alatt.

Hónapok óta keresem a megoldást, lemondani nem akarok róluk, de választanom kell, vagy ők vagy én. Mivel férjem van és kisgyerekeim, így nem volt kérdéses a választás.

Csak nem tudok mit tenni, mert egy menhelyen két nap alatt elpusztulnának,ismerem az ottani körülményeket,befogadót meg nem találunk, mert kismacskadömping van, senkinek sem kell két nagymacska.

A lányok érdekeit nézve az elaltatás is megfordult a fejünkben(lehet megkövezni nyugodtan). De aki nevelt már fel tejben vajban szeretetben öt napos kora óta kisállatot, az tudja, hogy BÁRHOL máshol,BÁRKI másnál az csak szenvedne.

Ezt meg én nem akarom.

Ötletek?



2013. máj. 21. 07:23
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
"De aki nevelt már fel tejben vajban szeretetben öt napos kora óta kisállatot, az tudja, hogy BÁRHOL máshol,BÁRKI másnál az csak szenvedne."-szerinted.A macskák nem annyira ragaszkodók, aki ad nekik kaját ott maradnak.Én biztos nem altatnám el.Tegyél fel hírdetést apródra, jófogásra stb és hírdesd őket.
2013. máj. 21. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

De aki nevelt már fel tejben vajban szeretetben öt napos kora óta kisállatot, az tudja, hogy BÁRHOL máshol,BÁRKI másnál az csak szenvedne.

Azért én erre nem vennék mérget. Legalább adj nekik egy esélyt, a menhely is jobb megoldás az altatásnál, miért ne lehetne szerencséjük és fogadhatná be őket valaki?

2013. máj. 21. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Meg amúgy egészséges állatot elaltatni bűncselekmény.
2013. máj. 21. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézd, a kutya az ember legjobb barátja, rá mondhatjuk, hogy hűséges a halálos ágyamon.


De egy macska egy hűtlen állat, ahol jobb kaja, vagy jobb kert van számára nem kell neki kétszer mondani, elmegy.


Én így jártam, mindent megkapott a kis dög, játékok, szeretet, lakás és kert, és én 6 hetes korában szedtem ki egy kukából, és ez lett a hála, azóta is látom annál a szomszédnál, valamiért ott jobb neki.


Innen tudom, hogy nem sírna az első éjszaka után sem.


De elaltatni eszedbe ne jusson!


1. Normális állatorvos nem fogja megtenni.

2. Sok olyan személy, gazda van, aki felnőtt macskákat szeretne, mert nem szeretné újra megélni a kiscicák korukat, ahol szaladgálnak hajnali ötkor, éjszaka stb.


Én nem ítéllek el, mert én is allergiás vagyok a macska szőrére, de szerencsére nem jutottam idáig mint te.


Ha tényleg fontosak a cicáid, ne altasd el, vagy egy egész életen át ezt akarod cipelni, hogy a jobb élet reményében elaltattad őket?

2013. máj. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Keress kitartóbban gazdit!Az állatorvos egészséges állatot nem altat hisz törvénybeütköző.Keres fel macskamentő egyesületeket és kérj sgítséget a gazdikereséshez!

Mindig a cica érdekét kéne nézni és szerintem jobb nekik egy új hely/gazdi mint az örök nyugalomra térés..

2013. máj. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Salx Narval ***** válasza:
100%
Bármelyik állatorvos megteheti,csak kérdéses, hogy egészséges állatok esetében megteszi e. Én is arra biztatnálak, hogy tegyél meg mindent az elhelyezésük érdekében, de nem várom el tőled, hogy miattuk beteg legyél. Tiszta sor, hogy menniük kell, ha nincs udvar,de utolsó megoldás legyen az altatás.
2013. máj. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Vicuska87 ***** válasza:
100%
Keresd fel a facebookon a cicamentő angyalokat!
2013. máj. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 borcsi02 ***** válasza:
100%

Én is azt gondolom, hogy túlzottan emberi mentalitással közelíted meg azt, hogy a cicáknak mennyire sanyarú sorsa lenne, ha az eddigi szép otthonból, jó körülmények közül máshová kerülnének. A "máshová" alatt természetesen egy másik gazdát és nem menhelyet értek!

Persze nyilván nem könnyű mostanában elpasszolni egy macskát, főleg ha már nem kölyök. Nyilván senki nem szeretné, ha menhelyen kötne ki a szeretett cicája, hidd el, megértem, mert én is két éve, ugyanígy non-stop nevelem a cicáimat, DE azt gondolom, hogy kellő energia és idő rászánásával tudnál találni nekik olyan gazdit, akinél jó helyük lehetne. Csak teljes szívvel rá kell szánnod magad erre, bármilyen fájdalmas is, az ő érdekükben!

A környezetváltozás nem egyszerű a macskáknak, de azért mégis az életük a tét, és lehet, hogy lejjebb kell adnod az igényekből a jövendő gazdit illetően és így lehet, hogy találsz is majd valakit, mert a macskák nagyon jól tudnak alkalmazkodni, hidd el!!!

Csak egy példa: a szomszédunkban lakik egy pasi, eléggé felelőtlen, ha úgy vesszük, kb mint egy 5 éves gyerek, mert már nem tudom, hanyadszorra, hazavitt 2 pici cicát, akiket kizárólag bent tartott, a lakásában, babusgatta őket pár hónapos korukig, aztán mikor azok nagyobbak lettek, megunta utánuk a rendrakást és alomtakarítást és egyik napról a másikra kilökte őket, hogy onnantól kinti macskák lesznek, őt nem érdekli... Én görcsöltem helyette is, hogy mi lesz a cicákkal, jaj, aztán rájöttem, hogy milyen butaság ez, mert nyomon követtem a sorsukat, és különösebb törés nélkül megszokták az új helyzetet, azóta is boldogan élnek, vadásznak, napoznak, barangolnak, enni járnak csak haza, szép bundát növesztettek télre, egészségesek.

Én ezt nem tudtam volna megcsinálni a srác helyében a saját macskáimmal, de nem is vagyok rákényszerülve, mint te most, és csak remélni tudom, hogy csak az elkeseredettség beszél belőled, amikor altatást fontolgatsz.

Kicsit olyan ez, hogy "ha nem lehetnek többé az enyéim, akkor ne legyenek senkié". Ezt ne sértésnek vedd! De ez a mostani tipikusan olyan helyzet, amiben az ember hajlamos túlkombinálni a dolgot,emberi lélekkel/aggyal, és ezzel csak elgyengíti magát, nehezíti a saját helyzetét.

Amúgy szerintem az állatorvosoknál létezik etikai kódex és szabályzatok, ami alapján nem altathatnak el egészséges állatot.

És gondolj bele, de nagyon mélyen: Mit éreznél, hogyan dolgoznád fel, hogyan tudnál nyugodt lelkiismerettel élni azzal a tudattal, hogy elpusztítottad azokat, akiket annyira szerettél, akik bíztak benned és az anyjuk voltál anyjuk helyett 5 napos koruk óta?:( Mindezt csak azért, mert úgy érezted, máshol nem lenne olyan jó nekik, mint nálad.

A reális ítélőképességed szerintem ebben az esetben félresiklott kicsit, mert egy másik, kevésbé "tejben-vajban fürösztő gazdi felkutatása sokkal helyénvalóbb lenne most, mint altatáson gondolkozni.

Ez most a te feladatod, bármilyen nehéz, ezt kell most napirendre tűzni és megoldani! Ezzel tartozol a cicáidnak!

Gondolkoztam megoldásokon is: nem tudom, hol élsz helyileg, de esetleg nincs vidéki rokon, ismerős, akihez el tudnád vinni őket? Vagy ismerős idős néni, aki szívesen befogadná? Vagy akár kevésbé ismerős? Az emberek általában az anyagi vonzata miatt nem szeretnek macskákat befogadni, ezért azt is megteheted, hogy felajánlod, finanszírozod az etetésüket, orvosi ellátásukat, és máris jobb helyzetből indulnak a cicáid.

Hidd el, van sok rendes, állatszerető ember, még ha az ellenkezőjét tapasztaljuk is sokszor.

Szóval szerintem hirdess és érdeklődj ezerrel, ahol csak tudsz, hogy találj valakit, aki befogadja őket.

Azt már csak nagyon félve jegyzem meg, hogy természetesen az lenne a legjobb, ha nem külön-külön, hanem együtt kerülhetnének valahova, mert akkor legalább egymást nem veszítenék el!:(

És nyugodtan érdeklődj különböző szervezeteknél, nekik vannak adatbázisaik, talán tudnának nektek segíteni. És ha vállalod, jelezd nekik, hogy anyagilag hozzá tudnál járulni a cicák tartásához.

Vagy másik megoldás: ha kertes házban laksz, csinálhatnál belőlük csak kinti cicákat is, és akkor a közeledben maradhatnának. Ha nagyon félted őket, akkor macskabiztos kerítést is építhettek, és akkor nem kószálnak el.

Sok erőt kívánok a jó megoldás megtalálásához!

2013. máj. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehetetlen új gazdát találni nekik. Itt vannak oldalak:

allatapro.net,

allatihirdetes.com,

allatvilag.com,

cica-kutya.hu,

feherkeresztliga.hu,

gazditkeresek.hu,

haziallat.hu,

zug.hu,

továbbá az alábbi oldalak „állatos” kategóriáit:

aprod.hu,

aprohirdetesingyen.hu,

expressz.hu,

jofogas.hu.

Érdemes még feltölteni a facebook-on a „Fressnapf örökbefogadás” alkalmazásba is.

Ezeken kívül fb-on jelölj be mindenféle állatvédő oldalakat, ott is kiteszik a hirdetésedet.

2013. máj. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, rendesek vagytok nagyon.

Igen, lehet hogy túlzottan emberinek állítom be őket, de higyjétek el, nem viccből teszem.

Álljon itt pár példa rá:

Egyik neve sem tartalmaz c vagy sz betűt, mégis rohannak az első hívó szóa, és nem, nem éhesek. Ezek soha:) A whiskas folyton előttük van. Továbbá ismerik a vezényszavakat mint a kutyák, szabad, nemszabad, ül,fekszik, játszik, alszik.

Ismerik a kézjeleket, állj, gyere, marad.

Tőlem másfél méternél messzebb nincs egyik sem. És nem,nincs kajaszagom, hanem egyszerűen annyira imádjuk egymást, hogy folyton a nyakamban vannak. És ezt értsétek szó szerint. Leülük, megütögetem a mellkasom, mint a kutyáknak, mondom hogy gyere, és már a ölemben áll,és támaszkodik a vállamra, és dorombol mint a marha.

Ha nem vagyok itthon sírnak, ülnek az ajtóban és lesik a kilincs mozdulását. Férjem egy időben hülyét kapott tőlük, de megszokta, innen tudom.

Sokkalta bensőségesebb a kapcsolatunk, mint akárkinél is láttam volna egész eddigi életemben,holott már több mint húsz éve van macskám, járok macskások közé. És még taknyosorrú sem vagyok, elmúltam 36.

Szóval.. ezért mondtam, irtam, amit.

2013. máj. 22. 06:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!