Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyha a cica ellet egyszer...

Hogyha a cica ellet egyszer azután még lehet ivartalanítani?

Figyelt kérdés
Ha igen,hány héttel utána? Ugye attól még szeretni fogja a piciket? Még nem ellet sőt még nálam sem lakik,de már biztos megfogom őt kapni csak még nem elég idős.Szeretnék nagyon kiscicákat nevelni,de a szüleimet nem szeretném azzal terhelni, hogy évenként kölyök macskánk legyen, és azt sem szeretném ,ha egyfolytában össze menstruálna mindent. Előre is köszönöm a válaszokat!
2013. máj. 23. 16:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Lehet ivartalanítani ellés után is, viszont várni kell, ameddig a kismacskákat elválasztjátok tőle, és nem kell nekik több tej, mert a műtét miatt nem tudna szoptatni 1-2 napig, illetve az altatószer kiválasztódik a tejbe, ami károsítja az kismacskákat. Ez alatt az idő alatt meg el kell kerülni, hogy kandúrral találkozzon, nehogy újra vemhesüljön.

A kismacskáknak meg feltétlenül gondoskodj gazdáról, ne kerüljenek menhelyre, vagy az utcára.

2013. máj. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!!!

És ne aggódj nem fog menhelyre vagy utcára kerülni, a cica neveléséhez az elhelyezés is hozzá tartozik!! :)

2013. máj. 23. 19:27
 3/7 anonim ***** válasza:
56%

Nem kell megvárni, hogy kiscicái legyenek, sőt! Semmiféle gyakorlati tapasztalat nem támasztja alá. Minél előbbi ivartalanítás javasolt! A statisztikák azt mutatják, hogy az ivarérés előtt ivartalanított macskák élettartama 4-5 évvel megnő. Fontos tudnivaló, hogy a már vemhes állatot is lehet ivartalanítani!


Az állat ivartalanítva nem érzi magát csökken értékűnek, nem fosztjuk meg semmiféle örömtől - ugyanis sem a párosodáshoz, sem az anyasághoz nem fűződnek érzelmek, számukra fizikailag is inkább fájdalmas élmények ezek. Ők állatok, nem emberek, bármennyire is szeretjük őket emberi érzelmekkel felruházni. Számukra a párosodás, a szaporodás egy ösztön, ami semmiképpen sem keverendő össze az igazi "szerelemmel".

2013. máj. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

De azt hiszem félreértettél, én nagyon szeretnék kiscicát nevelni, ezért várnám meg a kölyköket, bár ahogy te írtad lehet,hogy lemondok róluk mivel azt is szeretném ha a cicám tovább élne, de nem lehet egyszerre mindent! :(

2013. máj. 24. 14:28
 5/7 anonim ***** válasza:

sok helyen vannak magukra maradt kiscicak,akar parkokban is

azokat is felnevelheted ;)

En is inkabb azt ajanlom hogy ne parositsd,lehet nem lenne jo anya es akkor a kicsik is szenvednenek mert nem gondozna oket.Sajnos nagymamamnal volt egy ilyen cica aki megszulte a kolykeit es nem foglalkozott veluk rendesen,nem erdekelte hogy anya,nem szoptatta a kicsiket :-(

2013. máj. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszike!

Én mindig nagyon sajnálom a magukra maradt kölyök cicákat, amikor nyaraltunk szinte könyörögtem az anyukámnak(apukám engedte volna), hogy hadd vigyem haza az ott talált kölyök cicákat,de sajnos nem engedték! :(

Úgyhogy szerintem megfogadom a tanácsodat és befogadok utcáról és parkból, de szerencsére már rég nem láttam kobó cicát! :)

2013. máj. 24. 19:00
 7/7 A kérdező kommentje:
Jaj, bocsánat most vettem észre, az kóbor nem kobó.
2013. máj. 24. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!