Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kötelező chip bevezetése...

A kötelező chip bevezetése után jöhet az országos szintű ebadó?

Figyelt kérdés

Beszélgettünk erről kutyás társaságban, hogy nem kizárt hogy bevezetik az ebadód országosan, miután lezajlottak az ebösszeírások ország szerte. Ugye nagyos sok helyen nem vezették be mert nem lehetett ellenőrizni normálisan hogy melyik háznál mennyi kutya van, most viszont hogy a kutyákba chip kerül/került nem kell évente összeírni hogy ki tart kutyát, mivel a chipek adatbázisából könnyen meg lehet nézni kinek van kutyája.Én egyébként nem tartóm jónak az ebadót. Ti mit gondoltok erről?

Nem a chip ellen irányul a kérdésem (csak gondoltam tisztázom mielőtt valaki elkezdene kötözködni emiatt).



2013. jan. 18. 11:27
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/109 manócsill válasza:
65%
hát tulajdonképpen,h segít itt egy link egy cikkről,olvsd el,ezzel kapcsolatos.:) [link] gondoltam hátha segít :)
2013. jan. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/109 anonim ***** válasza:
100%

Az ebadó konkrétan semmire nem jó (azon kívül hogy ismét fizetnünk kell valamiért), szerintem a chip kötelezővé tétele állatvédelmi szempontból elegendő - ehhez persze szükséges az is, hogy ellenőrizzék és büntessenek.


Amúgy elképzelhetőnek tartom, hogy ezt egyfajta csalinak (is) szánják és miután a legtöbb kutya gazdástól bekerül az adatbázisba kérni fogják az ebadót több településen is, vagy akár országosan.

2013. jan. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/109 anonim ***** válasza:
100%
Az ebadót már tavaly bevezették. Mivel nem volt meg az adatbázis, az önkoriknál a feladatra ember, így nem vetették ki. Valóban várható, hogy a mostani rendeződés után élni fognak az adóztatással az önkormányzatok.
2013. jan. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/109 anonim ***** válasza:
26%
Nos igen, nem kell ahhoz egy lángésznek lenni, hogy az ember rájöjjön, csakis ezért erőltetik a chipet, hiába a sok rizsa amit belemagyaráznak. Nálunk tegnap járt az önkormányzattól valaki, aki a kutyák felől érdeklődött. Van-e, mennyi van, ivartalanított-e, milyen nagyok stb. Vajon miért? :)
2013. jan. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/109 anonim ***** válasza:
35%
Az ebadó-val sincs baj.. legalább nem lesz boldog boldogtalannak kutyája. Mégiscsak egy állatról beszélünk. Én azt remélem hogy kidolgoznak egy értelmes adózást erre az egészre. Ha jól emlékszem évi 2-10.000 ftról volt szó amit kizárólag kutyás dolgokra fordítanak.(futtató, kakis zacsi kihelyezés stb)
2013. jan. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/109 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt szimatolom, hogy nagyrészt csak rizsa chip előnye. Így már lehet adóztatni (erről az állatorvosunk is hallott). Az meg tény, hogy sok helyen (faluban) nem chipeztették a kutyákat. Azt mondják, beljebb tolják a kutyaólat, hogy ne lehessen látni. Megint csak a rendes ebszeretető kutyatulajdonosok szívnak majd. Hiszen aki kutyasétánál a kutyagumi miatt letagadja az ebét, az biztosan nem chipeztetett, meg fogahatatlan marad..
2013. jan. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/109 anonim ***** válasza:
84%

Diesel23: És te ezt el is hiszed???


Kutyafuttató, zacsikihelyezés...ja, persze. Ez csak pénzbeszedés lesz, semmi más. A chip egy dolog. Azt még elfogadom, hogy kell, meg így könnyebb átlátni a dolgokat az országban ilyen szempontból. És ha elveszik a kutya, nagyobb esély van rá, hogy visszakerüljön hozzád.


De még 10e ft??? Évente? Na ne....ez már pofátlanság. A kocsik után is adózunk az önkormányzat felé, még sincs rendes út még a faluban sem.

2013. jan. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/109 anonim ***** válasza:
100%
Ha ivartalanítod, akkor nem kell fizetni ebadót.
2013. jan. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/109 anonim ***** válasza:
23%

Állatorvosi nyilvántartásból nagyából lehet tudni kinek van kutyája és kinek nem. Egyszerű a képlet... Összehasnolítják a két adatbázist és lehet látni kiben nincs chip. Kb..


Jóskabá meg nem tudja letagadni hogy van kutyája ha az ugat hátul a láncon.. Ha meg a kutya meghalt hol a test? Mert ugye otthon nem lehet elásni már egy ideje.. Ki van ez találva.. És aki felelős kutya tartó nem fog fenn akadni az ebadón se.. Én pl örülnék ha lenne kirakva zacskó a kakis kutyákra mert néha elfelejtem újra tölteni a tartóját..

2013. jan. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/109 anonim ***** válasza:
38%
3kutyám van.. és az évi 10.000miatt se sírnék.. Mért nem? mert örülök annak hogy nem vesz majd mindenki kutyát, hogy egy életre be legyen baxva a kertbe vagy mert a kislány megszerette volna simogatni 5ször életében, vagy olyan se lenne hogy hagyják elpusztulni a kutyát otthon mert drága lenne az állatorvos..
2013. jan. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!