Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám mániája, hogy meg...

A macskám mániája, hogy meg akarom mérgezni. Kóbor cica volt. Hogyan győzhetném meg, hogy nem így van?

Figyelt kérdés

1 hónapja fogadtam örökbe, 5 éves lehet, azt mondták, valószínűleg mindig az utcán élt. 1 hónapnyi együttélés után én is így gondolom. Nem tudtam rájönni, miért nem eszi meg a kaját. Azt hittem azért, mert a hűtőből neki már nem friss az alutasakos kaja. Most jöttem rá, hogy onnantól a frissen bontott sem kell neki, hogy beletettem az Immunovit port és a Béres cseppet, amiket minden nap meg kell kapnia élete végéig, mert leukózisos. Most hagytam, hogy megszagolja őket, hagytam neki egy üres tálkában, hogy tanulmányozhassa. Amíg nem volt rálátása a konyhaasztalra, nem volt ilyen gondom - tehát nem érzi ki az ízt a kajából.

Mivel nyerhetném el a bizalmát? El lehet egyáltalán még?


2013. máj. 24. 09:58
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Ember. A macskának élő kaja kell ! Vegyél neki egeret, vagy pl. papagájt, nagyon szivesen el fog vele játszni ! Csak arra figyelj, hogy ne egybe nyelje le, mert akkor utána kihányja a nappali közepébe !
2013. máj. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Normális válaszokat várok, cicásoktól!

Köszönöm!

2013. máj. 24. 10:16
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy azt gondolná, hogy megmérgezed. Egyszerűen csak látja, hogy nem finom dolgokat teszel a táljába.


Amúgy a béres cseppet az enyémek is utálták, úgy adtam nekik, hogy etetés előtt, amikor nagyon éhesek, egy egész pici adagra cseppentettem rá, így nagy fanyalogva megették.

2013. máj. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A Béres cseppnek van egy elég jellegzetes, vasas íze, legalábbis az emberinek, lehet, hogy azt érzi. Úgy nem tudod megoldani, hogy fecskendővel beadod neki?
2013. máj. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Úgy mutatták a menhelyen, hogy szórjam, illetve cseppentsem a kajája tetejére. Nem is volt semmi gond ezzel, míg rálátása nem lett a konyhaasztalra.

Most már bele is keverem a nedves tápba.

Nem tudok mást, holnap alulra rakom a gyógyszereit még a spejzban, hogy ő már csak azt lássa, ahogy az alutasakból öntöm ki neki a kaját, és a végén megkeverem.

Ezen a fecskendős dolgon gondolkodtam én is, de mivel nem átmeneti, hanem mindennapos dologról van szó, nem akarom, hogy úgy élje le az életét, hogy mindennap vm rosszat tesznek vele.

2013. máj. 24. 12:21
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha 1-1 szem szárazkajára cseppentesz 1-1 cseppet és ezt elkevered a napi adag kajájába? (mármint szárazba)
2013. máj. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 borcsi02 ***** válasza:

Gyógyszer beadással kapcsolatban csak a saját tapasztalataimat tudom megosztani, ami nálunk bevált, hátha nálatok is működik majd:

Nem tudom, mennyire hajlandó a cicád kézből is elfogadni falatot, de amikor mi voltunk ilyen helyzetben, akkor betáraztam egy finomabb májkrémmel, abba göngyöltem a gyógyszert, és kézből adtam a cicónak. Nálunk annyira szerették a cicák, hogy minden reggel sorban álltak érte, mindenki kapott, nem csak a beteg cica, hanem a többiek is (persze ők csak szimplán, májkrémet),és akkora falatozás ment, hogy fel sem tűnt egyiknek sem, hogy gyógyszer lapul a finomságban. Végülis egy reggeli rituálévá vált a dolog,ezzel indult a nap. Szerintem, ha elég nagy gombócot gyúrsz májkrémből (1-2 cm átmérőjűt), és annak a közepébe teszed a port és a cseppentőt, gond nélkül elfogadja a cica. Én azzal oszlattam el a gyanakvásukat, hogy 2-3 gombócot adtam nekik "beetetésképpen", és csak egyben volt ott a gyógyszer. Onnantól kezdve nem kellett az egész kajájukat begyógyszerezni, nem is érezték benne a keserűbb szagot.

2013. máj. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!