Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nektek mikor kel a cicátok?

Nektek mikor kel a cicátok?

Figyelt kérdés

nekem van egy 8 hetes cicám, és mindig felébreszt hajnalban, legtöbbször éhes, de vana mikor ck unja magát, és játszani akar. idővel hogy változik? a felnőtt cicák mikor kelnek fel?(ha mondjuk 10-11 körül fekszenek le)


illetve baj, ha velem alszik? vagyis egy ágyban. most kap oltást, szóval, nem a tieitek hol alszanak?


2013. máj. 21. 18:22
 1/6 anonim válasza:

Szerintem megszokás, vagy megszoktatás kérdése.

Nálunk is hajnalban kelnek a cicák, ahogy én is, több mint egy évesek már, és mihelyt észreveszik hogy ébren vagyok,mozgok, ők még félálomban,kómásan is, de kiszaladnak a helyükről hozzám - kérik hogy foglalkozzunk velük, esznek, és alszanak tovább a mi ágyunkban. Télen bent aludtak, most jobb nekik az udvarban.

2013. máj. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

:DDD Ismerős... van egy picim, aki 12 hetesen került hozzám. Eleinte fél négy négy körül ébresztett. Én is felkeltem megettem, mert ugye pici, kell neki a kaja és sajna a száraz tápot nem eszi. Aztán egy idő után ezt meguntam, mert nagyon fáradt voltam tőle és este jól bekajáltattam minél később. Mindegy, mert így is felébresztett, ugyanúgy, ahogy a tiéd. Vagy nyikorog, mert nem tud még vagy egyáltalán nyávogni, ez baromi idegesítő, vagy piszkál/játszik. Megpróbálok türelmes lenni, de hajnalban, kómásan nagyon jó érzés a kis hülye karmát érezni a combomban, lábamban vagy éppen a nyelvét a számon, mert hülye szokása, hogy nyalogat. Sokszor simizem meg próbálom lenyugiztatni, de nem sikerül. Néha már lelököm az ágyról, hogy basszus nehogy már ehhez szokjon hozzá. Már lassan 6 hete van nálunk és szerencsére a nyalogatást abbahagyta és már kevésbé karmol, de még mindig ébreszt hajnalban.

Nem lesz tőle semmi bajod, hogy veled alszik, nálam is ágyban szoktak, mert ketten vannak. Tiszták, egészségesek, szóval aki szereti őket és nem undorodik tőlük, annak szerintem normális, hogy a cica az ágyban alszik. A nagy cicám kicsinek sem csinált ilyeneket, és ő már teljesen nyugis, nem ébreszt fel, alkalmazkodik hozzánk és sokkal többet alszik, mint a kicsi. Én már feküdtem le éjfél után is és a cica lihegésig ki volt fárasztva, de ő akkor is felkelt hajnalban... Szerencsére nem mindig velem alszik a bagázs, így én bírom, de alig várom, hogy ő is felnőjön. Amúgy szeretem a kis dilikét, persze most is döglik. :D

2013. máj. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek, akkor remélem ha nagyobb lesz változik :D amúgy hétvégén nem is baj, megetetem, kicsit játszok vele aztán visszaalszok, de hétköznap hatkor kelek, és fél 5 5 körül felkelt, és nem hegy aludni addig, de persze hat után elalszik >.< :D
2013. máj. 21. 20:48
 4/6 Amve válasza:

Sziasztok!

Mi drasztikus módszert alkalmaztunk és teljesen jól bevált. Az első hét után, mikor megszokta nálunk, már nem mentem ki hozzá, hanem hagytuk, hogy nyávogjon és csak az ébresztőóra után mentem ki. Egy hét után megszokta és már nem nyávog, szépen megvárja az ébresztőt. Hétvégén is így van, de etetés után játszok vele kb. fél órát, majd visszafekszünk aludni. Lefekvés előtt kap enni és hagyok elől szárazat, teljesen jól működik így a dolog.

2013. máj. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nekem 2 cicám van, este 10-11 körül fekszünk le aludni, néha felkelnek már hajnali 4 körül (ez roppant idegesítő, mert én fél 6kor kelek alapból). és sajnos ilyenkor sokszor kergetik egymást, rosszalkodnak stb. hiába etetem meg őket, belaknak és folytatják. de szerencsére olyan is van h akkor kelnek amikor én. ilyenkor az egyik cicám szokása, h amint meghalja az ébresztőt, rohan hozzám, és kb rámugrik :)

hétvégén szintén 4-6 között kelnek, esznek, rosszalkodnak, és alszanak tovább olyan 8 körül :)

2013. máj. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
nekünk 7 hetes kiscicáink vannak, és ugyanígy rendbontanak éjjel. :DD. egy jó megoldás, ha nap közben nem hagyod annyit szunyókálni... úgy fog aludni este, mint a bunda. :DD de minimum kevesebbszer kel majd fel.
2013. máj. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!